ورزش آسم
ورزش می تواند با توجه به نوع آن تاثیرات مثبت یا منفی بر بیماران آسمی بگذارد ورزش هایی مثل شنا و پیلاتس برای این بیماری عالی می باشند.

13 بهترین و بدترین ورزش برای بیماران مبتلا به آسم 

گاهی افراد به دلیل بیماری هایی که دارند باید در انتخاب ورزش مورد نظر دقت لازم را داشته باشند برخی ورزش ها هستند که نه تنها بیماری را تسکین نمی دهند بلکه تشدید می کنند.

در این بخش بسیار مهم از ورزش و تناسب اندام نمناک به بهترین و بدترین ورزش ها برای آسم می پردازیم .آسم پاسخ التهابی ریه ها است ورزش های بی هوازی مانند پلاتس و سوئدی برای بیماران آسمی مناسب است .

آسم چیست

کدام ورزش برای بیماران آسم مفید و کدام مضر است؟ 

ورزش های مضر ، ممنوع و بد برای بیماران آسمی

ورزش های استقامتی مانند دویدن، فوتبال و بسکتبال 

برای افرادی که مبتلا به آسم هستند، فعالیت هایی که نیاز به کش مکش های طولانی دارند توصیه نمی شود. تنفس های سنگین برای حفظ چنین فعالیت هایی باعث خشک شدن و تحریک مجاری هوایی می شود.

فعالیتی شبیه به دویدن طولانی، به خصوص اگر واقعا از آن لذت ببرید، کاملا خارج از این صحبت نیست. فقط باید با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید درست رفتار کرده اید.

درمان حتمی آسم

ورزش های مضر برای بیماران مبتلا به آسم 

آیا ورزش آسم را بدتر می کند؟

تمرین مدار Circuit Training 

مبتلایان به آسم مراقب انجام تمرینات ورزشی مانند تمرین های مدار باشند که به طور معمول برای حفظ ضربان قلب و تنفس سنگین برای دوره های طولانی با مقدار کمی استراحت نیاز دارند.

 تمرین فواصل 

ورزش اینتروال شبیه به ورزش دار است که در آن اغلب نیاز به سطح بالایی از شدت و مقاومت در فواصل کوتاه دارد. به همین دلیل، اگر مبتلا به آسم هستید از انجام این ورزش خود داری کنید.

 سخت دوچرخه سواری کردن

 در حالی که دوچرخه سواری آسان و تفریحی در واقع به عنوان یک شکل مفید ورزش برای کسانی توصیه می شود که از آسم رنج می برند (و هر کس دیگری نیز)، اما از ورزش های استقامتی و فعالیت های با شدت بالا باید اجتناب شود، در صورتی که بخواهید از تحریک علائم آسم دوری کنید.

اسامی ورزشی

مبتلایان به آسم چه ورزشی انجام ندهند؟ 

ورزش های خطرناک برای مبتلایان به آسم

اسکی کراس کانتری و دیگر ورزش های زمستانی 

اسکی کراس کانتری ممکن است یکی از بدترین گزینه برای افراد مبتلا به آسم باشد. چون ترکیبی از فعالیت شدید استقامتی و هوای سرد است که مجاری هوایی را بطور کامل خشک می کند.

 فعالیت های بیرونی، به ویژه در طول فصول آلرژی زا

 لازم است افراد ورزش کار آب و هوا را چک کنند بعد به ورزش در محیط آزاد بپردازند زیرا آسم در فصل تابستان و رطوبت زیاد تشدید می شود.

به همین دلیل، این ایده خوبی است که توجه زیادی به این مساله داشته باشید که آیا علائم شما در طول مدت خاصی از سال بدتر می شوند، و اگر این طور است، به گزارش های آب و هوا برای پیدا کردن چیزهایی که شایع ترین در منطقه شما هستند، توجه کنید.

دویدن آسمی ها

ورزشی که بیماری آسم را بدتر می کند 

بهترین ورزش ها برای افراد مبتلا به آسم 

شنا کردن 

اکثرا می دانند شنا کردن متوسط یکی از فعالیت های قابل تحمل است. هوای گرم همراه با طبیعت ترکیب بزرگی را ایجاد می کند.

و همانطور که به سلامتی اشاره کرد، حفظ یک موقعیت افقی نیز ممکن است به شل شدن خلط در پایین ریه ها کمک کند.

با این حال، آگاه باشید که کلر می تواند به طور بالقوه باعث یک حمله شود. اگر بتوانید بوی کلر را استشمام کنید، احتمال زیادی وجود دارد که برای تنفس مضر باشد.

شنا برای آسم

بهترین ورزش برای بیماران مبتلا به آسم 

چه ورزشی برای آسم مناسب است؟

وزنه برداری 

لی واسکریبر تمرین وزنه برداری سنتی و یا مقاومتی را به عنوان یک گزینه ورزشی هوشمند برای افراد مبتلا به آسم پیشنهاد کردند. طبیعت غیر هوازی به این معنی است که احتمالا ریه های اذیت نشوند، بعلاوه، این راه عالی برای ایجاد قدرت و استقامت است و به یک لیست طولانی از مزایای سلامتی ارتباط دارد. 

یوگا 

یکی دیگر از موارد مهم اما چالش برانگیز ورزش یوگا است، در میان بسیاری از مزایای یوگا آن ایجاد قدرت، تعادل و انعطاف پذیری بدون آزار مجاری هوایی می کند.

یوگا به طور معمول شامل تمرینات تنفسی نیز می شود که می تواند به فعال کردن قسمت های بیشتری از ریه ها کمک کند.

تمرین تنفس

ورزش های تنفسی عالی برای بیماری آسم 

کدام ورزش ها آسم را بهبود می بخشند؟

پیلاتس 

شبیه یوگا،است اما با استفاده از یک مزیت جزیی برای ایجاد قدرت بیشتر و تود عضلانی آن را به عنوان یک شکل عالی ورزش برای افراد مبتلا به آسم نیز پیشنهاد کرده اند. 

آغاز و توقف ورزش مانند بیسبال و والیبال 

به طور کلی، فعالیت هایی که در آن میزان ضربان قلب و تنفس به مدت پنج یا چند دقیقه حفظ می شود برای کسانی که مبتلا به آسم هستند، ایده آل نیستند.

در عوض، ورزش با یک "آغاز و توقف" و دوره های طولانی تری از توقف انتخاب بهتری هستند. به همین دلیل ورزشی مانند بیسبال، والیبال و فوتبال را توصیه می شود

بازی بیسبال

تاثیر ورزش بیسبال بر بیماران آسم 

ورزشی که علائم آسم را کاهش می دهد

راه رفتن 

مانند شنا ، یوگا، پیلاتس و وزن برداری ، راه رفتن یک فعالیت با شدت پایین و متوسط است که به طور کامل برای افراد مبتلا به آسم قابل تحمل است.

در حقیقت، مطالعه ای نشان داد بزرگسالانی که از آسم رنج می برند 3بار در هفته 30 دقیقه قادر به بهبود کنترل آسم و افزایش سطح آمادگی آن ها بدون تحریک بودند. 

گلف 

گلف کش مکش متناوب با شدت کم است، قرار گرفتن و راه رفتن در مسیر به احتمال زیاد باعث ایجاد حمله نمی شود. اما باز هم باید از بازی در فضای باز برای بیشتر اوقات نگران باشید.

 

ورزش های خوب و بد برای بیماران مبتلا به آسم

4.246
این مطلب مفید بود ؟397
منبع : theactivetimes / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
برچسب : بیماری آسم
وبگردی