مدیر دوست داشتنی
همه مدیران نمی توانند خوب و محبوب باشند، اگر میخواهید در بین کارمندانتان قابل احترام و دوست داشتنی باشید باید نکاتی را رعایت کنید.

چند ویژگی ساده اما مؤثر مدیران دوست داشتنی و محبوب

همه نمی‌ توانند رئیس و مدیر خوبی باشند و توسط کارمندان شان دوست داشته شوند اما به یاد داشته باشید که انجام کار های کوچک باعث احترام و علاقه دیگران به شما می شود و اگر می خواهید مدیر یا رئیس خوبی باشید، حتما این عادات عنوان شده در نمناک را در خودتان ایجاد کنید.

مشتاق بودن

اگر شغل کلافه کننده ای دارید و مدام کلافه می شوید، احتمالا تاثیر منفی روی دیگران خواهید داشت. آن ها به طور صددرصد علاقه به کار کردن در کنار شما ندارند؛ در حالی که یک مدیر خوب عموماً شوق و اشتیاق کافی را دارد و می تواند بهترین عملکرد را از خودش نشان دهد و اگر شما به اندازه کافی مشتاق کار کردن باشید، کارمندان تان را هم به وجد می آورید.

مدیر محبوب

مسئولیت پذیری

یک رئیس و مدیر خوب همیشه مسئولیت پذیر است و می‌ تواند شرایط راحت و خوبی را به وجود بیاورد؛ زیرا وظایفش را می شناسند و آن ها را به خوبی انجام می دهد.

طرز فکر خوشبینانه

اگر در مورد پروژه اعتماد به نفس نداشته باشید، قطعاً با انجام این کار اعتماد بنفس تیم و گروه تان را هم می گیرید. یک رئیس خوب همیشه صورت خندانی دارد و نسبت به آینده کار خوش بین است و همیشه نیمه پر لیوان را می بیند و همین باعث انگیزه و تشویق کارمندان می‌ شود.

جلسه کاری

الگوی خوب

یک مدیر خوب همیشه با کارهایِ خود به تیمش آموزش می‌ دهد که چگونه به وظایف شان به خوبی عمل کنند و به جای این که همه نکاتی که یاد گرفته را برای خودش نگه دارد، آن را با همکارانش به اشتراک می‌ گذارد و به طور اتوماتیک به یک الگو برای آن ها تبدیل می‌ شود.

احترام فردی

انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند. هر یک نقاط قوت خودش را دارد. یک رئیس یا مدیر خوب می‌داند که چگونه باید به دیگران احترام بگذارد و شخصیت متفاوت آن ها را در نظر بگیرد و در نتیجه خودش هم مورد احترام واقع می شود.

ویژگی که یک مدیر را دوست داشتنی تر میکند

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی