درمان تهوع بارداری
تهوع در بارداری یکی از بدترین چیزهاییست که برای هر مادری اتفاق می افتد اما بعضی از خوراکی ها وجود دارند که می توانند این مشکل بزرگ را درمان کنند.

 درمان تهوع بارداری با نسخه های کاملا طبیعی طب سنتی

حالت تهوع مشکلی است که تقریبا تمام مادران باردار آن را تجربه می کنند و از ان همیشه به عنوان بدترین بخش بارداری نام می برند. بیماری صبحگاهی با حالت تهوع و استفراغ مشخص می شود. اگرچه این بیماری "صبحگاهی" خوانده می شود، اما مشکل می تواند در هر زمانی از روز بروز کند.

نکته خوب این است که شرایط به سه ماهه اول محدود می شود و معمولا بعد از آن ناپدید می شود. برخی از نسخه های طبیعی که در این بخش از بارداری و نوزاد در نمناک معرفی شده است برای درمان حالت تهوع در دوران بارداری وجود دارد . 

چه چیزی موجب حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری می شود؟ 

علت دقیق استفراغ در دوران بارداری هنوز مشخص نشده است. اما باور بر این است که ترکیبی از تغییرات فیزیکی که بدن یک زن زمانی بارداری دارد چیزی است که احتمالا باعث آن می شود. دلایل ممکن برای استفراغ در دوران بارداری عبارتند: 

 • افزایش هورمون انسانی (HCG)
 • سطح استروژن افزایش یافته
 • حس پیشرفته بویایی
 • معده حساس
 • استرس
 • اگر دو قلو باردار هستید، ممکن است بیشتر در معرض استفراغ قرار بگیرید.
 • علایم استفراغ و اسهال در دوران بارداری قبلی
 • اگر مستعد بیماری هستید، احتمال بیشتری وجود دارد که در دوران بارداری احساس تهوع و استفراغ کنید.
 • سابقه خانوادگی حالت تهوع در دوران بارداری

رفع تهوع بارداری

درمان های مفید خانگی برای رفع حالت تهوع بارداری 

نکات پیشگیرانه از تهوع بارداری: 

-از پر خوری اجتناب کنید.

-هضم غذاهایی که دشوار است را کنار بگذارید.

-به جای اینکه سه بار در روز غذا بخورید، پنج تا شش وعده کوچک بخورید.

-پس از خوردن غذا فورا نخوابید .

-غذای مانده نخورید گوشت بخورید که به درستی پخته شده است.

-بدن نیاز به سوخت برای ورزش دارد، اما بلافاصله بعد از خوردن غذا می تواند باعث استفراغ شود. 

هیپرامزیس گراویداروم بیماری است که در آن حالت تهوع و استفراغ به حدود 5 درصد و یا کاهش وزن در یک زن منجر می شود این ممکن است ناشی از کمبود آب بدن باشد و نیاز به بستری شدن داشته باشد. 

چگونه حالت تهوع صبحگاهی بارداری را با درمان های خانگی دورنگه داریم؟

در این بخش از نمناک در پاسخ به درخواست شما کاربران مبنی بر نسخه های طب سنتی برای درمان تهوع بارداری لیستی طولانی از روش های طبیعی برای حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری آورده شده است: 

آب

مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن را مرطوب نگه دارید و آب خوردن به طور منظم هضم را بهبود می بخشد. 

زنجبیل 

یکی از بهترین داروهای گیاهی برای بیماری های صبحگاهی زنجبیل است زیرا به خوبی روی سیستم گوارشی تاثیر می گذارد و اسیدیته شکم را کاهش می دهد. بو و طعم زنجبیل به شما کمک می کند که حالت تهوع یا استفراغ را تسکین دهید. در اینجا راه های مختلفی وجود دارد که می توانید زنجبیل بخورید: 

 • پزشک ممکن است 1000 میلی گرم کپسول زنجبیل تجویز کند.
 • یک شکلات زنجبیلی بخورید و یا یک تکه از زنجبیل را بخورید.
 • پنج قطره عصاره زنجبیل را به یک قاشق چای خوری عسل اضافه و صبح زود آن را مصرف کنید.
 • چای زنجبیل را با جوش دادن یک قاشق چای خوری زنجبیل خرد شده در یک فنجان آب و اضافه کردن عسل به آن درست کنید یک تا دو فنجان چای صبح بخورید.
 • زنجبیل خرد شده برای میان وعده بسیار عالی است.

