متین ستوده
امروز 22 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 22 اردیبهشت

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به بیست و دومین روز از اردیبهشت ماه رسیدیم. امروز 22 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد 22 اردیبهشت اکتفا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی متولد 22 اردیبهشت هستند

محمدرضا تقوی فرد

محمدرضا تقوی فرد شاعر ، نویسنده و مجری کشورمان 22 اردیبهشت 1347 در تهران متولد شد.

محمدرضا تقوی فرد با اجرای برنامه کلید در شبکه یک سیما به شهرت رسید و آثار زیادی از او در دنیای ادب فارسی ماندگار شده است که از جمله آنها میتوان به شکوه شب ، رقص قلم ، دختر خورشید اشاره کرد.

محمدرضا تقوی فرد

متین ستوده

متین ستوده بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 22 اردیبهشت 1364 در تهران متولد شد.

متین ستوده بازیگری را در کلاس های بازیگری امین تارخ آموخت و برای اولین بار در سریال این خانه دور است در سالهای 1370 تا 1374 نقش آفرینی کرد اما فعالیت حرفه ای خود را به طور جدی از سال 1388 با سریال عملیات 125 آغاز نمود. سریال فوق لیسانسه ها جدیدترین کار تلویزیونی و سه کام حیس آخرین کار سینمایی او محسوب میشود.

متین ستوده

رسول صدرعاملی

رسول صدرعاملی کارگردان و نویسنده کشورمان 22 آذر 133 در اصفهان متولد شد.

رسول صدرعاملی فعالیت حرفه ای را با تهیه کنندگی فیلم خونبارش در سال 59 آغاز کرد و فیلم گلهای داوودی، پاییزان، دختری با کفش های کتانی، من ترانه 15 سال دارم،دیشب باباتو دیدم آیدا، زندگی با چشمان بسته و.... از جمله آثار سینمایی او است.

رسول صدرعاملی

 محمدحسین مهدویان

مححمدحسین مهدویان کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان، 22 اردیبهشت 1360 در بابل متولد شد.

محمد حسین مهدویان فعالیت حرفه ای خود را با سریال آخرین روزهای زمستان در سال 1388 آغاز کرد و فیلم های  ایستاده در غبار، ماجرای نیمروز، ماجرای نیمروز، ردخون، لاتاری و درخت گردو از جمله آثار او هستند.

این کارگردان جوان کشورمان سریال جدیدی را به نام زخم کاری برای پخش از شبکه نمایش کار کرده است.

محمدحسین مهدویان

چهره های مشهور ایرانی متولد 22 اردیبهشت + عکس

3.335
این مطلب مفید بود ؟2312
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی