طرح رتبه بندی معلمان

میزان افزایش حقوق معلمان با اجرای طرح رتبه بندی

تاریخ انتشار : 5 دی 1398کد مطلب : 74117زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر آموزش و پرورش گفت: با اجرای طرح رتبه بندی معلمان به طور متوسط 10 تا 12 درصد به حقوق آن ها افزوده ‏می شود.‏

طرح رتبه بندی معلمان

مهر: محسن حاجی میرزایی شامگاه چهارشنبه در جمع اعضای شورای معاونین اداره کل، رؤسا و مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی در تبریز گفت:معلمان مانند سایر کارکنان دولت، مشمول افزایش حقوق سالانه که احتمالاً 15 درصد است، خواهند بود. 

وی ادامه داد:علاوه بر آن، با اجرای طرح رتبه بندی به طور متوسط 10 تا 12 درصد به حقوق آن ها افزوده می شود و برای معلمانی که طی طرح تمام وقت، شش ساعت اضافه تدریس دارند، افزایش 17 درصدی به فوق العاده شغل پیش بینی کرده ایم. 

تلاش برای صدور احکام رتبه بندی تا بهمن ماه 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره ای به چگونگی اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت:در تلاش هستیم تا احکام رتبه بندی را تا بهمن صادر کنیم، هرچند اعمال افزایش ها از مهرماه محاسبه می شود. 

وی ادامه داد:بیش از 700 هزار معلم مشمول این طرح هستند و بررسی پرونده های صلاحیت معلمان در هیئت های ممیزه استانی کمی در حال انجام است که روند زمانبری دارد. 

افزایش مراکز خدماتی برای معلمان 

حاجی میرزایی همچنین از افزایش مراکز خدماتی برای معلمان در راستای ایجاد امور رفاهی برای آنان خبر داد. 

وزیر آموزش و پرورش در بخشی از سخنان خود راهکار مشکلات این وزارتخانه را در درون آن دانسته و گفت:کسانی که منتظر هستند تا کسی خارج از دستگاه آمده و مشکلاتشان را حل کند، در اشتباه به سر می برند. 

خلاقیت و اندیشه مدیران اهمیت ویژه ای دارد 

وی ادامه داد:نباید قدرت مدیران را تنها در دو بحث پول و امضایشان ببینیم بلکه احساس مسئولیت، خلاقیت و اندیشه قدرت هایی بالاتر از مادیات است که متأسفانه از آنها غافل شده ایم. 

حاجی میرزایی با اشاره به برخی محدودیت ها در افزایش حقوق و امکانات فرهنگیان گفت:محدودیت های دولت امکان افزایش حقوق و امکانات را برای نیروهای فرهنگی نمی دهد که با اندکی خلاقیت و ابتکار می توانیم تمامی محدودیت ها را کنار زده و با حفظ منزلت و جایگاه معلمان، مشکلات را حل کنیم. 

در 10 سال گذشته ورود 30 درصد نیروها به مجموعه، غیرمتعارف بوده است 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وجود برخی رقابت های ناسالم در ورود نیرو به آموزش و پرورش در چندین سال گذشته گفت:در 10 سال گذشته، ورود 30 درصد نیروها به آموزش و پرورش به روش های غیر متعارف بوده و تا وقتی که نتوانیم این ورودی بدون رقابت سالم را حذف کنیم، نمی توانیم مسئله نیروی انسانی را حل شده بدانیم. 

وی از تلاش این مجموعه برای بستن راه های ورود غیرسالم به این مجموعه خبر داد و گفت:عوامل این وزارتخانه به جد درگیر این موضوع هستند.

انتهای پیام/م

میزان افزایش حقوق معلمان با اجرای طرح رتبه بندی

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : معلم
وبگردی