اسکار 2017

فیلم هایی که بیشترین شانس اسکار 2017 را دارند

تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395کد مطلب : 35323زمان مطالعه : 7 دقیقه
فیلم هایی که در هشتاد و نهمین دوره از این رویداد سینمایی در سال 2017 بیشترین شانس اسکار را دارند را بشناسید.

شانس های اسکار 2017 

با نزدیک شدن به فصل جوایز سینمایی 2016-2017 کمپانی های بزرگ فیلمسازی به تدریج فیلم های پرامید خود را برای حضور در جوایز سینمایی گوناگون و بویژه اسکار رونمایی می کنند.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی دیشب (پنجشنبه) اعلام کرد روند تعیین نامزدهای سال 2017 از 5 ژانویه (16 دی) آغاز می شود.

اسکار 2017

پیش بینی اسکار 2017


هفتادوسومین جشنواره فیلم ونیز به عنوان قدیمی ترین رویداد سینمایی جهان،کمتر از 20 روز دیگر آغاز به کار خواهد کرد و همچون چند سال اخیر می تواند چندین فیلم مهم و تاثیرگذار فصل جوایز سینمایی را معرفی کند. در چند سال اخیر فیلم های برنده اسکار «جاذبه»، «مرد پرنده» و «اسپاتلایت» اولین نمایش خود را در ونیز تجربه کردند.

جشنواره های تلورید و تورنتو نیز پس از ونیز هر ساله نقش پررنگی در معرفی فیلم های موفق به جوایز اسکار دارند. جشنواره تلورید که طبق سنت دیرینه فهرست فیلم هایش را تا یک روز پیش از آغاز جشنواره منتشر نمی کند، اما در فهرست فیلم های حاضر در جشنواره تورنتو نام فیلم جنجالی «اسنودن» به کارگردانی «الیور استون» و همچنین فیلم جدید «هفت دلاور» از «آنتونی فوکوآ» خودنمایی می کنند.

«آوار دو ورنای» کارگردان سیاه پوست آمریکایی نیز پس از ساخت فیلم موفق «سلما»، امسال با فیلم غیرداستانی «سیزدهمین» درباره نابرابری نژادی در آمریکا که در جشنواره فیلم نیویورک رونمایی می شود، می تواند رقابت در عرصه مستند اسکار را تحت تاثیر خود قرار دهد. دو فیلم برنده اسکار «شبکه اجتماعی» و «زندگی پی» هر دو نمایش اول خود را در جشنواره فیلم نیویورک آغاز کردند.

نشریه گاردین در گزارشی به معرفی فیلم هایی پرداخته است که بیشترین شانس کسب جایزه را در هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار خواهند داشت:

اسکار 2017

شانس های اسکار 2017


قدم زدن طولانی بیلی لین در نیمه وقت

«آنگ لی» کارگردان آمریکایی و تایوانی تبار که با کسب دو جایزه اسکار کارگردانی برای فیلم های «کوهستان بروکبک» و «زندگی پی» به یک استاندارد در جوایز اسکار تبدیل شده است، امسال با فیلم جدیدش «قدم زدن طولانی بیلی لین در نیمه وقت» قدم در مسیر اسکار می گذارد که اقتباسی از کتابی نوشته «بن فونتن» است.

این فیلم که با تصمیم بی سابقه «آنگ الی» با سرعت 120 فریم بر ثانیه (بسیار بالاتر از 24 فریم بر ثانیه معمول) فیلمبرداری شده است، نوآورانه ترین اثر این کارگردان مطرح محسوب می شود و نمایش بخش هایی از آن در لاس وگاس با تمجید منتقدین از این رویکرد شجاعانه همراه بود.

داستان فیلم «قدم زدن طولانی بیلی لین در نیمه وقت» که با فلاش بک های فراوان روایت می شود درباره تجارب یک سرباز 19 ساله از جنگ است. «جو آلین» تازه کار نقش اصلی فیلم را بر عهده دارد و «کریستین استوارت»، «وین دیزل» و «استیو مارتین» دیگر بازیگران این فیلم هستند.

اسکار 2017

فیلم هایی که شانس اسکار 2017 دارند


فیلم «متحد»

کمپانی پارامونت با قرار دادن تاریخ اکران ماه نوامبر برای فیلم «متفقین» نشان داده که این فیلم امید اول آنها برای اسکار 2017 است. این فیلم جنگی- رومانتیک به کارگردانی «رابرت زمکیس» از دو بازیگر سرشناس و مورد توجه آکادمی یعنی «برد پیت» و «ماریون کوتیار» در نقش های اصلی بهره می برد.

«زمکیس» از سال 1994 و ساخت فیلم موفق «فارست گامپ» بر روی یک فیلمنامه جنگی کار نکرده بود. کمپانی پارامونت سال گذشته فیلم «قدم زدن» را برای جوایز اسکار در نظر گرفت و حتی این فیلم در افتتاحیه جشنواره معتبر نیویورک به روی پرده رفت اما در نهایت با بازخورد مثبتی از سوی منتقدین و اعضای آکادمی اسکار رو به رو نشد. فیلم «متفقین» بر اساس داستانی واقعی و درباره دو آدمکش به نام های «مکث واتان» (برد پیت) و «ماریان بوسه ژوق» (ماریون کوتیار) است که طی مأموریتی برای کشتن یک مقام آلمانی به یکدیگر علاقه مند می شوند.

اسکار 2017

شانس های اسکار امسال


جکی

«ناتالی پورتمن» شش سال پس از کسب جایزه اسکار برای بازی در فیلم «قوی سیاه»، با فیلم جدیدش «جکی» خود را برای بازگشتی درخشان به جوایز اسکار آماده می کند.

«پورتمن» در این فیلم در نقش «جکی کندی» بازی کرده است و نکته ای که بیش از هر چیز تماشای این فیلم را جذاب می کند حضور «پابلو لاورین» کارگردان نامزد اسکار شیلیایی فیلم «NO» پشت دوربین این فیلم است که ساخت اولین فیلم انگلیسی زبان خود را تجربه می کند. گفته می شود نمایش بخش هایی از این فیلم در بازار جشنواره فیلم کن امسال موجب شگفتی و تحسین خریداران شده است.

اسکار 2017

فیلم هایی که 2017 احتمالا اسکار میگیرند


دامین شِزل

«دامین شِزل» که با فیلم قبلی اش «شلاق» از جشنواره ساندنس شروع کرد و تا کسب 3 جازه اسکار پیش رفت، امسال با فیلم «لالا لند» که فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز نیز است در تلاش است مسیر گذشته را تکرار کند. این فیلم موزیکال که «رایان گاسلینگ» و «اما استون» بازیگران اصلی آن هستند در واقع ادای احترامی به عصر طلایی فیلم های موزیکال در هالیوود است اما داستان فیلم در فضایی معاصر رقم می خورد. «رایان گاسلینگ» در این فیلم در نقش یک پیانیست ایفای نقش می کند که زندگی عاشقانه ای با یک بازیگر با بازی «اما استون» دارد اما زمانی که این دو به موفقیت بیشتری دست می یابند با مشکلاتی رو به رو می شوند.

در این فیلم «جی.کی سیمونز» بازیگر برنده اسکار فیلم «شلاق» و همچنین «جان لجند» خواننده معروف آمریکایی نیز بازی می کنند. دو فیلم برنده اسکار «جاذبه» و «اسپاتلایت» هر دو برای اولین بار در افتتاحیه جشنواره ونیز به روی پرده رفتند.

اسکار 2017

فیلم هایی با شانس اسکار 2017


«حیوانات شبانه»


اولین باری که «تام فورد» طراح مد و فشن پا به عرصه فیلمسازی گذاشت توانست با فیلم «یک مرد مجرد» همه را شگفت زده کند، درامی احساسی و جذاب که نامزدی اسکار بهترین بازیگری را برای «کالین فرث» به ارمغان آورد. «تام فورد» حالا پس از هفت سال با دومین فیلم خود با نام «حیوانات شبانه» بر اساس رمان تحسین شده «تونی و سوزان» نوشته «آستین رایت» بازگشته است که روایتگر داستان یک صاحب گالری هنری است که تحت تاثیر رمانی نوشته همسر سابق خود قرار می گیرد. «ایسلا فیشر»، «لاورا لینی» و «آرمی هامر» بازیگران این فیلم هستند.

اسکار 2017

فیلم حیوانات شبانه و اسکار 2017


بنیان گذار

«مایکل کیتون» نیز با بازی در فیلم جدید «بنیانگذار» که بر اساس زندگی «ری کراک» موسس فروشگاه های مک دونالد است در تلاش است تا بالاخره اولین اسکار را به خانه ببرد. کارگردانی این فیلم بر عهده «جان لی هنکوک» است که در سال 2009 در عین شگفتی با فیلم «نقطه کور» به جمع نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم راه یافت.

اسکار 2017

شانس های اسکار 2017


«یک قلمرو متحد»


پس از جنجال های ایجاد شده پیرامون جوایز اسکار سال گذشته و اعتراض ها به اسکار سفید، فیلم «یک قلمرو متحد» به کارگردانی «اما آسانته» می تواند حرف های زیادی در فصل جوایز سینمایی داشته باشد. در این فیلم «دیوید اویلو» در نقش «سرسته خامه» بازی می کند که در سال 1952 درسن 4 سالگی به عنوان اولین پادشاه «بوتساوانا» کشور تحت حمایت بریتانیا در آن زمان انتخاب شد و «روزاموند پایک» نیز در نقش «روث ویلیامز» یک زن لندنی بازی می کند که علی رغم جنجال های فراوان در بالاترین سطح سیاسی در آفریقای جنوبی که درگیر آپارتاید بود و اوضاع ناآرام در بریتانیا با «سرسته خامه» ازدواج می کند.

اسکار 2017

پیش بینی اسکار 2017


«سکوت»

گرچه گمان نمی رود فیلم «سکوت» جدیدترین ساخته «مارتین اسکورسیزی» به موفقیت تجاری «گرگ وال استریت» ساخته قبلی وی دست یابد اما مطمئنا یکی از فیلم های مورد توجه آکادمی اسکار خواهد بود. فیلم «سکوت» براساس رمان برنده جایزه نوشته «شوساکو اندو»، نویسنده ژاپنی در سال 1966 است که پیش ازاین دوبار در سال های 1971 به کارگردانی «ماساهیرو سینودا» و در سال 1996 به کارگردانی «ژائو ماریو گریلو» به سینما آمده بود.

داستان فیلم «سکوت» براثر رویدادی واقعی و درباره یک مُبلغ آئین مسیحیت در قرن هفدهم با بازی «لیام نیسون» است که به ژاپن سفر می کند و در آنجا مجبور می شود دین مسیحیت را تکذیب کند و از آن روی برگرداند.

دو کشیش جوان تر با بازی «آدام درایور» و «آندرو گارفیلد» که برای نجات این مبلغ راهی ژاپن می شوند نیز به سرنوشتی مشابه دچار می شوند. گفته می شود این فیلم که از آن به عنوان چالش برانگیزترین فیلم «اسکورسیزی» یاد می شود برای مدت 23 سال پروژه سینمایی مورد علاقه اسکورسیزی بوده که در نهایت امسال به سینما می آید.

اسکار 2017

فیلم هایی با بیشترین شانس اسکار 2017

فیلم بخشش

«جیمز مارش» پس از ساخت فیلم «تئوری همه چیز» بر اساس زندگی «استیون هاوکینگ» و حضور موفق در جوایز اسکار، امسال با درام «بخشش» درباره زندگی واقعی «دونالد کروهرست» بازگشته است، تاجری که تلاشش برای سفر به دور دنیا با قایق به قیمت جانش تمام شد. «کاین فرث» و «راشل ویز» دو بازیگر سرشناس هالیوودی هستند که حضور آنها در این فیلم به بهتر دیده شدن آن کمک خواهد کرد.

آکادمی اسکار معمولا به فیلم هایی با موضوع بیگانگان کمتر توجه کرده است اما اگر کسی بخواهد این روند را تغییر دهد «دنیس ویلنوو» کارگردان دو فیلم «زندانیان» و «سیکاریو» است. در فیلم هیجانی «ورود»، «امی آدامز» و «جرمی رنر» در نقش های اصلی بازی می کنند و داستان فیلم درباره یک متخصص زبان شناس است که توسط ارتش استخدام می شود تا تشخیص دهد آیا بیگانگانی که اخیرا به زمین آمده اند قصد صلح دارند و یا یک تهدید محسوب می شوند.

گفته می شود این فیلم از غالب فیلم های فرازمینی و پرهزینه هوشمندانه تر و عقلانی تر ساخته تر شده است.

«اسنودن» به کارگردانی «الیور استون»؛ «نور میان اقیانوس ها» ساخته «درک سیانفرانس» با بازی «مایکل فسبندر» و «الیشا ویکاندر»؛ «شیر» به کارگردانی «گرث دیویس» و بازی «نیکل کیدمن» و «رونی مارا»؛ «دیپ واتر هرایزن» ساخته «پیتر برگ» با نقش آفرینی «مارک والبرگ» و «ستیغ اره ای» از «مل گیبسون» از دیگر فیلم های پرامید فصل جوایز سینمایی پیش رو محسوب می شوند.

فیلم هایی که بیشترین شانس اسکار 2017 را دارند

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از میزان -/ح
برچسب : اسکار
وبگردی