تولد
بعد از ضربه به سر
ضربه ناگهانی به سر ممکن است بدون هیچ علائمی عواقب خطرناکی در پیش داشته باشد بنابراین بعداز ضربه به سر باید به نکات مهمی توجه کنید و برخی کارها را انجام ندهید.

اقدامات و علائم مهم بعد از ضربه به سر

آیا می‌دانستید که بعضی از افراد ممکن است به خاطر ضربه ناگهانی به سر جان خود را از دست بدهند؟ البته در صورتی که ضربه خیلی شدید باشد. مراقبت های بعد از ضربه اهمیت بسیار زیادی دارد. به خاطر همین بعضی از کارها هستند که بعد از ضربه به سر، نباید آن ها را انجام دهید که در این قسمت از نمناک راجع به این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد:

بعد از ضربه به سر هرگز برای مراجعه به پزشک معطل نکنید

تیم تحقیقاتی اعلام کرده مهم ترین چیزی که بعد از ضربه به سر باید در نظر داشته باشید، این است که در سریع ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید، زیرا ممکن است خونریزی داخلی اتفاق افتاده باشد اما هیچ علائمی از خودش نشان ندهد.

اگر پزشک متوجه شود که شما خونریزی داخلی دارید، می‌ تواند اقدامات موثری را به انجام برساند و فشار مغز را کاهش دهد و مقداری از استخوان‌ ها را بردارد و تجمع خون‌ های ریخته شده را از بین ببرد که همین باعث می‌ شود تا شما ریکاوری شوید اما اگر به پزشک مراجعه نکنید، خطرات بی شماری در پی خواهد داشت؛ پس هرگز برای انجام این کار تعلل نکنید.

بعد از ضربه به سر

علائم نگران کننده بعد ضربه به سر

بعضی از علائم هستند که نشان می دهد شما نیاز به مراجعه به پزشک و آزمایش دارید. سر درد، احساس گیجی و سردرگمی، حالت تهوع و استفراغ و مشکلات مربوط به تکلم نشان می‌ دهد که مغزتان آسیب جدی دیده است و باید سریعاً آزمایش دهید. اگر از داروی رقیق کننده خون استفاده می کنید یا سن تان خیلی بالا است، این خطر برای شما بیشتر است و ممکن است سرتان آسیب های زیادی داشته باشد؛ پس تا دیر نشده، به پزشک مراجعه کنید و آزمایش دهید.

سردرد و سرگیجه

پزشک می تواند سریعا تشخیص صحیح را اعلام کند

فرقی ندارد که سرتان خیلی کم برآمده شده باشد یا کبودی خیلی زیادی داشته باشد. در هر صورت پزشک است که باید تشخیص دهد چه اتفاقی برایتان رخ داده و میزان آسیب به سرتان چه قدر بوده است.

اگر کسی به سرش آسیب رسید؛ هرگز تنهایش نگذارید

متخصصان بر این عقیده هستند کسی که آسیب دیدگی سر داشته است را هرگز نباید تنها بگذارید، زیرا ممکن است نیاز به مراجعه اورژانسی به پزشک پیدا کند. شاید در وهله اول خوب به نظر برسد و متوجه نشود که شرایط وخیم است.

به خاطر همین توصیه ما این است که حداقل تا 24 ساعت او را تنها نگذارید‌. ممکن است این افراد مشکلاتی مانند خواب‌آلودگی، تغییرات شخصیتی، کاهش سطح هوشیاری، تشنج، ضعف، بی حسی یا لرزش بدن را تجربه کنند که در چنین شرایطی حتما باید اورژانس را خبر کنید.

بعد از ضربه به سر، هرگز این کارو نکنید

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : ضربه مغزی
وبگردی