کندن موی سفید
برخلاف این باور عمومی کندن موی سفید باعث افزایش تعداد موهای سفید نمی شود چرا که سفیدی مو مربوط به رنگدانه های سلولی مو است که کندن یا قیچی کردن مو تاثیرگذار نیست.

آیا کندن موی سفید باعث زیاد شدن ان میشود؟

 

رنگدانه های موجود در سلولهای ریشه ای موها، عامل طبیعی رنگ مو هستند و با توقف ساخت این رنگدانه ها در سلول، مو رنگ خود را از دست می دهد و به اصطلاح سفید می شود.

سفیدی مو می تواند علامتی بعضی از بیماری های داخلی یا بیماری های خودایمنی بدن باشد.همچنین کمبود ویتامین B12 و کمبود آهن نیز در سفیدی زودرس موها موثرند.

سفیدی زودرس موها می تواند به دلیل پرکاری تیروئید، کم خونی نیز باشد اما ژنتیک دلیل اصلی سفیدی زودرس مو است.

سفیدی مو

افزایش موی سفید با کندن آن!!!

شروع سفیدی مو در افراد سفید پوست را از 35 سالگی و در افراد سیاه پوست از 45 سالگی را طبیعی است. اگر در افراد سفیدپوست سن سفیدی موها به زیر 20 و در افراد سیاه پوست به زیر 30 سال برسد می توان گفت فرد دچار سفیدی زودرس مو شده است و با استفاده از برخی داروها می توان از آن جلوگیری کرد.

 هیچ شامپویی در رفع سفیدی مو تاثیری ندارد، این شامپوها تنها باعث تیره و روشن شدن موها می شود اما تاثیری در سفیدی آنها نخواهد داشت. همچنین رنگ مو نیز در کاهش و یا افزایش موهای سفید تاثیری ندارد.
سفیدی زودرس مو توسط متخصصین پوست و با دارو درمان می شود، متخصصان با استفاده از داروها سلول های رنگ دانه مو را تحریک می کنند و به این طریق سن شروع سفید شدن مو را بالاتر می برند.

عوامل سفیدی مو :

کمبود ویتامین ها مخصوصا ویتامین B12

امراض سیستم ایمنی مانند ویتیلیگو (برص)، طاسی منطقه ای (آلوپسی آره آتا)

کم خونی از نوع کمبود آهن

مصرف بعضی از داروها مانند کلروکین

رژیم های نا صحیح و طولانی مدت

مصرف برخی از انواع شامپوها و مواد شیمیایی

بیماری تیروئید

کمبود روی در بدن

مصرف دخانیات

کندن موی سفید باعث افزایش آن میشود؟

4.3100
این مطلب مفید بود ؟8614
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از salamatnews.com
برچسب : سفید شدن مو
وبگردی