کمردرد
زنانی که برای مدت دو ساعت یا بیشتر در روز تلویزیون تماشا می کنند دچار کمردرد شدید می شوند.

تماشای تلویزیون خطر درد کمر را در زنان افزایش می دهد

کارشناسان استرالیایی معتقدند:بین تماشای تلویزیون و بروز کمردرد در زنان ارتباط وجود دارد.
کارشناسان استرالیایی در بررسی های خود مشاهده کردند تماشای تلویزیون می تواند صرف نظر از میزان فعالیت جسمی زنان عامل بروز کمردرد در آنان باشد.
در این مطالعه پرسشنامه هایی میان شرکت کنندگان توزیع شد تا مشخص شود فاکتورهای سبک زندگی علت بروز کمردرد هستند هر چند این تاثیر در مردان مشاهده نشد.

کمردرد در زنان

علت کمردرد زنان

متخصصان استرالیایی با بیان اینکه از هر 10 نفر در این کشور یک نفر دچار کمردرد بوده و سه چهارم استرالیایی ها در دوره ای از زندگی شان به این عارضه دچار خواهند شد، اظهار داشتند:در این مطالعه مشخص شد شواهد قابل توجهی در مورد ارتباط فعالیت های جسمی با شدت درد کمر وجود ندارد.
به گفته محققان استرالیایی نداشتن فعالیت جسمی عامل کمردرد نیست بلکه تماشای تلویزیون خطر درد کمر را در زنان افزایش می دهد. زنانی که برای مدت دو ساعت یا بیشتر در روز تلویزیون تماشا می کنند دچار کمردرد شدید می شوند که دلیل آن عدم توجه به وضعیت نشستن است.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، هر چند محققان در بررسی خود نتوانستند تعیین کنند چرا تماشای تلویزیون تنها موجب بروز کمردرد در زنان می شود.

کمر درد زنان با تماشای تلویزیون!

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا-/ ر
وبگردی