آرامش اعصاب
همه ی افراد به دنبال آرامش در زندگی هستند و راه های سخت و متفاوتی را امتحان میکند اما ساده ترین نسخه برای رسیدن به آرامش اعصاب جزء موثرترین راه های ممکن است.

مواد معدنی و ویتامین مفید برای آرامش اعصاب

استراحت و آرامش همان چیزی است که بدن بعد از یک روز طولانی به آن احتیاج دارد. خوشبختانه مواد مغذی و آرامش بخشی در رژیم غذایی وجود دارند که می ‌توانند به این حس و دور کردن اضطراب و استرس کمک کنند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک برخی از ویتامین ‌ها و مواد معدنی ضد استرس را برای آرام شدن اعصاب معرفی خواهیم کرد.

نکته:برای این که بدن به بهترین شکل ممکن کار کند؛ نیاز به استراحت دارد؛ بنابراین حتما برای تمدد اعصاب به بدن تان فرصت ریکاوری و شارژ مجدد دهید تا انرژی لازم را داشته باشد.

ویتامین های ب

مغز وظیفه کمک به استراحت بدن را بر عهده دارد که ویتامین های ب نقش بسیار زیادی در انتقال دهنده های عصبی برای حفظ آرامش خواهند داشت و به عنوان اصلی ترین ویتامین آرامش اعصاب شناخته می شود؛ همچنین تولید هورمون دوپامین و سروتونین که در خلق و خو و احساس شادی نقش بسیار زیادی دارند نیز تاثیر گذار خواهند بود.

ویتامین ب

ویتامین دی

ویتامین D نقش مهمی در تنظیم خلق و خو و سلامت اعصاب و مغز دارد و چنانچه در بخش های قبلی بهداشت و سلامت نمناک هم بطور کامل توضیح دادیم، مصرف این ویتامین پیشنهادی است برای آرامش روحی روانی هر فرد.

منیزیم

در جامعه علمی؛ منیزیم را به عنوان مواد معدنی آرامبخش می شناسند که نقش مهمی در افزایش توانایی بدن برای آرام شدن دارد. ذهن و عضلات را ریلکس خواهد کرد؛ همچنین از تنظیم هورمون خواب؛ یعنی ملاتونین پشتیبانی می کند. از طرفی مسئول کاهش فعالیت سیستم عصبی است تا بدن بتواند آرام بگیرد و استراحت درستی داشته باشد.

منیزیم ریکاوری عضلات پس از ورزش را نیز به بهترین شکل ممکن انجام می دهد؛ در واقع زمانی که ماهیچه ها سفت می شوند؛ یعنی درست بعد از ورزش؛ استراحت کردن هم دشوار خواهد شد و منیزیم به جلوگیری از این اتفاق؛ کمک شایانی خواهد کرد.

مواد غذایی

روی

روی ماده معدنی است که کم ترین حد استرس را به بدن وارد می کند، به مغز در کنترل استرس های گاه و بی گاه کمک خواهد کرد و باعث می شود که احساس آرامش به دست بیاورید. تحقیقات نشان می ‌دهند افرادی که در رژیم غذایی خود به اندازه کافی روی دریافت می کنند؛ از خلق و خوی بهتری برخوردارند و مدام احساس تندرستی و سلامتی دارند. در واقع یکی از اصلی ترین مواد مغذی که از سلامت روان محافظت خواهد کرد؛ روی است.

نسخه ارزون و خوشمزه برای آرامش اعصاب

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی