محمدرضا لطفی
امروز 12 اردیبهشت همزمان با سالروز درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میشویم.

درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 12 اردیبهشت

در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به 12 اردیبهشت رسیدیم. امروز 12 اردیبهشت همزمان با سالروز درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میشویم.

علی زرندی، عبدالحسین نوشین و محمدرضا لطفی از چهره های مشهور ایرانی درگذشته 12 اردیبهشت هستند.

این چهره های مشهور ایرانی درگذشته 12 اردیبهشت هستند

عبدالحسین نوشین

عبدالحسین نوشین نمایش نامه نویس، کارگردان تئاتر و شاهنامه پژوه ایرانی در 12 اردیبهشت 1350 درگذشت.

عبدالحسین نوشین

عبدالحسین نوشین از نخستین افرادی بود که دستاوردهای تئاتر غرب را با خود به ایران آورد و نسلی را آموزش داد که باقیمانده های آن ها نسل های بعد تئاتر را تربیت کردند.

علی زرندی

علی زرندی هنرپیشه و صداپیشه کشورمان در 12 اردیبهشت 1367 درگذشت.

علی زرندی

او فعالیت هنری اش را از دوران جوانی با رادیو آغاز کرد و همزمان وارد دوبلهٔ فیلم هم شد. زرندی به دلیل تجربه و تبحری که در زمینهٔ فولکلور داشت، موفق شد یکی از مشهورترین تیپ های رادیویی را به نام «شاباجی خانوم» خلق کند و کارِ حرفه ایِ دوبله را با تأسیس «استودیو سانترال» آغاز کرد.

محمدرضا لطفی

محمدرضا لطفی نوازنده برجسته سه تار در کشورمان و آهنگساز شناخته شده عرصه موسیقی است که سال 1325 متولد شد و 12 اردیبهشت 1393 در تهران درگذشت.

محمدرضا لطفی

محمدرضا لطفی از چهره های تاثیرگذار دنیای موسیقی ایرانی است که بسیاری از خواننده های امروز از محضر استادی او بهره برده اند و به دنیای موسیقی راه یافته اند.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 12 اردیبهشت+عکس

3.517
این مطلب مفید بود ؟125
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی