شلوار جین آبی

دلیل آبی رنگ بودن شلوار جین چیست؟

کد مطلب : 67396زمان مطالعه : 3 دقیقه
شلوار جین آبی از محبوب ترین شلوارها در سراسر دنیا می باشد، شما می توانید تاریخچه شلوار جین و دلیل آبی رنگ بودن شلوار جین را در سایت نمناک مشاهده نمایید.

چرا شلوار جین آبی رنگ است

البته گفتنی است که در حال حاضر در دنیا شلوار جین به رنگ های سبز ، زرد ، سفید و رنگهای دیگری تولید می شود ؛ اما همه مردم به محض شنیدن نام شلوار جین به یاد رنگ آبی کلاسیک آن می افتند ؛ و اینطور به نظر می آید که در دنیا محبوب ترین رنگ شلوار همان آبی کلاسیک است.
در این مطلب از سایت نمناک برای شما تاریخچه شلوار جین را آماده کرده ایم تا همچنین برای شما مشخص شود که دلیل آبی بودن این شلوار چیست.

- شلوار جین ظاهر شد

پارچه جین برای اولین بار در قرن پانزدهم تولید شد . اما توزیع این پارچه در قالب لباس جین در قرن نوزدهم اتفاق افتاد. زمانی که لوی اشتراوس از بلژیک به آمریکا برای یافتن طلا آمد یک چادر برای اسکان خود با پارچه جین به پا کرده بود که در نهایت به لباس کارگران استخراج طلا تبدیل شد.
 
البته این رویه به این صورت اتفاق افتاد :
در طول کار مدام کارگران این شکایت را داشتند که در طول هفته شلوارهای آنها ازبین میرود و مجبورند یک شلوار دیگر تهیه کنند.
به خاطر همین بود که او تصمیم گرفت پارچه جینی را که برای چادر خود استفاده کرده بود را برش داده و تبدیل به شلوار برای کارگران کند. این کار با موفقیت انجام شد و شلوار جین به خاطر مقوامتش در آمریکا معروف شده و همه گیر شد.
 
 پارچه جین

تولید پارچه جین برای اولین بار در قرن پانزدهم

- چرا به آن شلوار جین گفتند
در حقیقت کلمه جین برگرفته از "جنوا" که منطقه ای در ایتالیا بوده است میباشد . جنوا محلی بود که در اواخر قرن نوزدهم این پارچه تولید شد. اما آمریکایی ها نام این منطقه را به شیوه خود می گفتند و جنوا را جین تلفظ می کردند.
به طوری که در زمان کمی این تلفظ همه گیر شد و در تمام دنیا به این شلوار جین می گفتند.
 
 جین

کلمه جین برگرفته از (جنوا) منطقه ای در ایتالیا

- چرا شلوار جین در نهایت رنگ آبی به خود گرفت
در حدود صد سال پیش شلوار جین با دو رنگ ساخته می شد ؛ آبی و قهوه ای
رنگ قهوه ای به خاطر اینکه پس از چندین بار شستشو کمرنگ تر شده و تا جایی پیش می رود که به رنگ بدن تبدیل می شود از استقبال کمتری روبرو شد و به جایی رسید که دیگر تولید نشد، این طور شد که رنگ آبی شلوار جین پیشرو در رنگها شد.
البته یک روایت دیگری در مورد منشاء رنگ آبی وجود دارد
این که در ابتدا رنگ شلوار جین قهوه ای بود اما زمانی که به آمریکا آورده شد کسی که این پارچه را وارد آمریکا کرد بشکه ی رنگ آبی نیز با خود به آمریکا آورد و شروع به رنگ کردن شلوار های جین شد و از طرفی این رنگ از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفت و تا جایی پیش رفت که شلوار جین در کل با رنگ آبی ارائه شد.
 
 
 شلوار جین

دلیل آبی رنگ شدن شلوار جین

- شکل شلوار جین از کجا پدیدار شد
از صد سال پیش شلوار جین تغییر زیادی نکرده است و تقریباً طرح شلوار به همان شکلی که جویندگان طلا و کارگران از آن استفاده می کردند ؛ مانده است
شکل و فرم جیبهای جلو و عقب شلوار جین بیشتر به خاطر نگهداری ابزار در حین کار طراحی شده است . از طرفی دکمه های پرچی و رو به بیرون این شلوار برای وصل کردن قسمت بالای لباس کار به شلوار استفاده می شد.
جیب کوچکی که در بالای یکی از جیبها وجود دارد نیز برای نگهداری ساعت استفاده می شد.
این کارایی ها و طراحی و مقاومت شلوار جین باعث شد که در پایان قرن نوزدهم در میان مردم دنیا بسیار محبوب شده و اکثراً از آن استفاده کنند.
 
 شلوار جین

تغییر نکردن طرح شلوار جین در طول سال های اخیر

دلیل آبی رنگ بودن شلوار جین چیست؟

4.427
این مطلب مفید بود ؟243
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : شلوار جین
وبگردی