نعناع 

نعنا متانول دارد که اثر بی حسی ایجاد می کند تا از استفراغ در طول دوران بارداری جلوگیری شود.یک قاشق چای نعناع را با یک فنجان آب داغ آماده کنید و آن را به مدت پنج تا ده دقیقه خیس کنید عسل یا شکر اضافه کنید و بعد از بیدار شدن از خواب آن را بنوشید. 

آرامش بخشی 

می توانید از روغن اسانس اسطوخودوس و نعناع آرامش بخش استفاده کنید. 

سه قطره روغن اسانس اسطوخودوس با یک قرص نعناع در دستگاه بخار بریزید و تنفس کنید کمی روغن اسانس علف لیمو و یا نارنج را بر روی دستمال اسپری کنید و آن را بو بکشید تا از حالت تهوع جلوگیری کنید.

استفراغ در بارداری

راه های درمان تهوع در دوران بارداری 

درمان قطعی تهوع بارداری چیست؟

روغن بابونه 

ماساژ تسکین دهنده با روغن بابونه، به تسکین دردهای ناشی از بیماری صبحگاهی کمک خواهد کرد. 

لیمو 

لیمو بوی آرامش بخش و اثر آرامش بخشی روی بدن دارد پوست لیمو تازه را بو بکنید تا استفراغ و تهوع را تسکین دهید چند قطره روغن اسانس لیمو را روی دستمال بریزید و وقتی احساس تهوع می کنید آن را بو کنید.

لیمو را داخل یک لیوان آب فشار دهید، عسل یا شکر اضافه کنید و هر روز صبح آن را بخورید تا از استفراغ و کردن جلوگیری کنید. 

گیاهک گندم

چند قاشق چای خوری گیاهک گندم را در شیر گرم حل کنید و هر ساعت آن را بخورید این کار به تسکین بیماری صبحگاهی کمک خواهد کرد. 

سرکه سیب 

آن pH خنثی است و به خنثی کردن اسید در معده کمک می کند.یک قاشق سوپ خوری عسل را با یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب در آب سرد مخلوط کنید و قبل از رفتن به رختخواب آن را بخورید.

دو یا سه قاشق سوپ خوری سرکه را در آب گرم به آن اضافه کنید و آن را به عنوان اولین چیز در صبح به آن اضافه کنید.

یک قاشق چای خوری سرکه را با نصف فنجان آب مخلوط کنید و بعد از استفراغ از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید این به تازه کردن تنفس شما کمک می کند. 

ویتامین B6 

مصرف مقدار کافی ویتامین ب6 در دوران بارداری می تواند به کاهش حالت تهوع و استفراغ کمک کند.یک قاشق چای خوری ملاس (که غنی از ویتامین ب6)است را هر شب قبل از رفتن به خواب بخورید.

می توانید در دوران بارداری از مکمل های غذایی استفاده کنید. مقدار توصیه شده 25 میلی گرم، 3 بار در روز است. با این حال قبل از خوردن مکمل ها به پزشک مراجعه کنید.غذاهای غنی از ویتامین ب، آوکادو ، موز، ماهی و آجیل بخورید. 

رازیانه 

بوی رازیانه به کاهش حس استفراغ کمک می کند.چای رازیانه را با اضافه کردن دانه ها در یک فنجان آب داغ آماده کنید بعد از ده دقیقه آن را صاف کنید به محض بیدار شدن از خواب، عسل را اضافه و آن را بنوشید. 

مقداری دانه رازیانه را همراه خود نگه دارید و هر وقت که حالت تهوع دارید، بجوید. 

بروکلی 

بروکلی غنی از اسید فولیک است که به کاهش حالت تهوع در دوران بارداری کمک می کند. سوپ بروکلی با زنجبیل، نعناع، و کمی فلفل قرمز به کاهش حالت تهوع و بهبود ایمنی کمک می کند. 

ماست 

این گیاه غنی در ویتامین ب 12 است و به کاهش احساس تهوع در دوران بارداری کمک می کند. پروبیوتیک به تنظیم دستگاه گوارش کمک می کنند.میوه های تازه را با ماست بخورید تا حالت تهوع را کاهش دهید. 

کیوی 

کیوی یک میوه عالی برای کاهش حالت تهوع و استفراغ است.اسموتی کیوی را با کیوی، موز، و قره قاط آماده کنید. این میوه ها را به هم بزنید و عسل را به آن اضافه کنید.

خواص کیوی

درمان تهوع بارداری با تغذیه 

چه درمانی برای تهوع بارداری موثر است؟

میخک 

میخک عطر و طعم غنی دارد و اثر آرامش بخشی روی شکم می گذارد چای عسل و میخک احساس تهوع را کاهش می دهد یک قاشق چای خوری از میخک بردارید و با یک فنجان آب به مدت ده دقیقه بجوشانید. عسل را به آن اضافه و مصرف کنید . همچنین می توانید چند میخک را روزانه بجوید. 

آبگوشت سبزیجات 

آبگوشت سبزیجات حالت تهوع را تسکین می دهد و مواد مغذی را نیز تامین می کند سوپ سبزیجات ارگانیک بدون اضافه کردن نمک یا روغن درست کنید می توانید این را در هر زمانی در طول روز یا عصر بخورید. 

برگ توت فرنگی 

برگ توت فرنگی غنی از ویتامین های گروه ب هستند.یک قاشق چایخوری برگ توت فرنگی را در یک فنجان آب گرم اضافه کنید بعد از5 تا 10 دقیقه آن را صاف کنید صبح که بیدار شدید آن را بخورید.

توجه:قبل از خوردن این چای گیاهی با پزشک مشورت کنید زیرا می تواند منجر به انقباض رحمی شود. 

اسپیرولینا 

پودر اسپیرولینا را با موز له شده و یا برخی میوه ها دیگر مخلوط کنید مواد غذایی خوبی را در طول دوران بارداری ارائه می دهد می تواند به شکل قرص نیز مصرف شود. 

بادام

میان وعده با پروتئین بالا به تسکین بیماری صبحگاهی کمک می کند. شب ها قبل از رفتن به رختخواب بادام را بخورید. 

شیرینی ها 

منبع خوبی از کربو هیدرات ها است. یک جعبه شیرینی کنار تخت خواب داشته باشید به محض اینکه بیدار شدید آن را بخورید. 

سبزیجات کربوهیدرات دار 

از جمله سبزیجات، مانند سیب زمینی، اسکواش زمستانی و شلغم، که غنی از کربوهیدرات هستند چون بیماری صبحگاهی را کاهش می دهند. 

دارچین 

دارچین را بجوید یا به چای اضافه کنید. 

فروکتوز، گلوکز و فسفریک اسید 

این راه حل از طرف مقابل، به کاهش انقباضات ماهیچه در دیواره روده ها و معده کمک می کند. هم چنین هیچ خطری برای جنین ندارد. 

پیاز  

پیازها حاوی گوگرد هستند که به کاهش حس استفراغ کمک می کند عصاره پیاز تازه را با عصاره زنجبیل مخلوط کنید . 

زیره سبز 

دانه های زیره سبز برای از بین بردن استفراغ در دوران بارداری بسیار عالی عمل می کنند. کمی دانه در آب اضافه کنید، بجوشانید و بنوشید. 

پرتقال 

یک فنجان آب پرتقال تازه فشرده شده ،یک قاشق چای خوری پودر پوست پرتقال را بخورید بعد از کمی، یک فنجان آب پرتقال بنوشید این کار را هر وقت که احساس تهوع یا ناراحتی می کنید بنوشید.

در مطالب قبلی بخش بارداری و نوزاد نمناک با مضمون درمان تهوع بارداری اشاره کردیم که بوی تازه پرتقال می تواند به محض اینکه با بینی تماس پیدا کند، به تسکین حالت تهوع کمک کند مطالعات نشان می دهند که پرتقال ها یکی از میوه ها در طول دوران بارداری هستند در نتیجه می توانند در درمان تهوع و استفراغ موثر باشند.

پرتقال در بارداری

درمان تهوع بارداری با استفاده از میوه ها

تهوع بارداری را چگونه درمان کنیم؟

آب برنج 

اگر استفراغ باعث آماس معده شود، آب برنج بهترین راه حل برای درمان آن است.آب برنج در نشاسته غنی است و وقتی با آب مخلوط می شود خواص مسکنی دارد به این معنی است که التهاب و سوزش را تسکین می دهد. این امر به نوبه خود از غشا مخاطی داخلی شکم محافظت می کند.

می توانید از این به عنوان پایه ای برای راه حل شفاهی استفاده کنید. آب برنج نیز فواید زیادی برای پوست درخشان و موی قوی دارد.

 

درمان تهوع بارداری با نوشیدنی مخصوص طب سنتی + دستور

4.2191
این مطلب مفید بود ؟16229
منبع : momjunction / stylecraze / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : حالت تهوع
وبگردی