آب و هوای تهران

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

تاریخ انتشار : 4 خرداد 1401کد مطلب : 44473زمان مطالعه : 2 دقیقه
امروز آسمان تهران نسبتا ابری و توام با وزش باد است و دما در طول شب از نوزده درجه به مرور و در طول روز به بیست و نه درجه می‌رسد.

فرارو:بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران آفتابی پیش‌بینی می‌شود. فردا 4 خرداد 1401 آسمان پایتخت آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 28 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (5 خرداد ماه) غالبا آفتابی با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (6 خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (7 خرداد ماه) آفتابی و با حداقل دمای 20 درجه و با حداکثر دمای 28 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آلودگی هوای تهران

طبق اعلام سامانه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شاخص آلودگی ذرات PM10 در هوای تهران به عدد 424 واحد رسیده است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته با میانگین 470 بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت بسیار ناسالم برای همه گروه‌ه قرار داشت.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و از امروز تا روز پنجشنبه گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید و خیزش موقت گردوخاک به‌ویژه در نیمه‌جنوبی و غربی استان پیش‌بینی می‌شود که گاهی با نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی از مناطق غربی و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

از بعد از ظهر پنج شنبه تا جمعه شب (5 تا 6 خرداد) در نواحی شمالی استان، آسمانی نیمه‌ابری و گاهی ابری پیش‌بینی می‌شود و رخداد رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی در این نواحی پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از وزش باد و گردوخاک و وزش باد شدید و آلودگی هوا از صبح چهارشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه (4 خرداد) در تهران خبر داد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده

آلودگی هوا و ریز گرد‌ها تا روز پنجشنبه مهمان مناطق مرکزی و غربی کشور خواهد بود.

فردا در بخش‌هایی از گلستان و ارتفاعات البرز رگبار باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور برای فردا هشدار سطح نارنجی درباره وزش باد و گرد و خاک در استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، مرکزی، همدان، تهران، البرز، قم، قزوین، اصفهان و سمنان داده است.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی