علی اوجی و علی معلم

فراق علی معلم چهار ساله شد

تاریخ انتشار : 23 اسفند 1399کد مطلب : 80804زمان مطالعه : 2 دقیقه
علی اوجی در چهارمین سالگرد درگذشت علی معلم، بنیان گذار جشن حافظ ، متن و عکسی خاطره انگیز را به اشتراک گذاشت.

علی اوجی در چهارمین سالگرد درگذشت علی معلم

چهار سال از درگذشت علی معلم مرد با اخلاق و توانگر عرصه های مختلف سینمای کشور گذشت. زنده یاد علی معلم سردبیر ماهنامه دنیای تصویر و پایه گذار جشن دنیای تصویر یا همان جشن حافظ است که هر سال با حضور چهره های سرشناس عرصه هنر برگزار شده و جوایزی تقدیم بهترین ها می شود. 

علی اوجی که دوستی عمیقی با علی معلم داشت در سالگرد درگذشت فوت او در اینستاگرام نوشت:

چهار سال ناباورانه گذشت

همه روزهایی که نیستی از خودم سوال کردم که اگر علی جان بود چه می گفت ، چه فیلم هایی می ساخت، چه نقدهایی می نوشت. علی جان جای تو در سینما و ادبیات سینما و در زندگی بسیار خالی است. یادش بخیر تا می نشستی در ماشین می گفتی فرانک سیناترا رو آتش کن و بعد جاده بود کلام شیرین تو ...ترانه my way تقدیم تو ، آتش شد.

علی اوجی

علی معلم فعالیت مطبوعاتی خود را در دهه ی شصت آغاز کرد و با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» در سال 71  فصل تازه ای را در مطبوعات و رسانه های سینمایی رقم زد.

این هنرمند با تولید و اجرای برنامه هایی مانند «سینمای اندیشه»، «از واژه تا تصویر» و «جنگ هنر» و  ...به چهره ای شناخته شده در عرصه هنر تبدیل شد  و اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد . او در این جشن،  تندیس حافظ را به مجموعه جوایز سینمایی کشور اضافه کرد که یکی از جوایز معتبر سینما و تلویزیون می باشد.

علی معلم

علی معلم در 23 اسفند سال 1395 در پنجاه و چهار سالگی بر اثر پی حمله قلبی درگذشت. آذر معماریان همسر زنده یاد علی معلم بعد از درگذشت همسرش، راه و فعالیت های هنری او را با همکاری پسرش ادامه می دهد. 

آذر معماریان

دلنوشته علی اوجی در چهارمین سالگرد درگذشت علی معلم

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی