گرافن
برای رنگ کردن مو ها می توانید از ماده ی مشکی به نام گرافن که طبیعی نیز می باشد استفاده نمایید.

 موهای خود را با گرافن رنگ کنید

گرافن، یک ماده مشکی طبیعی است که می تواند روش جدیدی برای رنگ کردن موها و خلق سایه های تیره ای که به سختی ایجاد می شوند، ارائه کند. همچنین به دلیل این که ماده ای رساناست، باعث می شود تا موهای رنگ شده با گرافن از الکتریسیته ساکن کمتری برخوردار بوده و کمتر درهوا پرواز کنند.
 
به نقل از نشریه Chem، در تحقیق جدید، محققان این ماده را آزمایش کرده و از صفحه های گرافنی برای ساختن رنگی استفاده کرده اند که به سطح موها چسبیده و باعث تشکیل پوششی می شود که حتی در برابر 30 مرتبه شست وشوی موها هم مقاومت می کند، بدون این که نیازی به مواد شیمیایی باشد که باعث باز شدن کوتیکول موها و آسیب به آن ها شوند.
 
رنگ مو با گرافن
رنگ مو با ماده ی طبیعی
 
"جیاکسینگ هوانگ" نویسنده ارشد این مقاله و دانشمند مواد در دانشگاه نورث وسترن بیان می کند:«موهای شما درون فلس های کوتیکولی همچون فلس های ماهی قرار دارد و باید از آمونیاک یا آمین های آلی استفاده کرد تا این فلس ها بلند شده و به مولکول های رنگ اجازه داده شود خیلی سریع به درون موها نفوذ کنند. اما بلند کردن کوتیکول ها باعث شکننده شدن ساقه های مو شده و آسیب به موها از طریق پروکسید هیدروژن شدت می یابد. این ماده، برای ایجاد واکنش به منظور سنتز رنگ مو استفاده می شود، زمانی که رنگ دانه ها هنوز درون موها قرار دارند».
 
به گفته این محقق، این مشکل به صورت تئوری از طریق رنگی برطرف خواهد شد که به جای نفوذ در داخل موها، آن ها را بپوشاند.
 
"هوانگ" می گوید:«بااین حال مشکل آشکار دیگر این رنگ های پوششی معمولی آن است که با شستن به راحتی از بین می روند».
 
اما زمانی که وی از تیم تحقیقاتی خود خواست تا نمونه های موی انسانی را با محلول ورقه های گرافن بپوشانند، توانستند موهای بلوند و پلاتینی را به رنگ مشکی درآورند که با 30 بار شستن نیز همچنان مشکی باقی می ماند. این تعداد شستن برای رنگ مو به عنوان «دائمی» در نظر گرفته می شود. 
 
به بیان محققان، چنین اثربخشی بالایی به دلیل ساختار گرافن است. این ماده از صفحه های باریک و انعطاف پذیری تشکیل شده که می تواند خود را با سطوح ناهموار منطبق کند.
 
"هوانگ" در این رابطه می گوید:«یک ورقه کاغذ را تصور کنید. مثلاً یک کارت تبلیغاتی بسیار سفت و محکم که به راحتی خم نمی شود. اما اگر یک صفحه بزرگ روزنامه را بردارید، به راحتی می توانید آن را تا کرده و خم کنید. همین ویژگی باعث می شود تا ورقه های گرافن یک ماده پوشاننده عالی به وجود آورند».
 
زمانی که این پوشش شکل گرفت، ورقه های گرافن در دور نگه داشتن آب، حین شست وشوی مو بسیار عالی عمل می کنند. درواقع این ورقه ها مانع فرسایش گرافن و پیوند پلیمری - که تیم تحقیق به محلول اضافه کرد تا به چسبندگی رنگ کمک کند- می شوند.
رنگ کردن موها
رنگ مو با ماده ی طبیعی گرافن
 
رنگ های گرافنی مزیت دیگری نیز دارند. هر موی پوشش داده شده همچون سیم کوچکی است که می تواند گرما و الکتریسیته را انتقال دهد؛ به این معنی که موهای رنگ شده با گرافن به راحتی الکتریسته ساکن را از بین می برند و درنتیجه مشکل پرواز موها در هوای خشک زمستان کاهش می یابد.
 
همچنین پوسته های گرافن برخلاف مولکول رنگ های دیگر، به اندازه ای بزرگ هستند و درنتیجه از طریق پوست جذب نمی شوند.
 
گفتنی است اگرچه گرافن معمولاً به رنگ مشکی است، اما اکسید گرافن تقریباً قهوه ای روشن است. بااین حال رنگ اکسید گرافن به تدریج با واکنش های شیمیایی و گرما تیره تر می شود و به همین دلیل می توان از این رنگ برای ایجاد سایه های مختلف و آمبره موها استفاده کرد.

به جای رنگ مو از گرافن استفاده کنید !

4.340
این مطلب مفید بود ؟346
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ساعت 24 / ک.ک /
برچسب : مدل مو رنگ مو
وبگردی