عادات عجیب چینی ها
مردم کشورهای مختلف دارای آداب و رسوم مختلفی هستند. اما آیا تا به حال چیزی در مورد اداب و رسوم عجیب مردم چین شنیده اید؟

عادات عجیب و شوکه کننده چینی ها که نمی دانید!

کشور چین یکی از قدیمی ترین تمدن ها و فرهنگ های جهان را دارا است که طبق آمار سال 2018 این کشور دارای چیزی نزدیک به 1.417 میلیارد نفر سکنه می باشد که به همین دلیل پر جمعیت ترین کشور جهان است. اما اگر شما تمایل به سفر به این کشور پر جمعیت و شلوغ را دارید بهتر است که ابتدا در مورد آن تحقیق کنید!

مردمان کشور چین نسبت به مردمان سایر جهان دارای عادات و رفتارهای عجیبی می باشند که شاید ما تعداد کمی از آنها را مطلع باشیم و به همین دلیل با مشاهده نزدیک آنها به شدت شوکه شویم. اما جای نگرانی نیست! در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک قصد داریم برخی از عادات عجیب و جالب مردم کشور چین را به شما معرفی کنیم که قطعا می تواند در شناخت آنها موثر واقع شود. همراه ما باشید.

عادات عجیب چینی ها

1- Beijing bikini

با شروع فصل تابستان و گرمای بیش از حدی که می تواند هر یک از ما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، عاملی بر کاهش روند کارها و همچنین برخی مشکلات جسمانی است. اما یکی از عادات عجیب و شوکه کننده ای که می توان از مردم چین گفت این است که آنها در این فصل زمانیکه احساس گرما کنند، پیراهن یا تی شرت خود را بالا می کشند و شکم را از تحت پوشش آن خارج می کنند!!

این اقدام هیچ محدودیت سنی ندارد و هر یک از آقایان می توانند این اقدام را انجام دهند و بطور کلی چینی ها بر این باور هستند که بدن می تواند نفس بکشد و از طرفی طب چینی چنین اقدامی را مجاز می داند.

2- ناخن های بلند در آقایان

بی شک هر یک از ما علائم و مضراتی که بلندی ناخن ها می توانند بر روی ما اعمال سازند را آشنا هستیم و می دانیم که نباید این اقدام را انجام دهیم. اما شاید کمی عجیب باشد چرا که یکی از عادات مردم چینی این است که ناخن های خود را بلند کنند! این یک واقعیت در آقایان است که سمبلی از ثروت خواهد بود. با این حال امروزه اکثر آقایان چینی ناخن های تمام انگشتان را رشد می دهند و برخی نیز ناخن انگشت کوچک ! علت آن هم خوش شانسی است.

3- نوار چسب پلک

از نظر آناتومیکی، آسیایی ها ساختار پلک متفاوتی نسبت به اروپایی ها دارند که این قاعده در مردم های چینی نسبت به سایر مردم جهان کمی بیشتر متفاوت است و پلک های کشیده ای دارند که اجازه نمی دهد آنها چشمان درشتی داشته باشند. اما شاید تا به حال چندین بار مشاهده کرده باشید که آنها دارای چشمان درشتی هستند! آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟! جالب است بدانید که خانم های چینی از نوار چسب های مخصوص برای پلک استفاده می کنند که وقتی چشمان خود را باز می کنند، ارتباط چسب موجود در نوار چسب اجازه می دهد تا چشمان آنها درشت تر به نظر برسد.

4- تای چی

Taijiquan یا تای چی، نوعی ورزش ژیمناستیک به سبک چینی ها می باشد که متشکل شده از برخی حرکات تفریحی و متناسب برای عموم مردم و بدون هر گونه رینج سنی است. به همین دلیل این ورزش روزانه در تمام پارک ها توسط افراد جوان و پیر انجام می شود و به سمت پشت قدم می زنند و گاهی اوقات کف می زنند. با این حال آنها بر این باور هستند که این می تواند درد ناشی در کمر و عضلات آنرا تسکین دهد.

5- فروش شیر مادر به میلیونرها

در چین مرسوم نیست مادران به کودکان خود شیر دهند چرا که بر این باور هستند تغذیه کودک می تواند به سلامتی و چهره مادر اسیب برساند و همچنین می گویند زمانیکه نوزاد 4 ماه دارد، شیر تمام خواص خود را از دست می دهد. به همین دلیل افراد ثروتمند چینی برای تغذیه مناسب کودکان خود، هزینه ای را پرداخت می کنند تا فرزند آنها از شیر مادران دیگر استفاده کند و این بسیار محبوب است. با این حال این سرویس ارزان نیست و جالب است بدانید در طول ماه 5000 دلار باید هزینه کرد!!

6- خوابیدن در ماسه

اگر شما برای تعطیلات تابستانی به سواحل چین رفتید و ناگهان با مردی که سر آن در زیر ماسه ها دفن شده است و دقیقا در بالای سر خود یک چتر قرار داده است، روبرو شدید تعجب نکنید! این یک آیین معمولی و قدیمی است که افراد قدیمی در فصل تابستان انجام می دهند.

عادات عجیب و شوکه کننده چینی ها

444
این مطلب مفید بود ؟359
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی