آموزش نصب نرم فزار اتوکد
نرم افزار محبوب اتوکد "autocad"، از کاربردی ترین نرم افزارها در رشته های مهندسی برای طراحی دو بعدی و 3 بعدی است که در این گزارش با نحوه نصب اتوکد آشنا خواهید شد.

چگونه نرم افزار اتوکد را نصب کنیم؟

اتوکد "autocad"، نام محبوب ترین برنامه برای طراحی های دو و سه بعدی در رشته های مهندسی در سطح جهانی می باشد که بی شک در زمینه های مختلف بسیار تاثیرگذار بوده است و این واقعا یک اصلی غیر قابل انکار می باشد. با این وجود نرم افزار اتوکد برای اولین بار در سال 1982 میلادی منتشر شد و بعد از چندین آپدیت و رفع باگ ها و مشکلات، نسخه های جدید و بدون مشکل طراحی و منتشر شدند که این روزها در رشته های مهندسی همانند یک معجزه عمل می کنند چرا که قادر به انجام پروژه های مختلف می باشد.

از این رو دانشجویان رشته هایی اعم از عمران، راهسازی، برق، مکانیک، تاسیسات و لوله کشی، معماری، جغرافیا، شهرسازی و... از این نرم افزار در ورژن های مختلفی می توانند استفاده نمایند. با این وجود اگر مبتدی هستید و با نحوه نصب اتوکد آشنا نیستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه نصب اتوکد (how to install autocad) و نحوه نصب کرک اتوکد آشنا سازیم. همراه ما باشید.

توجه مهم : اگر نسخه ای که شما فراهم کرده اید، همراه با کرک باشد، حتما باید از ایتدا دسترسی کامیپوتر به اینترنت را بصورت کامل قطع کنید و بعد از نصب برنامه، اتصال را مجددا برقرار سازید.

1- ابتدا فایل نصبی را فراهم کنید که با قیمت نسبتا مناسبی می توانید از فروشگاه های مربوطه اقدام به خرید نمائید. سپس بر روی فایل نصبی راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب نمائید.

اتوکد

2- اینک محل Extract کردن فایل را انتخاب نمائید که بصورت پیش فرض درایو C می باشد. سپس بر روی گزینه OK کلیک کنید.

نرم افزار اتوکد

3- همانند تصویر ذیل بر روی گزینه Install کلیک کنید.

نحوه نصب اتوکد

4- گزینه I Accept را انتخاب کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

آموزش نصب اتوکد

5- اگر نسخه ای که خریداری کرده اید، نسخه همراه با کرک می باشد باید همانند تصویر ذیل گزینه Stand -alone و I have my product information را انتخاب نمائید. در قمت دوم شما باید شماره سریال و کلید محصول را که اکثرا داخل یک Notepad در کنار فایل نصبی درج شده است و از این طریق می توانید دو بخش زیرین را پر کنید.

آموزش نصب اتوکد

6- در این بخش شما می توانید آدرس نصب را انتخاب نمائید و سپس بر روی گزینه Install کلیک کنید.

چگونگی نصب اتوکد

7- اینک فرآیند نصب برنامه اتوکد آغاز شده است و مدت زمان تخمینی برای نصب این نرم افزار، حدودا 10 الی 15 دقیقه می باشد.

نصب اتوکد

8- هم اکنون نرم افزار اتوکد بصورت کامل نصب شده است و برای اتمام این فرایند بر روی گزینه مشخص شده Finish کلیک کنید.

نحوه نصب اتوکد

9- سپس پیغامی مبنی بر ریستارت کردن ویندوز را دریافت خواهید کرد که هیچ لزومی بر ریستارت کردن کامپیوتر نیست و به همین دلیل می توانید بعد از نصب کرک برنامه اقدام به ریستارت کردن نمائید. از این رو بر روی گزینه NO کلیک کنید.

چگونگی نصب اتوکد

10-Shortcut نرم افزار اتوکد بر روی صفحه دسکتاپ ایجاد شده است. اینک بر روی این آیکون کلیک کنید تا برنامه اتوکد برای شما اجرا شود که در مرحله اول اجرای اتوکد با تصویر ذیل روبرو خواهید شد.

مراحل نصب اتوکد

11- گزینه I Agree را انتخاب نمائید.

نحوه نصب اتوکد

12- در این بخش از شما خواسته می شود تا برنامه را فعال سازی "Activate" کنید. از این رو بر روی گزینه Activate کلیک کنید.

فعال سازی اتوکد

13- در این بخش گزینه دوم یعنی ...Request an activation code را انتخاب نمائید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مراحل نصب اتوکد

14- در این بخش کد 32 رقمی مشخص شده را با موس انتخاب و سپس با دو کلید Ctrl+C کپی کنید. بعد از کپی کردن این کد بر روی گزینه Close پائین صفحه کلیک کنید.

نحوه فعال سازی اتوکد

15- برنامه برای شما اجرا خواهد شد و اما هنوز شما موفق به کرک کردن نرم افزار نشده اید. از این رو وارد پوشه فایل نصبی شوید و سپس از پوشه کرک، فایل کرک را انتخاب و راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب نمائید.

نصب اتوکد

16- کد کپی شده را در برنامه کرک در بخش Request وارد کنید. اینک ابتدا بر روی generate و سپس بر روی Patch کلیک کنید. هم اکنون پیغام Patchsuccessfuly را می توانید مشاهده کنید.

نصب اتوکد

17- کدی که در مقابل گزینه Activate را می توانید مشاهده کنید را بصورت کامل انتخاب و سپس Ctrl+C را بفشارید تا کد برای شما کپی شود.

نحوه فعال سازی اتوکد

18- برنامه اتوکد را دوباره اجرا کنید. همانند تصویر ذیل گزینه دوم را انتخاب کنید. کد Activate را که در مرحله 17 کپی کرده بودید را وارد کنید. برای وارد کردن نیازی نیست که خانه به خانه پر کنید. برای پر کردن بر روی خانه اول کلیک کنید و سپس Ctrl+v را بفشارید تا تمام کد کپی شده در خانه ها تکیمل شود. سپس بر روی Next کلیک کنید.

فعال سازی اتوکد

19- شما با موفقیت توانستید نرم افزار اتوکد را فعالسازی کنید. برای اتمام فرایند فعالسازی بر روی Finish کلیک کنید.

فعال سازی اتوکد

20- هم اکنون می توانید وارد برنامه شوید و از قابلیت های این نرم افزار کاربردی استفاده کنید.

نرم افزار اتوکد

آموزش نصب نرم افزار اتوکد "AutoCAD" + نحوه نصب کرک اتوکد

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اتوکد
وبگردی