لاله صدیق

مشکل پارک دوبل خانم ها به دورهمی رسید!

تاریخ انتشار : 26 تیر 1399کد مطلب : 76818زمان مطالعه : 5 دقیقه
لاله صدیق قهرمان اتومبیل رانی در برنامه دورهمی گفت و گوی جذابی را رقم زد و از خاطره های هیجان انگیز خود تا پارک دوبل خانم ها سخن گفت.

لاله صدیق قهرمان اتومبیل رانی در دورهمی

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 25 تیرماه 99 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت.

مهران مدیری در این برنامه میزبان لاله صدیق قهرمان اتومبیل رانی کشورمان بود و این بانوی قهرمان در این برنامه درباره موضوعات مختلف با مهران مدیری به گفتگو پرداخت.

در برنامه دورهمی لاله صدیق چه گذشت

مهران مدیری گفتگو با لاله صدیق قهرمان اتومبیل رانی کشورمان را با موضوع سنش آغاز کرد و این بانوی قهرمان در این خصوص گفت:من متولد سال 1355 هستم و به نظرم دهه 30 زندگی از بهترین دوران های زندگی است و به نظرم بحران سن از دهه 40برای خانم ها شروع میشود.

مجری دورهمی درباره علاقه لاله صدیق به اتومبیل رانی پرسید که گفت:من از دوران نوجوانی به اتومبیل رانی علاقه داشتم و اگر شرایط اجازه میداد با ماشین به مدرسه هم میرفتم اما در شرایط خاص که خارج از شهر بودیم رانندگی میکردم و تقریبا زمانی که به سن گواهینامه رسیدم راننده قابلی بودم.

لاله صدیق و مهران مدیری

علاقه لاله صدیق به اتومبیل رانی از کجا شکل گرفت

مهمان دورهمی ادامه داد:پدرم علاقه زیادی به اتومبیل داشت و علاقه من هم از همانجا شکل گرفت و طبیعتا پدرم هم نقش داشت در این موضوع و مهران مدیری هم از علاقه اش به رانندگی گفت.

لاله صدیق ادامه داد:من فرزند اول یک خانواده 4 فرزندی هستم و معمولا در تعطیلات تابستان پدرم به من آموزش رانندگی میداد و در زمان دانشگاه به پیشنهاد هم کلاسی ها قرار شد در مسابقات شرکت کنم اما این موضوع خیلی عرف نبود و با پدرم خدمت یک مرجع تقلید رسیدیم و ایشون برای من فتوا صادر کردند و از آن پس من توانستم وارد این رشته بشوم.

من دکترای صنایع تولید دارم و به دلیل اینکه در خانواده ای متولد شدم که اهل تولید بودند این رشته را انتخاب کردم و خیلی برایم جذاب بود و شغل پدرم هم تولید بود و وقتی وارد این حرفه شدم دیدم که خیلی میتوانم در این رشته موفق شوم و به نظرم با اتومبیل رانی ارتباط دارد و من از سال 83 تا 87 در دانشگاه آزاد تدریس میکردم ولی به دلیل مشغله زیاد نتوانستم این کار را ادامه بدهم.

سختی های لاله صدیق در رقابت با مردان

لاله صدیق ادامه داد:سالهای اول شروع این کار خیلی برای من سخت بود چون من تنها خانم این رشته بودم و متاسفانه رقابت اصلا عادلانه نبود و من بیشتر از اینکه به فکر مسابقه باشم درگیری ذهنی با آقایان داشتم و حتی در خیلی از موارد در حقم ظلم هم میشد و نادیده گرفته میشدم و من بیش از 70 عنوان قهرمانی دارم و شاید جزو دو یا سومین نفر اومبیل رانی در ایران باشم.

این بانوی اتومبیل ران درباره ادامه دادن این رشته گفت:تا جایی که جسم و روحم توان داشته باشد این رشته را ادامه میدهم چون فعلا تنها کسی هستم که این رشته را حرفه ای ادامه میدهم و امسال 11 سال است که درحال آموزش این رشته هستم و خیلی از افراد را میبینم که با خیلی از سختی ها به این کلاس ها می آیند و با توجه به شرایط سخت به نظرم آنها قهرمانان واقعی هستند.

لاله صدیق

علت مشکل خانم ها در پارک دوبل

لاله صدیق درباره این سوال مهران مدیری گفت:برخی از خانم ها این مشکل را دارند و به نظرم استعداد این کار هست ولی این دسته از افراد از محاسبات ریاضی کمتر استفاده میکنند ولی همه چیز با تمرین میتواند به بهترین شکل خودش انجام شود.

مهمان برنامه دورهمی در ادامه صحبت هایش به ماجرای آمدنش به دورهمی اشاره کرد و گفت:من از کسی آدرس پرسیدم و به من به نحوی آدرس دادن که وارد یک کوچه تنگ و بن بست شدم و تمام مسیر فکر میکردم که این کار عوامل برنامه شما است و دوربین مخفی است و قرار است مهارت رانندگی من را بسنجید.

علت ازدواج نکردن لاله صدیق در دورهمی

مهران مدیری درباره ازدواج لاله صدیق از او پرسید که گفت:فعلا ازدواج نکرده ام و شاید به قول مادربزرگ ها هنوز قسمت نشده است و دلایل ریز دیگری هم دارد و کسی که اتومبیل ران میشود نکته بین است و در واقع افراد را زیر ذره بین میگذارد و این کار را سخت میکند.

فیلمی که درباره لاله صدیق ساخته شد

لاله صدیق درباره ساخت فیلمی درباره زندگی اش گفت:فیلمی به نام لاله است که که درباره زندگی من است اما چون فیلم سینمایی است کاملا منطبق نیست اما درباره ماجراهای زندگی من است و قرار بود نوروز اکران شود که بخاطر کرونا این اتفاق نیوفتاد.

لاله صدیق

مسابقه بدون ترمز لاله صدیق 

ما یک مسابقه داشتیم که میزبان بودیم و نتیجه مسابقه خیلی مهم بود و ما روز اول را خیلی خوب پشت سر گذاشتیم و در دومین روز مسابقه وقتی داشتم در بالاترین سرعت حرکت میکردم دیدم که ترمز ندارم و ما ترمز دستی هایی داریم که عمودی هست و شرایطش با ترمز دستی معمولی فرق دارد و همه امیدم به این ترمز دستی بود و یک مقدار سرعت را پایین آوردم و از نقشه خوان خواستم که پیچ های تند و پرتگاه را برایم بخواند و او هم فهمید که ما ترمز نداریم و جو خیلی بهم ریخت تا اینکه سر یک پیچ رسیدیم که خبرنگارها هم بودند و من آنجا میخواستم که از ترمز دستی استفاده کنم و آنجا بودم که فهمیدم ترمز دستی هم نداریم و خیلی صحنه ترسناکی بود اما با همه این سختی ها مسابقه را به پایان رساندیم.

لاله صدیق در ادامه صحبت هایش به اسب سواری قبل از پرداختن به اتومبیل رانی صحبت کرد و از علاقه زیادش به حیوانات گفت و از زمانی که اسبم مرد من آن رشته را کنار گذاشتم.

سوارکاری مهران مدیری

مهران مدیری درباره سوتارکاری اش گفت:من در زندگی یکبار سوار اسب شدم و به نظرم ارتفاع خیلی زیاد بود و به نظرم انگار آن بالا طبقه سوم است و من آرام پایم را به اسب زدم و دیدم که دارم از روی اسب لیز میخورم و تا جایی که تقریبا زیر شکم اسب رفتم و یال های اسب را گرفتم و آنجا فهمیدم که اسب خیلی میفهمد و اگر بفهمد تو میترسی یک جور دیگر با تو رفتار میکند.

لاله صدیق در بخش پایانی برنامه کلاه اتومبیل رانی مورد علاقه اش را به موزه برنامه دورهمی تقدیم کرد.

ماجرای مسابقه ترسناک لاله صدیق تا پارک دوبل خانم ها و فیلم لاله

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی