قطعات ماشین
آیا می دانید قطعات اصلی خودروی خود را از کجا تهیه کنید تا کمترین آسیب را به خودرو وارد کنید؟ استهلاک قطعات اصلی خودرو و تعویض به موقع آنها باید یکی از برنامه های اصلی شما پس از انتخاب و خرید خودرو باشد .

آشنایی با قطعات اصلی رنو فرانسه در ایران

اگر به دنبال یک خودروی خانوادگی و با دوام برای مسافرت های داخل و خارج شهری هستید که به صرفه باشد و در عین حال نیازهای شما را رفع کند کمپانی رنو با خودروهای متنوع برای تمامی سلیقه ها می تواند رضایت شما را جلب کند. اما شما برای جلب رضایت خودروی خود چه برنامه ای دارید؟ در قبال خودروی خود چه مسئولیتی دارید؟ آیا می دانید قطعات اصلی خودروی خود را از کجا تهیه کنید تا کمترین آسیب را به خودرو وارد کنید؟ استهلاک قطعات اصلی خودرو و تعویض به موقع آنها باید یکی از برنامه های اصلی شما پس از انتخاب و خرید خودرو باشد.
در این مقاله با قطعات اصلی رنو آشنا می شویم:

تسمه تایم چیست؟

یکی از حیاتی ترین قطعات اصلی خودروی شما تسمه تایمینگ موتور است. این تسمه قطعه ای دندانه دار است که وظیفه اتصال میل لنگ به سوپاپ را برعهده دارد. وظیفه تسمه تایم تنظیم مناسب باز و بسته شدن سوپاپ و قرار گرفتن سوپاپ در وضعیت مناسب نسبت به پیستون است زیرا سرعت چرخش میل سوپاپ همواره باید نصف سرعت میلنگ باشد.
تسمه تایم
پارگی تسمه تایم می تواند کابوس خودروی شما باشد. در این حالت رسما خودروی شما از کار می افتد و حتی ممکن است به دلیل ضربه پیستون و سوپاپ سر سیلندر موتور آسیب ببنید و هزینه گزافی برایتان به بار بیاورد.
بنابراین تعویض تسمه تایم و تشخیص زمان مناسب آن باید برای شما بسیار مهم باشد این زمان را نمی توان دقیق تعیین کرد اما به طور حدودی خودروهای رنو پس از 60000 کیلومتر , و یا چهار سال مصرف، باید از تسمه تایم تعویض کنند. علایم زیر نشان دهنده فرا رسیدن زمان تعویض تسمه تایم خودروی شما است.

ترموستات89 درجه

در بین موتور و رادیاتور خودرو قطعه مهم دیگری به نام ترموستات 89 درجه قرار دارد. زمانی که موتور خودروی شما سرد است ترموستات از ورود مایع خنک کننده به قسمت رادیاتور جلوگیری می کند. وظیفه اصلی ترموستات این است که موتور خودرو زودتر به دمای مناسب برسد و عملکرد موتور را بهتر می کند، همچنین دمای موتور در یک دمای مناسب بصورت پایدار باقی بماند.
قطعات ماشین
داخل ترموستات ماده ای وجود دارد که زمانی که دمای موتور بالا می رود حجم آن زیاد شده و با مکانیزمی که در ترموستات وجود دارد، میله ای به بیرون هل داده  می شود و ترموستات عمل می کند.
هرچه دمای داخل موتور بالا برود، دریچه ترموستات بیشتر باز می شود. واکنش ترموستات نسبت به دمای آب باعث باز شدن آن و چرخش بهتر آب در سیستم خنک کننده خودرو می شود. توجه داشته باشید که به علت ارتباط ترموستات با مایع رادیاتور، بهتر است هنگام خرابی و تعویض قطعه، حجم مایع رادیاتور را بررسی کنید و در صورت لزوم بر آن بیفزایید.

بلوک سیلندر و اهمیت این قطعه خودرو

بلوک سیلندر محل قرارگیری سیلندر، میل لنگ، رینگ پیستون، شاتون، کارتر و قطعه های دیگر است. به دلیل حساسیت این قطعه و مجاورت آن با گرمای موتور، جنس مواد به کار رفته در آن بسیار اهمیت دارد. معمولا این قطعه را از چدن یا آلومینیوم می سازند تا گرمای قطعاتی که بر روی آن سوار هستند آسیبی به آن وارد نکند.
برای خرید قطعات اصلی خودروی رنوی خود علاوه بر مطمئن بودن از مرکز خرید باید نصب آن را به تعمیرکاران متخصص بسپارید تا از ایجاد مشکلات بعدی ممانعت به عمل آورید. برای خرید این قطعات حتما به نمایندگی های مجاز فروش قطعات اصل رنو مراجعه کنید.
به یاد داشته باشید خودروی شما نیازمند رسیدگی مستمر جهت کارکرد بیشتر است.

معرفی تمام ویژگی های قطعات اصلی رنو

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی