طرز تهیه نان آرتیسان
نان آرتیسان، نان خوشمزه ای است که می توانید آن را در خانه درست کنید و از طعم دلپذیر آن لذت ببرید ، پس با طرز تهیه و ترفندهای پخت این نان در خانه آشنا شوید.

یک دستور العمل خوشمزه برای تهیه نان آرتیسان خانگی 

اگر شما مایلید که یک نان آرتیسان خوشمزه را در خانه تهیه کنید ,در اینجا بعضی از ترفندهاو همچنین اطلاعاتی درمورد این موادمغذی وجود دارد.

آموزش تهیه مرحله به مرحله نان آرتیسان( Artisan Bread) در خانه 

طرز تهیه نان آرتیسان

نان ،بدون شک یکی از غذاهایی است که آماده کردنش بسیار قدیمی است ، بی شک,این غذا برای هزاران سال باانسان بوده است باگذشت زمان,آماده سازی آنها کامل تر شده است. صرف نظر از نوع نانی که میخواهید آماده کنید,همینطور درمورد نان صنعتی تهیه نان ها هرروز ساده تر و آسان تر شده اند البته برطبق سنت هر منطقه و یا اولویت های شخصی، هرفرد,دستورالعمل های زیادی برای نان صنعتی وجود دارد بااین حال,دستورالعمل نان صنعتی که ما به شما پیشنهاد میکنیم,به عنوان مبنایی برای شروع آماده سازی دیگر نان های مشابه است. قبل از وارد شدن به جزئیات مواد تشکیل دهنده این نان خوشمزه خانگی در آشپزخونه نمناک ،به اجزا تشکیل دهنده ,مواد مغذی وکمک هایی که این غذا تامین میکند را به طور خلاصه مرور و بررسی میکنیم.
 
نان آرتیسان

چگونه یک نان خوشمزه آرتیسان در خانه بپزیم

به طور کلی،آرد گندم,مخمر,نمک و آب، مواد اولیه برای خمیر است که بعدا به اجاق منتقل شود ؛شما باید به خاطر داشته باشید که افسانه های زیادی راجع به نان، وجود دارد باتوجه به این عقیده که فقط کربوهیدرات و چربی را تامین میکند درحالی که ،کربوهیدرات در ترکیبات شیمیایی آرد گندم غیر قابل انکار است اما لزومأ به این معنی نیست که آن مضر است و به بدن آسیب میرساند.
 در حقیقت,کربوهیدرات ها به طور کلی برای عملکرد بدن مناسب و ضروری هستند.(بسته به میزان متابولیسم نا بیشتر و کمتر هستند) ازسوی دیگر,به طور خلاصه,هیچ چیز مانند غذای کامل کربوهیدرات ها وجود ندارد و هیچ کدام از مواد شیمیایی غذاها مانند این کار نمی کند اکنون وقت آن است، که به هدف آموزش شما برای چگونه درست کردن این نوع از نان تحقق ببخشیم و تا حد ممکن به واقعیت هر غذایی که ما توصیه میکنیم نزدیک شوید. 

اطلاعات تغذیه ای آرد گندم که اجزای اصلی نان آرتیسان است

نان آرتیسان

شما در ابتدا باید بدانید که آرد گندم واقعا از چه چیزی درست شده است و چگونه میتواند برای شما مفید باشد ، مواد مغذی زیادی در سبوس گندم و پروبیوتیک ها وجود دارد. به طور خلاصه,آنها عناصری هستند که برای ساختن هردو آرد با کیفیت بالا و غذاهای مختلف دیگر استفاده میشوند علاوه بر این,گندم، تنها غلاتی است که برای کامل شدن موادمغذی نان مناسب است. این است که تولید نان آرتیسان بدون سبوس گندم و تولید نهایی آرد گندم غیر ممکن است (بامخمر و یا بدون آن) به این معنا که اگر شما مراقب چیزی باشید,آن چیز همیشه جزئیات است. اگر شما یک شیوه زندگی سالم ویک رژیم متعادل داشته باشید,200گرم نان برای وزن شما خطرناک نیست اما اگر این مناسب شما نیست و شما عادت غذایی بدی دارید ؛ نان هم، بهترین چیز برای شما نیست زمانی که مواد تشکیل دهنده این نوع نان، خالص باشد . 

چگونه نان آرتیسان خانگی را بپزید

طرز تهیه نان آرتیسان

مواد لازم :

4فنجان آردگندم بدون مخمر(400گرم) 

1قاشق غذاخوری مخمربرای آرد(25گرم) 

10فنجان آب گرم(850میلی لیتر) 

1قاشق غذاخوری نمک(25گرم) 

آماده سازی و طرز تهیه نان آرتیسان

 نان آرتیسان

اول از همه شما باید یک کاسه بزرگ,ترجیحا عمیق راتهیه کنید، که همه مواد تشکیل دهنده را در آن جای شود. مهم است که شما این را به یاد داشته باشید ،که تمام مواد خشک را داخل کاسه بریزید یعنی آرد ,نمک و مخمر و سپس مطمئن شوید که یک سوراخ را تنظیم کنید که بتوانید در آن آب بریزید. 

هنگامی که مرحله قبل را به طور موثر به اتمام رساندید، باید آب رااضافه کنید و به هم بزنید شما میتوانید این را با یک قاشق پلاستیکی به منظور جلوگیری از تکه تکه ها انجام دهید.

سپس ورز دادن خمیر را ادامه دهید,در این مرحله باید تاکید داشته باشید ، که باهردودست ,ورز دادن را ادامه دهید به طوری که مخلوط روان ,قابل کنترل و بدون تکه باشد ؛ نتیجه آن، یک خمیر انعطاف پذیر اما محکم خواهد بود ؛ در این مرحله ,شکل کشیده مشخصی از نان آرتیسان را درست کنید.

 خمیر آماده شده را در دمای 120درجه سانتی گراد ، در فر بپزیدو بعد تقریبا ، 25دقیقه آن را بردارید و اجازه دهید کمی در دمای اتاق سرد شود و از گاز زدن و خوردن آن لذت ببرید.

نکات تکمیلی در مورد طرز تهیه نان آرتیسان

طرز تهیه نان آرتیسان جزو پیش غذا - املت و کرپ میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 25دقیقه میباشد .
طرز تهیه نان آرتیسان را می توانید در وعده صبحانه - میان وعده - سرو کنید .

طرز تهیه نان خوشمزه آرتیسان خانگی

420
این مطلب مفید بود ؟164
منبع : بخش آشپزی نمناک / ن/ ف
برچسب : نان و خمیر
وبگردی