کتابخوانی
پیدا کردن کتاب خوب دغدغه بسیاری از مخاطبان کتاب است. چه آنهایی که برای اولین بار می‌خواهند کتابی را مطالعه کنند و چه کسانی که در جست‌وجوی ایدۀ جدیدی برای مطالعۀ یک کتاب هیجان‌انگیز هستند. گاهی به تنها چیزی که نیاز داریم یک کتاب حال خوب کن است و گاهی نیاز داریم در کنار کتاب‌های داستانی و انگیزشی، مبحث جدیدی را بیاموزیم.

شروع کتابخوانی و آشتی با کتاب

کتاب‌خوان‌ها همواره دوست داشته‌اند تا بتوانند از هر طریقی که شده آن دسته از آدم‌ها که از کتاب‌خوانی به‌دورند را به سمت کتاب سوق دهند و به خواندن کتاب علاقه‌مندشان کنند. این علاقه و در کنارش آن کوشش‌ها تنها مختص به کتاب‌خوان‌ها نبوده و کتابفروش‌ها نیز به نوبه‌ی خود سعی کرده‌اند تا کتاب مناسب را به اهلش معرفی کنند.

این همان رویه‌ای است که در پی آن سایت‌های خرید آنلاین کتاب نیز بر آن بوده‌اند تا با معرفی درست و دقیق هر کتاب به مخاطبشان کمک کنند تا به بهترین کتاب ممکن دسترسی داشته باشد. در سایت‌های خرید آنلاین کتاب فارغ از اینکه قصد خرید کتاب کودک دارید و یا خرید کتاب روانشناسی و یا رمان و داستان کوتاه می‌توانید همیشه و هر لحظه به خلاصه‌هایی از کتاب‌ها دسترسی داشته باشید.

انتخاب کتاب از طریق دسته بندی های موضوعی مختلف

در میان فروشگاه‌های خرید آنلاین کتاب زیادی که در ایران وجود دارند هستند سایت‌هایی که در قالب گروه‌های موضوعی مختلف به مخاطبانشان کتاب معرفی می‌کنند. شما به کدام گروه تعلق دارید؟ آیا تازه به کتاب‌ خواندن روی آورده‌اید؟ به دنبال انتخاب اولین کتابتان هستید؟ دوست دارید در میان این سیل عظیم کتاب خودتان اولین کتابی که در دست می‌گیرید را انتخاب کنید؟ پس بهتر است از یک کاربلد کمک بگیرید.

مراجعه به سایت های تخصصی

به سایتی معتبر اعتماد کنید و پیشنهادهایش را بررسی کنید. باید بدانیم که بعضی از این سایت‌ها کاملا تخصصی هستند و روی موضوعات خاصی کار می‌کنند و ممکن است هر آن کتابی که ما می‌خواهیم و لازم داریم را نداشته باشند. برای مثال باید برای خرید کتاب کودک به سایت‌های خاصی مراجعه کنیم که آرشیو کاملی از کتاب‌های این گروه‌های سنی دارند و به صورت تخصصی این دست کتاب‌ها را معرفی می‌کنند. و یا برای خرید کتاب روانشناسی بهتر است ابتدا در سایت‌ها و صفحات مختلفی به جستجو بپردازیم و کتاب مناسب خودمان را بیابیم و بعد از آن اقدام به خرید کنیم.

وب سایت بوک لند

مشاوره آنلاین

از دیگر خوبی‌های فروشگاه‌های خرید آنلاین کتاب امکان مشاوره گرفتن به صورت آنلاین است. این امکان در خیلی از سایت‌ها قابل استفاده است و کاربران آن‌ها می‌توانند از پشتیبانی آن‌ها کمک بگیرند تا خرید بهتری داشته باشند.

نکات اولین خرید کتاب

به طور کلی اگر اولین باری است که کتاب می‌خرید باید حواستان به چند نکته‌ی اصلی باشد. اول از همه باید ببینید دوست دارید چه کتابی بخوانید. دنبال خواندن رمان هستید و یا کتاب‌های تئوری را دوست دارید. اهل خواندن داستان‌های فانتزی هستید و یا دوست دارید جستارهای نوشته شده بر اساس تجربه‌ی اصیل زندگی نویسنده‌ها را بخوانید؟ زندگی‌نامه دوست دارید یا یک کتاب علمی؟ شعر کلاسیک و یا شعر نو؟ می‌بینید! گزینه زیاد است و انتخاب تماما با شماست. باید حواستان باشد که با یک انتخاب درست و فکرشده می‌توانید به یک کتاب خوب دست پیدا کنید و این انتخاب حتی می‌تواند باعث شود حسابی به کتاب خواندن علاقه پیدا کنید و برعکس از آن طرف با انتخاب کتاب بد نه‌تنها کتاب نامناسبی به دست شما می‌رسد که حتی ممکن است برای همیشه از کتاب خواندن دور شوید و این خسرانی است جبران‌ناپذیر.

نکات خرید کتاب کودک

این قاعده‌ای است که برای خرید کتاب کودک نیز باید رعایت شود چرا که کودکان در سن بسیار حساسی هستند و انتخاب کتاب درست می‌تواند در علاقه‌ی آن‌ها به خود کتاب و عمل کتاب‌خوانی نقش به سزایی داشته باشد. پس حتما در ذهن داشته باشید که چه در هنگام خرید از فروشگاه آنلاین کتاب و چه در هنگام خرید حضوری کتاب باید به دسته‌بندی کتاب‌ها، رده سنی و موضوع آن‌ها دقت بسیار کنید.

نکات انتخاب اولین رمان و داستان

ما به عنوان کتابفروش پیشنهاد می‌کنیم اگر به کتاب‌های داستانی علاقه دارید و قصد خرید کتاب رمان دارید بهتر است با یک رمان خوشخوان که زبان سختی ندارد و موضوع جذابی برای شخص شما دارد شروع کنید. اینکه رمان ایرانی انتخاب کنید و یا رمان خارجی بستگی به سلیقه‌ی خودتان دارد اما می‌تواند با گشت‌وگذار حول محور موضوع مورد علاقه‌تان گزینه‌ها را محدود و محدودتر کنید تا در آخر به چند گزینه‌ی نهایی برسید. همچنین می‌توانید از لیست‌های آماده و از پیش مشخص شده‌ای مثل کتاب‌های برتر قرن لوموند و یا نویسندگان برنده‌ی جایزه‌ی نوبل و کتاب‌هایشان و یا جایزه‌ی گلشیری در بین جوایز ایرانی کمک بگیرید.

مطالعه کردن

نکات انتخاب کتاب روانشناسی

اگر قصد خرید کتاب‌ روانشناسی دارید بهتر است برای اولین کتابتان به سراغ کتاب‌های غیرتخصصی بروید و کم کم بعد از مدتی که مسیر کتاب‌خوانی‌تان روشن‌تر شد به سمت کتاب‌های تخصصی‌تر بروید. مهم‌ترین مسئله این است که قبل از شروع هر کاری سعی کنیم تا از متخصصان آن کار کمک بگیریم تا بتوانیم به نحو احسن از آن کار بهره‌برداری کنیم و زمان و انرژی‌ای که در آن مسیر به کار می‌گیریم هدر نرود.

کلام آخر

پیدا کردن کتاب خوب دغدغه بسیاری از مخاطبان کتاب است. چه آنهایی که برای اولین بار می‌خواهند کتابی را مطالعه کنند و چه کسانی که در جست‌وجوی ایدۀ جدیدی برای مطالعۀ یک کتاب هیجان‌انگیز هستند. گاهی به تنها چیزی که نیاز داریم یک کتاب حال خوب کن است و گاهی نیاز داریم در کنار کتاب‌های داستانی و انگیزشی، مبحث جدیدی را بیاموزیم. برای دریافت مشاوره در این خصوص و خرید آنلاین کتاب می‌توانید به فروشگاه اینترنتی کتاب بوک لند به آدرس https://bookland.ir مراجعه کنید.

راهنمای انتخاب کتاب برای شروع کتابخوانی

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی