بندر در تهتران

تهران صاحب بندر خشک شد

تاریخ انتشار : 10 مرداد 1401کد مطلب : 41992زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌های مسافربری شهرداری تهران از ساخت نخستین بندر خشک در شهر تهران خبر داد.

همشهری آنلاین:تفاهم نامه ایجاد بندر خشک بین نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، شرکت بهره‌برداری مترو و سازمان پایانه ها و پارک سوارها، امضا شد.

این تفاهم نامه صبح روز دوشنبه، دهم مرداد در معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران امضا شد و مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این خصوص اظهار داشت:

این بندر در مساحت 200 هکتار ایجاد می‌شود و در ادامه و برای توسعه نیاز است که بخش‌های مختلف داخل مدیریت شهری و خارج از آن کمک کنند.

او ادامه داد:

در دولت و اتحادیه‌ها و اصناف هماهنگی‌های اولیه برای ایجاد این بندر انجام شده است. امیدوارم در یک برنامه زمانبندی مشخص وضعیت خدمات حمل و نقل بار بهبود یابد و منافعی نیز برای مدیریت شهری ایجاد شود.

در 25 اردیبهشت امسال مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌های مسافربری شهرداری تهران از ساخت نخستین بندر خشک در شهر تهران خبر داده و گفته بود: 

ایجاد 4 هاب و نقطه لجستیک در زمینه حمل بار و توزیع آن برای پایتخت در نظر گرفته‌ایم و از آنجایی که بندر خشک برای بارهای حجیم است و مقدار بار باید زیاد باشد در سطح خرد هم برای بار باید تمهیداتی اندیشید که یکی از آنها در نظر گرفتن نقاط لجستیک است.

بنابراین در زمینه توزیع و تجمیع خرده‌بار در 4 پایانه شرق، غرب، شمال و جنوب قرار است نقاط لجستیک پیش‌بینی شود. سیستم بار در بندرخشک در 4 هاب لجستیک به صورت هوشمند خواهد بود و در حال حاضر در حال مراحل نهایی و تدوین قراردادهای ساخت هستیم.

انتهای پیام/ف

تهران صاحب بندر خشک شد

54
این مطلب مفید بود ؟40
وبگردی