تست سلامت
به 8 روش جالب و خانگی که در این بخش به شما معرفی می کنیم می توانید تست سلامت بدن انجام دهید ، بعد از انجام راهی که گفته می شود آروغ بزنید تا از وضعیت خود مطلع شوید.

 8 تست سلامت جالب خانگی

آگاهی از سلامتی بدن بسیار مهم است بخصوص وقتی می خواهید از مشکلات سلامتی جلوگیری کنید اگر از سلامتی تان مطمن نیستید یا گاهی اوقات نشانه های را می بینید امتحان های خانگی برای فهم بهتر به شما پیشنهاد می کنیم. این تست ها به شما قابلیت خواندن نشانه هایی که به نوعی بدن می فرستد را می دهد.

تست سلامت بدن

ساده ترین و جالبترین تست سلامت بدن که در خانه می توان انجام داد

تست سلامت بدن ساده برای تشخیص برخی بیماری های پنهان: 

کمی با دقت بیشتر به اعضای بدنتان به خصوص اعضای صورت نگاه کنید تا با روش هایی که در این بخش از نمناک به شما خواهیم گفت برخی از مشکلات احتمالی سلامتی بدنتان را تشخیص دهید.

تست سلامت از روی چشم که سطح کلسترول را نشان می دهد :

آیا بر آمدگی زرد رنگی بالا و پایین چشم دارید ؟ اگر دارید نشان دهنده کلسترول بالاست و لطفا در اصرع وقت چک آپ را انجام دهید.

تست سلامت با شمارش جوانه چشایی :

آیا در خطر ابتلا به سرطان هستید ؟ با شمارش جوانه های چشایی در ناحیه مشخص زبان متوجه سرطان می شوید .

برای این تست به رنگ غذای آبی و پد نیاز دارید ، زبان را با پد خیس کنید سپس با استفاده از ذره بین لکه های آبی را بشمارید اگر بیشتر از 20 لکه آبی دارید یعنی حس چشایی خوبی دارید . متاسفانه ممکن است نشانه های خطر ابتلا به نوعی سرطان هم باشد و از سبزیجاتی مثل کلم و جوانه ها برای جلوگیری از سرطان استفاده کنید.

تست سلامت

روش تست سلامت بدن با جوانه های زبان

خواندن پلاک ماشین برای تست سلامت بینایی :

بینایی خوبی دارید ؟ سعی کنید شماره پلاک ماشین ها را از فاصله 20 متری بخوانید . اگر مشکلی یا انحرافی در خواندن داشتید نشان می دهد که به خوبی نمی بینید و هنگام رانندگی بهتر است از عینک استفاده کنید.

تست سلامت و عفونت دهان

 آیا عفونت دهان دارید :بزاق دهان می توان نشان دهد به همین منظور صبح داخل یک لیوان آب تف کنید اگر بعد از نیم ساعت شروع به خاکستری شدن کرد یا ریشه شورع به رشد کردن کرد یعنی عفونت را نشان می دهد. این بیماری معمولا به دلیل سیستم ایمنی پایین و مشکلات گوارشی ایجاد می شود که با خستگی و آلرژی هم همراه است.

تست سلامت بدن با فشار دادن پا

 فشار دادن پا می تواند میزان نمک را نشان دهد :انگشت های پا را روی پا بفشارید و حفظ مایعات را نشان می دهد.

یکی دیگر از نشانه ها پف قوزک پا و زانوست به همین منظور از خوردن نمک صرف نظر کنید و به علاوه روزانه آب زیادی بنوشید تا سدیم اضافه دفع شود.

تست سلامت جالب و تست جذب مواد مغذی با آروغ زدن :

اگر می خواهید بدانید مواد مغذی که مصرف می کنید جذب می شود یا نه یک قاشق جوش شیرین را داخل لیوانی حل کنید و بعد بنوشید اگر آروغ زدید نشانه ی خوبی است اما اگر آروغ نزدید نشان می دهد که سطح استرس بدن شما و مواد مغذی پایین است.

تست سلامت بدن با چک کردن نبض برای فروماندگی غذا : 

اجرای این تست اگر بعد از غذا احساس نفخ یا ناراحتی می کنید مناسب است . ابتدا نبض خود را بگیرید و غذایی که فکر می کنید برایتان مشکل ساز است را بخورید و بعد دوباره نبض را بگیرید اگر ضربان در هر دقیقه 10 بار بیشتر شود نشان دهنده ناتوانی در هضم است.

تست سلامت بدن و تست ریه ها با فوت کردن شمع :

شمع را روشن کنید و حداقل در فاصله ی مدت 30 سانتی متر قرار بگیرید و نفس عمیق بکشید و باز دم کنید اگر موفق به فوت کردن شمع نشدید ممکن است نشانه آسم باشد و اگر نشانه های دیگری مثل سرفه های شبانه و ... ندارید قوای جسمانی خود را بالاتر ببرید.

تست سلامت بدن با آروغ زدن! حتما امتحان کنید

4.427
این مطلب مفید بود ؟243
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی