کاهش وزن
افرادی که بطور طبیعی وزن خود را کاهش داده اند نسبت به افرادی که جراحی بای پس معده انجام داده اند کمتر دچار مشکلات گوارشی می شوند.

کاهش وزن با عمل بای پس معده با چه مشکلاتی همراه است؟

کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند افرادی که جهت کاهش وزن تحت جراحی بای پس معده قرار می گیرند و با انواع روش ها حجم معده آنها به طور ناگهانی کم می شوند پس از جراحی دچار مشکل سوء هاضمه و ناتوانی در مصرف مواد غذایی می شوند.

این افراد همچنین با مشکلاتی چون سوء هاضمه ، احساس تهوع، ترش کردن، صدای غرغرمعده، دفع مدفوع با مشکل، ناتوانی در جذب مواد مغذی خوراک ها و دل درد مواجه می شوند.

 

کاهش وزن

جراحی بای پس معده با عوارضی همراه خواهد بود

 

براساس آمارها تنها در ایالات متحده هر سال بیش از 180 هزار نفر داوطلب جراحی بای پس معده می شوند و بسیاری از آنها پس از جراحی دچار عوارض جانبی شده و تا آخر عمر مجبور به تحمل مشکلات پس از عمل هستند.

کارشناسان با بررسی دو گروه افراد چاق که گرو ه اول به صورت طبیعی و گروه دوم با جراحی بای پس معده برای کاهش وزن دریافتند افراد گروه اول سلامت خود راحفظ کرده و بسیار کمتر دچار مشکلات گوارشی می شوند در عوض گروه دوم دچار انواع مشکلات گوارشی و حتی روحی شده اند.

 

کاهش وزن

جراحی بای پس معده با عوارضی همراه خواهد بود

 

براین اساس کارشناسان توصیه می کنند افراد دارای اضافه وزن و چاقی قبل از انجام این جراحی از عوارض دائمی آن مطلع باشند و سعی کنند تا حد امکان با رژیم غذایی و انجام ورزش وزن خود را کم و کنترل  کنند.

چاقی بیش از حد علاوه بر ایجاد مشکلات روانی در فرد برای حضور در اجتماع، می تواند باعث ابتلا به انواع بیماری های مزمن از جمله سرطان، دیابت ، کاهش ضریب هوشی ،چربی و فشار خون بالا شود.

عوارض کاهش وزن با عمل بای پس معده

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از پرشین وی/ی
برچسب : کاهش وزن
وبگردی