لاتکس
لاتکس ماده ای است که هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی قابل تولید است. این ماده می تواند در ساخت وسایل زیادی از جمله تایر ماشین، دستکش جراحی، کالای خواب و... استفاده شود.

لاتکس چیست؟

لاتکس ماده ای است که هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی قابل تولید است. این ماده می تواند در ساخت وسایل زیادی از جمله تایر ماشین، دستکش جراحی، کالای خواب و... استفاده شود. در مورد کالای خواب، استفاده از لاتکس طبیعی به دلیل دوام بالاتر و عدم ایجاد واکنش های آلرژیک، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

گرچه بسیاری از تولیدکنندگان کالای خواب از عنوان لاتکس طبیعی برای محصولات خود استفاده می کنند اما در واقعیت در ساخت این محصولات از ترکیبی از لاتکس طبیعی و مصنوعی استفاده شده است. بنابراین هنگام خرید کالای خواب لاتکس، باید نسبت به تولیدکننده و معتبر بودن آن اطمینان حاصل کرد. شرکت آلمانی دانلوپیلو از پیشگامان استفاده از لاتکس طبیعی در کالای خواب است که از دهه سی میلادی در این زمینه فعالیت می کند. محصولات این شرکت از لاتکس 100% طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی تهیه می شوند. 

کالای خواب لاتکس

لاتکس طبیعی چیست؟

لاتکس طبیعی ماده ای شیری رنگ است که از صمغ درختان کائوچو که در نواحی استوایی رشد می کنند، استخراج می شود. در این فرایند به درختان آسیبی وارد نمی شود و قابل استفاده مجدد هستند. طی فرایند تولید کالای خواب توسط لاتکس طبیعی، این ماده در دمای بالا پخته و خالص شده و در قالب های مورد نظر ریخته می شود. لاتکس طبیعی بادوام ترین و طبیعی ترین ماده موجود برای ساخت کالای خواب است. 

من آلرژی دارم. آیا کالای خواب لاتکس برای من مناسب است؟

لاتکس به صورت طبیعی آنتی میکروبیال بوده و دربرابر قارچ، هیره های گرد و غبار و کپک که باعث واکنش های آلرژیک می شوند، مقاوم است. خواص آنتی میکروبیال و هایپوآلرژنیک لاتکس طبیعی این ماده را به بهترین انتخاب برای افرادی که از آلرژی رنج می برند و یا افرادی که خواهان تنفس هوای تازه و تمیز هنگام خواب هستند، تبدیل کرده است. در کنار این خواص، دانلوپیلو در ساخت کالای خواب خود از فناوری Actipro استفاده می کند. این فناوری باعث از بین بردن آلرژن های ناخواسته، کاهش باکتری ها و بوی نامطبوع می شود. تاکنون هیچ موردی از آلرژی به کالای خواب لاتکس گزارش نشده است.
مزایای تشک لاتکس

آیا تشک لاتکس دردهای کمر و ستون فقرات را تسکین می دهد؟

تشک لاتکس قادر به انطباق با شکل بدن و پوشش کامل آن است. نقاط فشار مختلفی روی بدن وجود دارد که اغلب با دردهای مزمن عضلانی همراه هستند. فشار و درد در این نواحی باعث می شود که از خواب بیدار شده و مجبور به جابه جایی شوید. هنگام خواب بر روی تشک هایی مانند مموری فوم، این نقاط به طور کامل پوشش داده نمی شوند. در حالی که تشک های لاتکس دانلوپیلو دارای هفت ناحیه ارگونومیک مختلف از نظر نرمی و سفتی هستند. این مناطق در ناحیه ای که شانه ها و کمر شما قرار می گیرد نرم تر بوده و در باقی مناطق محکم تر هستند. این شرایط به داشتن خوابی راحت به ویژه برای کسانی که از کمر درد رنج می برند، کمک می کند. 

فرق لاتکس و مموری فوم چیست؟

لاتکس دو برتری عمده نسبت به مموری فوم دارد. برتری اول، دوام و توانایی لاتکس در حمایت کامل از بدن در هنگام خواب است. برخلاف تشک های مموری فوم که باعث می شوند فرد در تشک فرو برود و همین امر منجر به فشار در پشت و گردن شود، لاتکس طبیعی به طور کامل بدن را پوشش می دهد. برتری دوم لاتکس طبیعی، دمای بدن است. طراحی تشک لاتکس و وجود حفره های باز در ساختار آن اجازه می دهد دمای بدن به طور پیوسته حفظ شود. در حالیکه در تشک های مموری فوم، دمای بدن در طول شب افزایش یافته و به همین دلیل فرد مجبور به جابه جایی می شود. در نهایت، طول عمر بیشتر تشک لاتکس نسبت به مموری فوم ها باعث صرفه جویی در هزینه می شود.
تفاوت لاتکس و مموری فوم

کالای خواب لاتکس طبیعی را از کجا تهیه کنم؟

اغلب افرادی که به استفاده از کالای خواب لاتکس طبیعی دانلوپیلو روی آورده اند، اذعان کرده اند که کیفیت خوابشان به طور کامل تغییر کرده است. بیشتر این افراد، با احساس راحتی از خواب بلند شده و دردهایی که سال ها با آن زندگی کرده اند، از بین رفته است. اگر شما نیز هنگام بلند شدن از خواب از درد در مفاصل و ماهیچه های خود رنج می برید، تغییر کالای خواب و استفاده از کالای خواب لاتکس طبیعی دانلوپیلو مشکلتان را برطرف خواهد کرد.

در ایران، محصولات این برند معتبر آلمانی را می توانید از فروشگاه اینترنتی ژرمن کالا خریداری نمایید. ژرمن کالا تنها وارد کننده مستقیم کالای خواب دانلوپیلو در ایران است که تمامی محصولات دانلوپیلو اعم از تشک، زیرتشکی، محافظ تشک و بالش دانلوپیلو را با ضمانت و گارانتی تعویض عرضه می کند.

کالای خواب با تکنولوژی لاتکس طبیعی

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی