بهزاد فراهانی

ماجرای جالب کتک خوردن بهزاد فراهانی از همسرش!

تاریخ انتشار : 4 مرداد 1399کد مطلب : 76953زمان مطالعه : 6 دقیقه
بهزاد فراهانی بازیگر پیشکسوت کشورمان شب گذشته مهمان برنامه دورهمی شد و درباره ماجراهای مختلف زندگی شخصی و هنری اش صحبت کرد.

در برنامه دورهمی بهزاد فراهانی چه گذشت

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 3 مردادماه 1399 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان بهزاد فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان بود.

بهزاد فراهانی از چهره های شناخته شده دنیای هنر است که سالهاست در این حرفه فعالیت میکند و خانواده ای هنرمند دارد.

سن بهزاد فراهانی و راز جوانی او

بهزاد فراهانی متولد سال 1323 است و مهران مدیری صحبت را با موضوع پرانرژی بودن و سرحال بودن او شروع کرد و راز این انرژی را از او پرسید که گفت:من بچه یک کشاورزم و طبیعتا تو صحرا بزرگ شدم و کشاورزی را بلدم و به همه طبیعت علاقه مندم و به شوخی گفت البته همسرمم دوست دارم و به همه چیز امید دارم و میدانم که اگر غصه مند باشم نمیتوانم بازیگر خوبی باشم و یکی از تلخ ترین چیزها برای من فقر و شکاف طبقاتی در جامعه است و متاسفانه آنقدر ندارم که بتوانم دستی بگیرم و از فقر خیلی میترسم.

بهزاد فراهانی و مهران مدیری

ورود بهزاد فراهانی به دنیای هنر

مهران مدیری درباره ورود بهزاد فراهانی به عرصه هنر از سن پایین گفت و از مهمان برنامه خواست درباره این موضوع توضیح دهد که گفت:من در رادیو بسیار کار کردم و در واقع ورودم به رادیو از سال 41 بود و از سال 45 کم کم نقش اصلی باز کردم.

بهزاد فراهانی ادامه داد :من 21 ساله یهو کارگردان شدم و وقتی کارگردان شدم از بسیاری از بزرگان کارگردانی را یاد گرفتم و در تئاتر هم شاگرد خیلی از بزرگان بودم و میتوانم بگویم که از 14 سالگی وارد تئاتر شدم و از 17 سالگی جوان اول رادیو بودم و همیشه سعی کردم که شریف انتخاب کنم و بازی کنم.

این مهمان برنامه دورهمی در ادامه صحبت هایش درباره نسل جوان گفت:ما در نسل جوان افراد بیسواد زیادی داریم اما از آن سو هم نخبه های زیادی داریم که جانشان را در این راه گذاشتند و بزرگترین مساله نسل امروز نا امیدی است و بسیاری از شاگردان من وقتی فوق لیسانس میگرفتیم به سخره میگفتند که حالا چکار کنیم ولی ما سخت کتاب میخواندیم و به نظرم آرتیست دانا بازیگر قدرتمندی است.

خاطره شطرنج بازی کردن بهزاد فراهانی و مهران مدیری

مهران مدیری در ادامه صحبت هایشان به بازی شطرنج در کنار بهزاد فراهانی اشاره کرد و گفت:ما در ساعاتی که در رادیو بیکار بودیم با هم شطرنج بازی میکردیم و من خیلی تقلب میکردم که بهزاد فراهانی گفت راست نمیگه و آقای مهدی شرفی این کار را میکرد و ما کلی چیز از او یاد گرفتیم.

مجری دورهمی در ادامه گفت:آقای فراهانی یه شیوه خاصی در شطرنج داشتند و ما میدیدیم که همزمان با حرکت سرباز اسب هم جابجا میشد و خیلی تکنیک بالایی میخواست و بعدا من این را فهمیدم و بهزاد فراهانی به شوخی گفت فکر نکنید بیخودی به این جایگاه رسیده و من در شطرنج همیشه میخوانم و بازی میکنم و مهران میگه اسب ولی اسبی که ایشان میگوید خر بود.

بهزاد فراهانی درباره شطرنج گفت:من مسئول انجمن تئاتر هنرمندان هستم و بچه ها از من درخواست کردند که بازی شطرنج هنرمندان را راه انداختم و 18 نفر شرکت کردند و من برای جایزه سه نفر اول کتاب خریدم و وقتی به کتابفروشی رفتم کتاب نقد نو را خریدم و تصمیم گرفتم برای نفر سوم این کتاب را بخرم تا به خودم برسد و مهدی میامی یکی از بهترین شطرنج بازها است و من فکر میکرم من را میبرد و از آن طرف فریدون مهرابی هم بود و سوم نشدم اما کلک زدم و نقد نو را برای خودم برداشتم.

بهزاد فراهانی و دخترش

خانواده هنرمند بهزاد فراهانی

مهران مدیری از بهزاد فراهانی خواست که درباره خانواده هنرمندش صحبت کند که گفت:پدر من تعزیه خوان خوبی بود و پدر همسرم بزرگترین عکاس دهه 20 بود و ما از نظر تباری این وضع را داشتیم و با هنرمندان در ارتباط بودیم و بچه ها فقط با هنرمندان آشنا بودند.

بهزاد فراهانی ادامه داد:فهیمه همسرم نقاش بود و پسرم آذرخش دوست داشتم که موسیقی بخواند و نقاشی هم میکند و شقایق را دوست نداشتم که وارد هنر شود ولی خودش به این حرفه علاقه داشت.

ماجرای ازدواج بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم نیا

مهران مدیری درباره ماجرای آشنایی و ازدواج بهزاد فراهانی از او پرسید که گفت:در گروه هنر ملی بودیم و آن زمان تصمیم به این شد که کنکوری برگزار شود و بچه های جوان قرار شد که به این گروه اضافه شوند و من سرپرستی این گروه را برعهده گرفتم و از میان 20 تا خانمی که انتخاب شده بودند بانویی بود که سواد بالایی داشت و بسیار متین و ساده بود و ما دلبسته اش شدیم و طبق آن زیرکی هایی که من و تو داریم از او خواهش کردم که شب ها او را به منزل برسانم.

شروط ازدواج بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی ادامه داد:من آن زمان هنوز دیپلم نگرفته بودم و او لیسانس نقاشی گرفته بود و وقتی از او خواستگاری کردم برایم شرط گذاشت که اول اجازه ادامه تحصیل به او بدهم، دوم اینکه خودم دیپلم بگیرم و دانشگاه قبول شوی و سوم اینکه سیگارت را ترک کنی و به آن هم چشم گفتم و بعد هم سال 48 با هم ازدواج کردیم.

مهمان دورهمی در ادامه صحبت هایش گفت:من برای زندگی با یک دختر متمدن خیلی چیزها را نمیدانستم و در زندگی کارگری ما خیلی چیزها باب نبود و بسیاری از منش های زندگی را از او یاد گرفتم و میدانی که همسر من دروغ نمیگوید و ما نزدیک به 15 سال است که گوشت نمیخریم مگر اینه تو مهمان ما باشی که مجبور باشیم مرغ بخریم ولی هرگز ما چیزی را سرخ نمیکنیم و به غیر از روغن زیتون و کنجد چیزی وارد خانه ما نمیشود و من خیلی از او چیزی یاد گرفتم و واقعا منت دار او هستم.

کتک خوردن بهزاد فراهانی از همسرش

بهزاد فراهانی در بخش از صحبت هایش درباره همسرش گفت:من تنها مردی در ایران زمین هستم که از همسرم کتک خوردم و ماجرا از این قرار است که وقتی از خانواده همسرم از خارج بسته می آمد همه با خوشحالی بسته را باز میکردیم و یکبار که بسته آمد و قرار بود بسته را باز نکنیم و ما مخفیانه بسته را باز کردیم و وقتی خیلی خوشحالی کردیم فهمیه متوجه شد و اینقدر از این موضوع حرصش گرفته بود که با دستش به پشت من کوبید و دستش آنقدر درد گرفت که گریه اش گرفت.

بهزاد فراهانی و همسرش

تحصیل بهزاد فراهانی و همسرش در فرانسه

من حدود سه سال و فهیمه حدود 4 سال برای گرفتن دکترایش در فرانسه بود و البته در این میان من به ایران رفت و آمد داشتم و در ادامه درباره تئاتر صحبت کرد و از اوضاع این روزهای تئاتر گفت.

خاطره بهزاد فراهانی از سریال امام علی

مهران مدیری از بهزاد فراهانی خواست که خاطره ای از سریال امام علی را تعریف کند که گفت:ما در این سریال در تابستان و در مردادماه که بادهای خرماپزون می آید و خیلی سخت است و یکی از سیاه لشگرهای ما را مار گزید و خیلی سریع او را به بندرعباس بردیم و چند روز طول کشید تا خوب شد و باز شب خوابیدیم و دوباره دیدیم که صدا بلند شد و متوجه شدیم که باز همان شخص را مار گزید و بعدها ما متوجه شدیم که این پسر فرزند یک پیرزن است و قرار شد من ریش گرو بگذارم که این پسر به کنار خانواده اش برگردد و معافی او را که سرباز بود گرفتیم و آن شخص خیلی خوشحال نزد مادرش برگشت.

بهترین نقش بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی درباره بازی در نقش معاویه گفت:به نظرم معاویه یکی از بهترین نقش هایی بود که بازی کردم و من نقش های سختی هم بازی کردم و من نقشی را بازی کردم و هنرمند بزرگی در جهان بازی کرده بود و بازی در همه پسران من خیلی سخت اما فوق العاده بود و خیلی ها من را برای این بازی ستایش کردند.

عصبانیت شدید بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی درباره عصبانیتش گفت:ما در یک کاری یک قسمتی داشتیم که باید برای تنبیه توی گوشی هم میزدند و دوتا از بچه های ما توی گوش هم زدند و یکی از بازیگران ما توی گوش آن یکی زد و طرف مقابل گفت که چون خیلی محکم زدند من هم باید محکم بزنم و من عصبانی شدم و 11 تا کشیده توی گوش خودم زدم.

از ماجرای آشنایی و ازدواج تا کتک خوردن بهزاد فراهانی از همسرش

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : عکاس: مریم رضوی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی