ویدا جوان

ویدا جوان | بیوگرافی و عکسهای “ویدا جوان”

کد مطلب : 14343تعداد نظرات : 15 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
بیوگرافی کامل ویدا جوان به همراه عکسهای این بازیگر در نقشهای متفاوتش و عکسهای “ویدا جوان” و همسرش را در سایت نمناک ببینید.

زندگینامه ویدا جوان

-------------------------------------------------

 • نام :ویدا
 • نام خانوادگی:جوان
 • مدرک تحصیلی:لیسانس حسابداری
 • محل تولد :تهران
 • محل زندگی :تهران
 • تاهل:متاهل

-------------------------------------------------

ویدا جوان لیسانس حسابداری طراح و ایده پرداز و دانش آموخته بازیگری تئاتر در کانون آموزشهای استاد حمید سمندریان می باشد.
 
 ویدا جوان
ویدا جوان و همسرش
 
آشنایی و ازدواج ویدا جوان با ایلا تهرانی
شاید جالب باشد بدانید ویدا جوان در حرکتی عجیب خودش به خواستگاری همسرش ایلا تهرانی رفته و او هم از ذوق زدگی اش همان لحظه جواب مثبت داده است.
ایلا تهرانی:راستش را بخواهید آن چیزی که باعث شد من شیفته ویدا شودم و در تصمیم گیری ام برای ازدواج با او مصمم شوم، جسارت و قدرتی بود که در او وجود داشت، چیزی که این روزها کمتر به چشم می خورد.
 
ایلا تهرانی
همسر ویدا جوان
 
ویدا جوان:حکایت آشنایی من و ایلا به چند سال قبل بازمی گردد، یکی از دوستانم که از علاقه ام به دوبله باخبر بود مرا به استودیو ضبط صدای «ایلا» برد تا تست دهم. طی همین جلساتی که به آنجا می رفتم و با ایلا صحبت می کردیم به این نتیجه رسیدیم که علایق مشترکمان در رنگ ها، هنر و مسائل عمیق زندگی بسیار است و حتی پس از ازدواج تفاهم ما دو نفر برای خانواده هایمان هم خیلی جالب بود. 
 
ویدا جوان و همسرش
ایلا تهرانی همسر ویدا جوان

تمجید ایلا از همسرش

خیلی چیزها در ویدا مستعد پرورش هست که آن را همیشه گفته ام اما از آنجا که معتقدم چون خودم آچار فرانسه سینما و تلویزیون شدم و نتوانستم روی یک مقوله متمرکز شوم، برای همین فکر می کنم بیشترین چیزی که باید به ویدا بگویم این است که «تو بازیگری.» ویدا یک طراح لباس و صحنه و البته یک نقاش فوق العاده است. اما اصراری نداشتم که این را بگویم. چون معتقدم ویدا بازیگر خوبی است و باید همین مسیر را ادامه بدهد و البته در این رشته با سرعت بالا پیش رفته و موفق شده است. به او همیشه گفته ام خیلی ها از جمله خودم سال هاست منتظر هستیم در سینما و تلویزیون به روی شان باز شود. به نظرم وقتی استعداد واقعی باشد، سرعت باز شدن این در زیاد است و در چهار پنج سال اخیر که ویدا در بازیگری متمرکز است نشان داده بازیگر خوبی است. به همین علت اگر مثلا روزی ببینم ویدا قایقران خوبی هم هست مطمئنا به او نمی گویم تو قایقرانی را هم ادامه بدهد؛ کما اینکه به تازگی فهمیده ام او راننده بسیار خوبی هم هست اما هر وقت کنارش می نشینم مدام غر می زنم که فکر نکند راننده خوبی است و فقط روی بازیگری متمرکز بماند. 

ویدا:به نظرم یک هنرمند به خصوص بازیگر باید از هرچیزی سر رشته داشته باشد؛ کتاب بخواند، موسیقی را بفهمد، ریتم بداند و. . . بازیگر شاید لازم نباشد ورزشکار باشد اما چون یک هنرمند است باید هنر را خوب بشناسد. ایلا به نظرم تفکر آرتیستیک دارد و واقعا اسم آرتیست برازنده اوست. خیلی خوشحالم که هر کاری از دستش برمی آید و برایم هیجان انگیز است که می بینم وقتی از اطرافیان یا دوستان هنری می خواهند، کاری انجام دهند از او مشاوره می گیرند. ایلا طراح، نقاش، بازیگر و. . . خوبی است. با سواد است و فلسفه می داند؛ یعنی همه آن چیزهایی که من دوست دارم در هنرمند باشد در او نیز هست اما چون علاقه خودش به بازیگری است دلم می خواهد واقعا در بازیگری باشد. دلم می خواهد دنبال عشق واقعی اش برود. این را همیشه گفته ام دوست دارم هرکاری بکنم تا او هر کاری را که دوست دارد دنبال کند. 

مصاحبه با ویدا جوان

حضور شما در «ماه و پلنگ» بعد از سریال «شمعدونی» چگونه شکل گرفت؟  

"برابم بود بعد از «شمعدونی» چه کار تصویری را قبول کنم بنابراین تصمیم گرفتم فقط سمت تئاتر بروم. در یکی از اجراهایم آقای امینی از بازی من خوششان آمد و من را به دفتر آقای زرین کوب دعوت کردند. صحبت های اولیه را کردیم خبری نشد تا خرداد ماه که برای قرارداد رفتم " 

از ابتدا قرار بود نقش کتایون بازی کنید؟ 

بله از ابتدا همین طور بود، آقای زرین کوب منو نمی شناختند اما آقای امینی از من سریال دیده بودند و ایشون گفتند نقش کتابون با توجه به اینکه چند بعدی است و نمی توانیم دست هر بازیگری بسپاریم و باید بازیگر مسلط به میمیک انتخاب می شد که حس چند وجهی داشته باشد. در چهار ماهی که بعد از صحبت های اولیه خبری نشده بود با بازیگرهای دیگری هم صحبت کرده بودند که به توافق نرسیدند. 

چگونه به نقش کتایون رسیدید؟ 

ابتدا نقشی که به من داده می شود تا جایی که بتوانم به اتفاقات گذشته رجوع می کنم. در ابتدا برای نقش کتایون به من گفته شد که بر اساس اتفاقی که در زندگی اش رخ می دهد دچار مشکلاتی می شود. ویدئوهایی دیدم که مراسم آنها بر اساس چنین اتفاق هایی بهم خورده بود و توانستم نکات خوبی را برای نقش کتایون به دست بیاورم.  

همکاری با گروه بازیگری و کارگردانی چگونه بود؟ 

همکاران خوب، حرفه ای و بی حاشیه ای داشتم که کار کردن در کنار آنها راحت بود.  همچنین کار با آقای امینی لذت بخش بود چراکه با بازیگر تعامل داشتند و به نظر و عقیده بازیگر احترام می گذارند. 

استقبال مردم از سریال «ماه و پلنگ» در برخورد با شما چگونه است؟ 

زمانی که خود واقعی ام را می بینند تعجب می کنند که چگونه این نقش را بازی کردم چراکه تصویر دیگری از خود واقعی ام در ذهن مخاطب به وجود آورده ام. بیشتر منو به اسم (کتی) میشناسند و از سریال استقبال خوبی شده است، به هر حال هر کاری نقص هایی دارد و سریال «ماه و پلنگ» تأثیر خود را گذاشته است. 

نظر خانواده نسبت به نقش کتایون چگونه است؟ 

خیلی برای خانواده ام عجیب است می گویند هر چه می کردیم تو را در این نقش پیدا نمی کنیم و کاملا احساس می کنیم نقش متفاوتی را بازی کرده ای. مهمترین نکته برای یک بازیگر همین است که از خود واقعی اش در نقش کم باشد زمانی که این حرف را خانواده به من می گویند یعنی اینکه موفق آمیز بودم. 


مهریه ویدا جوان 7111 شاخه گل

ایلا تهرانی:من و ویدا دوست داشتیم آنطور که دوست داریم زندگیمان را شروع کنیم و به شدت هم بر این باور بودیم که عشق و صداقتی که در زندگی ما وجود دارد باعث خوشبختی ما می شود، به همین خاطر وقت بحث مهریه به میان آمد ویدا مهریه 7111 شاخه گل رز هلندی به رنگ های سفید، قرمز و زرد را انتخاب کرد.حتی عاقد هم در مراسم عقد از این مهریه ویدا تعجب کرد. در هر حال من در طول این سال ها سعی می کنم به مناسبت های مختلف برای همسرم شاخه گلی را بخرم.
 
ویدا جوان
ویدا جوان و امیر محمد زند

ویدا جوان در خصوص انتخاب خود برای ایفای نقش نگار در سریال زمانه می گوید:من از طریق برنامه ریز تله فیلم یک خواب کوچولو که در آن ایفاگر نقش اصلی داستان بودم، به حسن فتحی معرفی شدم که پس از تست از بین چند نفر، برای ایفاگری در این سریال انتخاب شدم.
 
 ویدا جوان و آیدا فقیه زاده
ویدا جوان و آیدا فقیه زاده - سریال زمانه
 
خلاصه داستان:جوانی به نام بهزاد تصمیم دارد با دخترعموی خود بهار ازدواج کند. پدر بهزاد 21 سال پیش در یک سانحه رانندگی کشته شده و حسام، عموی بهزاد از خانواده او سرپرستی می کرده است. 

ویدا جوان در سریال پژمان نقش هدیه، نامزد پژمان را بازی کرد. هدیه که علاقه زیادی به فوتبالیستها و بازیگران دارد، تقریبا به همین خاطر عاشق پژمان شده است، هر چند رابطه خوبی با خواهر او پریسا ندارد و  این دو مدام با یکدیگر کل کل و بگو مگو می کنند. این نقش را قرار بود بهنوش بختیاری بازی کند که به علت حضور او در پروژه ای دیگر، منتفی شد.
 
ویدا جوان و پژمان جمشیدی
پژمان جمشیدی و خانم جوان در سریال پژمان
 
پژمان مجموعه ای تلویزیونی به کارگردانی سروش صحت، تهیه کنندگی محسن چگینی و نویسندگی مهراب قاسم خانی و پیمان قاسم خانی ساخته بهمن 1391 تا خرداد 1392 است که از شبکه سوم ایران پخش شد.

 ویدا جوان بازیگر نقش سارا دختر هوشنگ در مجموعه شمعدونی به کارگردانی سروش صحت به ایفای نقش پرداخته است.
 
ویدا جوان و آتنه فقیه نصیری
ویدا جوان و آتنه فقیه نصیری در شمعدونی
این مجموعه داستان دو خانواده است که عطا و هوشنگ سرپرستی آن را برعهده دارند. عطا فرزندی دارد که برای او بسیار عزیز و دوست داشتنی است اما او کودکی کنجکاو است و بنیان قصه هم بر درگیری عطا با فرزند خود استوار است. این سریال در ژانر کمدی قرار می گیرد.

ویدا جوان در سال 1392 با بازی در فیلم سینمایی ملبورن بازی در سینما را تجربه کرد. او همچنین در فیلم سینمایی نیش زنبور دستیار صحنه و لباس بوده است.
 
ویدا جوان
حسین مهری و ویدا جوان

فیلمشناسی ویدا جوان

سینما

 • ملبورن به کارگردانی نیما جاویدی محصول سال 1392
 • از ما بهترون به کارگردانی مهرداد فرید محصول سال 1387
 • جان به حراج به کارگردانی سید حامد محسن پور محصول 1392

 سریال

 • زمانه به کارگردانی حسن فتحی محصول سال 1391
 • پژمان به کارگردانی سروش صحت محصول سال 1392
 • آسمان من به کارگردانی محمدرضا آهنج، محصول سال 1393
 • شمعدونی به کارگردانی سروش صحت محصول سال 1394
 • ماه و پلنگ به کارگردانی احمد امینی محصول سال 1395
 • دیوار شیشه ای به تهیه کنندگی علی اکبر تحویلیان 1395

 عکسهای ویدا جوان

 

ویدا جوان  
ویدا جوان در سریال پژمان 
ویدا جوان و همسرش
 
 
ویدا جوان و همسرش ایلا تهرانی 
ویدا جوان
 
عکسهای ویدا جوان

ویدا جوان ، بیوگرافی و عکسهای ویدا جوان

3.91164
این مطلب مفید بود ؟897267
منبع : نمناک- /ک
برچسب : ویدا جوان
15 نظر به ثبت رسیده است
کیمیا1397-09-14
خبلی دوست دارم تورو ویداجون هم خودتو هم بازیتوایشالاخوشبخت باشی
154
یگانه1397-08-01
خانم جوان آرزوی سلامتی و خوشبختی رو براتون دارم من یکی از طرفداران شما هستم خیلی دوستون دارم امیدوارم موفق باشید
183
فاطمه فاتحی 1397-02-01
سلام ویدا جون خیلی دوست دارم امیدوارم یه روزی شبیه تو بشم آخه من هم تاتر کار می کنم
84
فاطمه1397-02-01
سلام ویدا جون خیلیییییییی دوست دارم امیدوارم یه روزی مثل تو شم آخه من هم تاتر کار می کنم
126
سحر1396-09-18
ویدا در سریال ماه و پلنگ بشدت درخشید و استعداد شگفت انگیزشو ب نمایش گذاشت...دست خوش
191
سارا1396-06-10
بينيش قشنگه،مث خودش،نيازي هم به.عمل نداره،خيلي.هم نازه
235
م1396-04-14
بازیگر خوبیه در سریال زمانه قشنگ بازی کرد ولی نه به اندازه آیدا فقیه زاده خدایش آیدا فقیه زاده خیلی قشنگ بازی کرد خیلی بازیگر خاص و دوست داشتنی هست
229
یلدا 1396-03-29
سلام ویدا جونم خیلی دوست دارم امیدوارم که همیشه خوش باشی
124
نگین1396-03-23
سلام ویداجون منم بازی های شماروخیلی دوس دارم وارزودارم درپناه حق همیشه شادوخوشبخت باشین
158
باران 1396-03-23
سلام ویدا جون امیوارم که حالت خوب باشه ..من بازی تو رو خیلی دوست دارم مخصوصا تو سریال شمعدونی . امیوارم همیشه بدرخشی و تو زندگیت موفق و شاد باشی .....باران
156
دریا1396-03-21
ویدا جون خیلی دوست دارم امید وارم همیشه بدرخشی و با همسرت خوش باشی
164
محمد1396-03-11
خیلی دوست دارم ویدا جون موفق باشی
103
سعید 1396-03-02
ویدا جان کاش همه دخترها مثل تو حق انتخاب داشتن وتحمل نمیکردن تا انتخاب بشن امیدوارم همیشه بدرخشی ودر کنار همسرت خوش باشی
176
علی1395-11-22
شمازوج خوشبختی هستین. موفق و پایدار باشید ویدای عزیز
206
کا1395-09-27
ویدا جون خوشگلی ولی بینی تو زود عمل کن
1924
وبگردی