درباره زنان
در زمان های قدیم خرافات بسیار عجیب و غریبی وجود داشته، که برخی از این باورها تنها مربوط به خانم ها است و شنیدن آنها شمارا حیرت‌زده خواهد کرد.

خرافات و باور های عجیب و غریب درباره زنان

آیا تا به حال شنیده اید که در گذشته خرافه های عجیب و غریبی وجود داشته است؟ شاید خیلی از این خرافه ها را بدانید و با شنیدن شان خنده تان بگیرد. بله این موضوع تا حد زیادی وجود داشته است.

به طور مثال از اینکه فکر کنند زمین میچرخد، کاملاً متعجب می‌ شدند و عقیده داشتند زمین ثابت است.‌ در این قسمت از گوناگون نمناک قصد داریم خرافه هایی که در مورد بدن زنان وجود داشته را به شما معرفی کنیم که احتمالا برایتان تعجب برانگیز باشد.

قاعدگی می تواند تعداد زیادی زنبور را بکشد!

طبق اطلاعات موجود از گذشته، خون قاعدگی قدرت بسیار بالایی دارد. در زمان‌های گذشته خرافه های زیادی در مورد این موضوع وجود داشت. به عنوان مثال از این خون برای پاک کردن آینه استفاده می‌ کردند و عقیده داشتند که باعث روشن شدن آینه می‌ شود یا این که می گفتند این خون می تواند تعداد زیادی زنبور را از بین ببرد که البته همگی در حد خرافه بودند و بس.

زنبور

تعداد دندان زنان کمتر از مردان است!

در یونان باستان دانشمندان بر این عقیده بودند که زنان دندان کم تری نسبت به مردان دارند. ارسطو هم در این باره صحبت های زیادی کرده بود. آن ها می گفتند که زنان دندان هایشان به اندازه مردان تکمیل نمی شود به خاطر همین تعداد دندان هایشان کمتر است.

رحم زنان عجیب و غریب است

یکی دیگر از باور هایی که در یونان باستان وجود داشت، این بود که رحم زنان عجیب و غریب است و تا سال‌ های زیادی روی آن مطالعه کردند و گفتند که رحم می تواند فضایی برای زندگی کردن موجوداتی مثل انگل باشد؛ حتی یک حیوان هم می‌ تواند در آن پرورش پیدا کند و از شکم بیرون بیاید.

انگل

مطالعه؛ زنان را نابارور می کند

طبق اطلاعاتی که از قدیم وجود دارد و باورها و خرافه هایی که آن ها به آن پایبند بودند، این بود که زنان اگر مطالعه کنند و مدام در حال یادگیری باشند، توانایی باروری خود را از دست می‌ دهند و به خاطر همین باور های غلط، زنان را از انجام این کار دور می کردند.

دیدن چیز های زشت توسط مادر باردار، بچه را زشت میکند

آنها در آن زمان بر این عقیده بودند که اگر مادر باردار به چیز های زشت نگاه کند، فرزندش هم زشت خواهد شد. اگر به چیزی زیبا نگاه کند، فرزندش زیبا خواهد شد و این یکی از خرافه هایی بود که در آن زمان وجود داشت و شاید امروز هم خیلی‌ ها به این موضوع باور داشته باشند.

بارداری

زنان در دوران قاعدگی تمیز و پاک نیستند

آن ها بر این عقیده بودند که زنان در این دوران پاکی و طهارت ندارند و نباید به آن ها دست بزنند، زیرا بدن شان سمی و نجس است که امروزه هرگز چنین چیزی از لحاظ علمی به اثبات نرسیده است و به عنوان خرافات ناپسند از آن یاد می شود.

مغز زنان کوچک‌تر و ضعیف تر است!!

در گذشته بر این باور بودند که زنان نمی‌ توانند در رای دادن شرکت‌ کنند علت هم این است که مغز آنها کوچکترِ و توانایی ذهن شان هم کمتر است. به خاطر همین در اموری مانند سیاست فقط مردان باید دخالت داشته باشند.

هوش خانم ها

ناباروری فقط مرتبط به زنان است

در آن زمان عقیده و باور مردم این گونه بود که اگر یک زوج بچه دار نشوند، اشکال از خانم است و هیچ مشکلی شاملِ مرد نمی شود. به خاطر همین بچه دار نشدن را به طور کامل تقصیر زن و بدن او می‌ انداختند که امروزه متوجه شدیم که این موضوع صحت ندارد.

ورزش برای زنان خطرناک است

در آن زمان بر این عقیده بودند که ورزش ممکن است به سیستم تناسلی خانم ها آسیب وارد کند. به خاطر همین خانم‌ ها در هیچ دوره ای نباید ورزش می کردند؛ مخصوصاً اگر ورزشی مانند ژیمناستیک یا ورزش‌ های پرشی بود که هرگز نباید توسط زنان انجام می شد.

ورزش کردن

شیر دادن، باعث لخته شدن خون قاعدگی می شود

در آن زمان بر این عقیده بودند که شیر دادن مادر به فرزند باعث می شود که خون قاعدگی اش لخته شود و برای خودشان توجیهات علمی داشتند. در صورتی که امروزه این موضوع هرگز از نظر علمی به اثبات نرسیده است.

رحم فقط 7 سلول دارد

در آن زمان افراد بر این عقیده بودند که رحم فقط 7 سلول دارد و ساختار پیچیده ای ندارد و اندام خاص و مهمی در بدن محسوب نمی شود. در صورتی که امروزه متوجه شدند که ساختار آن خیلی پیچیده‌تر از این حرف هاست که بخواهیم به راحتی تعداد سلول‌ هایش را مشخص کنیم.

واژن

خون قاعدگی قدرت‌ های بسیار خاص دارد

در آن زمان فکر می‌ کردند که خون قاعدگی می‌ تواند حتی باعث درمان بعضی از بیماری‌ ها هم بشود و خواص زیادی برای سلامتی دارد اما امروز متوجه شده اند که این اتفاق؛ حاصلِ آلودگی هایی است که در بدن خانم‌ ها وجود دارد و بیرون می‌ آید و خواص درمانی نخواهد داشت.

مشکلات روحی در بارداری به خاطر رحم بی قرار است

در آن زمان بر این عقیده بودند که خانم ها در دوران بارداری ذهن و روحیه شان به هم می ریزد و به خاطر این است که؛ آن ها رحمِ بی قرار دارند اما امروز متوجه شده اند که تغییرات هورمونی این مسئله را به وجود می‌ آورد.

افسردگی

شخصیت بد در زنان به خاطر تخمدان آنهاست

آنها بر این عقیده بودند که شخصیت زنان وابسته به عملکرد تخمدان آن ها می باشد. اگر تخمدان عملکرد مناسبی نداشته باشید، شخصیت زنان را نمی توان تحمل کرد و آن ها به افرادی خبیث تبدیل می شوند. در صورتی که این دو مسئله هیچ ربطی به یکدیگر ندارد.

خونِ قاعدگی شیطان است که بدن را ترک می کند

در آن زمان بر این عقیده بودند که خون قاعدگی همان شیطان در وجود زنان است که هر ماه از بدن آن ها بیرون می آید و آن ها را ترک می کند که این باور واقعاً عجیب و غریب و خرافه بود.

خرافات عجیب و غریب قدیمی ها درباره زنان 

3.666
این مطلب مفید بود ؟4719
منبع : thelist / بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
برچسب : عجیب و غریب
وبگردی