درمان حالت تهوع کودکان
برای درمان حالت تهوع کودکان به غیر از درمان دارویی میتوانید از روش های ساده و آسان خانگی و نسخه های طبیعی طب سنتی استفاده کنید.

روشهای خانگی موثر برای درمان استفراغ و حالت تهوع کودکان

استفراغ و حالت تهوع در کودکان تقریبا مشکلی است که به مراتب بیشتر از بیماری های دیگر رخ می دهد که چرا کودک شما دست آلوده ی خود را مدام به دهان می زند و با ورود میکروب ها دچار حالت تهوع می شود ، در این بخش از نمناک در پاسخ به درخواست شما کاربران لیستی از درمان حالت تهوع کودکان با نسخه های خانگی و طب سنتی را تهیه کرده ایم.

3 نسخه طبیعی طب سنتی برای درمان حالت تهوع کودکان

1. افزایش مصرف مایعات برای درمان حالت تهوع کودکان

استفراغ، می تواند انرژی کودک شما را از بین ببرد و بهترین راه برای به دست آوردن انرژی از دست رفته ،از طریق مصرف مایعات است.توصیه می شود، که حداقل 12 ساعت پس از توقف استفراغ، از تغذیه مواد جامد به کودک خودداری کنید قبل از شروع تغذیه مواد غذایی جامد به فرزندتان،بگذارید فرایند هضم به حالت اولیه باز گردد.سوپ سبزیجات خام، آب گوشت و بستنی ،بهترین مواد خوراکی در این شرایط هستند.

درمان حالت تهوع کودکان با طب سنتی

2. درمان حالت تهوع کودکان با آبمیوه زنجبیل  

زنجبیل، به خوبی برای جلوگیری از تهوع و استفراغ کار می کند. قطعه کوچکی از زنجبیل را بردارید و آنرا رنده کنید ، آب لیمو را به همراه چند قطره عسل ،به آن اضافه و مخلوط کنید .زنجبیل و عسل ،نه تنها به درمان تهوع، بلکه به فرایند هضم کمک میکنند.

3. آبمیوه نعناع برای درمان حالت تهوع کودکان

نعناع تازه، در درمان استفراغ و تهوع بسیار موثر است چند برگ تازه نعناع را به همراه آب لیمو، در مخلوط کن بذیزید. برای افزودن طعم و مزه به این مخلوط، می توانید کمی عسل به آن اضافه کنید یا می توانید چند برگ نعناع تازه را به کودکتان بدهید.

درمان خانگی حالت تهوع کودکان

4. دارچین به درمان حالت تهوع کودکان کمک میکند

دارچین، کمک می کند تا درد معده آرام شود و از تهوع و استفراغ جلوگیری می کند. می توانید چای دارچین مخصوص درمان تهوع تهیه کنید.

1 قاشق چای خوری پودر دارچین را در یک فنجان آب، برای چند دقیقه بگذارید و عسل را اضافه کنید، آن را برای جلوگیری از استفراغ ،به کودک خود بدهید.

راه های درمان حالت تهوع در کودکان

5. نشاسته برنج یا آب برنج موثر در درمان حالت تهوع کودکان

آب برنج، به درمان استفراغ ناشی از گاستریت کمک می کند. برنج سفید، یک گزینه بهتر است، نه برنج قهوه ای برای گرفتن آب برنج. یک پیمانه برنج سفید را در آب بجوشانید هنگامی که برنج جوشید، آب را از صافی عبور داده و به کودک خود بدهید؟ تا از استفراغ جلوگیری کند.

6. دانه هل برای درمان حالت تهوع کودکان

یکی از موثر ترین داروهای خانگی هندی برای استفراغ در کودکان، دانه هل است . دانه هل ،اثری آرام بخش روی شکم کودک شما دارد و همچنین در کاهش تهوع و استفراغ کمک می کند. نیمی از قاشق چای خوری دانه هل را بشویید و آنها را رنده کنید، کمی شکر به آن اضافه کنید و این مخلوط را به بچه خود بدهید، تا از استفراغ جلوگیری کنید.

7. میخک مفید برای درمان حالت تهوع کودکان

میخک ،واقعا برای خلاص شدن از استفراغ ، و همچنین برای هضم بهتر مفید است اگر فرزند شما ،می تواند میخک ها را بجود، چند میخک برای جویدن بپزید، یا چای آن را آماده کنید؛چند میخک را در آب بجوشانید و برای طعم بهتر به آن عسل اضافه کنید.

میخک

8. درمان حالت تهوع کودکان با دانه رازیانه 

دانه رازیانه ،یکی از موثر ترین داروهای طبیعی برای استفراغ کودکان است خواص ضد میکروبی دانه رازیانه، برای درمان تهوع و استفراغ در کودکان مفید است. یک قاشق چای خوری دانه رازیانه را به مدت 10 دقیقه، بجوشانید و آب آن را روزانه 3-4 به کودک خود بدهید.

9. سرکه سیب برای جلوگیری از استفراغ و حالت تهوع

خواص ضد میکروبی سرکه سیب برای جلوگیری از تهوع و استفراغ مفید است ، سرکه نیز ،در آرام کردن معده موثر است و همچنین در سم زدایی کمک می کند یک قاشق چای خوری سرکه سیب و عسل را در یک لیوان آب ،مخلوط کنید و آن را در طول روز بخورید.

10. آب پیاز برای درمان استفراغ و حالت تهوع کودکان 

پیاز، یک منبع غنی از آنتی بیوتیک های طبیعی است. موثرترین روش برای درمان استفراغ در کودک است ، مقادیر مساوی آب پیاز و آب زنجبیل را خوب مخلوط کنید، برای طعم بهتر از عسل استفاده کنید آب پیاز را چند بار در روز به کودک بدهید، تا حالت تهوع کاهش یابد.

11. دانه های زیره سبز برای درمان حالت تهوع کودکان

این ادویه شگفت انگیز ،در درمان عوارض گوارشی با کمک به تحریک ترشح آنزیم های پانکراس بسیار موثر است ؛ از دانه های زیره سبز برای کمک به کودک خود و ایجاد احساس آرامش استفاده کنید ، پودر دانه زیره سبز را به آب گرم اضافه کنید و به کودک بدهید . یکی دیگر از روش های مصرف دانه های زیره سبز ترکیب پودر آن با عسل است،این ترکیب را به کودک خود بدهید تا آن را لیس بزند.

دانه های زیره سبز

12. بابونه موثر در درمان حالت تهوع کودکان

بابونه، برای خواص آرام بخشش شناخته شده است همچنین، به هضم و ایجاد خواب آرام در کودکان با رفع احساسات ناخوشایند کمک میکند. برای درمان حالت تهوع کودک تان یک قاشق چای خوری بابونه را در آب گرم ریخته و عسل را به آن اضافه کنید. این چای را روزانه 2 الی 3 بار به کودک خود بدهید.

13. درمان حالت تهوع کودکان با روغن اسطوخودوس

این روغن معطر ،به منظور افزایش احساس طراوت در کودکان مبتلا به استفراغ کمک می کند ؛ این روغن معطر، به درمان سردرد مرتبط با تهوع کمک می کند و موجب آرامش در کودکان می شود.چند قطره روغن اسطوخودوس را بر روی بالش یا دستمال کودک خود بریزید و اجازه دهید کودک آن را استنشاق کند. اینها، بعضی از روش های درمان خانگی تهوع هستند، که به آسانی قابل استفاده هستند اما اگر کودک شما با این روش ها مداوا نشد، حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

درمان حالت تهوع کودکان با نسخه های طبیعی طب سنتی

4496
این مطلب مفید بود ؟396100
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ت
وبگردی