خرید روفرشی

روفرشی که برای خانه ی شما بهتره

کد مطلب : 80571زمان مطالعه : 5 دقیقه
روفرشی ها انواع مختلفی دارند و برای جلوگیری از آسیب به فرش ها برای هر خانه ای لازم است. اما باید هنگام خرید روفرشی به نکات مهمی توجه کنید.

راهنمای خرید روفرشی در جنس و طرح های مختلف

فرش ها یکی از مهم ترین لوازم دکوراسیون بوده و همواره در معرض لکه ها و آسیب های فراوان هستند. شستشوی بیش از حد فرش سبب خراب شدن تار و پود آن می شود، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند با پوششی به نام روفرشی فرششان را بپوشانند و آن را از آسیب های احتمالی و لکه ها نجات دهند.

برای تهیه روفرشی باید نکاتی را درباره آن بدانید، پس اگر می خواهید با انواع روفرشی و نکاتی درباره آن آشنا شوید، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

روفرشی چیست؟

روفرشی پارچه ای ضخیم و قالی مانند است که بر روی فرش پهن می کنند تا عیب فرش پوشیده شود و از نور آفتاب و پاخوردگی حفظ شود.

روفرشی

روفرشی برای چه کسانی مناسب است؟

روفرشی برای افرادی که دارای کودکان خردسال هستند، مناسب است. اگر شما نیز دارای فرزند کوچک هستید و نگران کثیف شدن فرشتان و پاک نشدن انواع لک ها هستید ، یک روفرشی تهیه کنید.

اگر فرش شما کهنه شده و فعلا توان خرید یک فرش نو را ندارید ، می توانید یک روفرشی روی فرشتان پهن کنید و خانه تان را زیبا نمایید.

اگر فرش روشنی را انتخاب نموده اید که خیلی سریع لک می شود، به فکر تهیه یک روفرشی باشید زیرا شستن روفرشی راحت تر از شستن فرش است.

اگر دوست ندارید هزینه زیادی برای شستن کل فرش تحمیل شوید وهر روز فرشتان را به قالیشویی بسپرید، به فکر تهیه یک روفرشی باشید.

انواع روفرشی

انواع مختلفی از روفرشی در بازار وجود دارد که عبارتند از:

روفرشی کلاسیک:

این نوع روفرشی ضخامت زیادی ندارد و برای مسافرت و گردش و حمل جهت زیرانداز مناسب است. این نوع روفرشی دارای طرح های خشتی، افشان، لچک و ترنج و… می باشد.

روفرشی کلاسیک

روفرشی مدرن:

روفرشی های مدرن دو طرفه و بیشتر از الیاف شانل (مخمل) تولید شده اند و زیبایی قابل توجهی دارند. دوطرفه بودن این روفرشی سبب می شود هر زمانی که یک طرف روفرشی کثیف شد، طرف دیگر آن را استفاده کنید. این نوع روفرشی برای منازل و دکوراسیون های مدرن مناسب می باشند.

روفرشی مدرن ابریشمی:

این نوع روفرشی یکی از طرح های روفرشی مدرن می باشد که تهیه شده از الیاف مصنوعی ابریشم بافته شده است. این نوع روفرشی برای افرادی که حساسیت بالایی به پرز فرش دارند، مناسب است زیرا الیاف مصنوعی ابریشم بدون پرز می باشند. روفرشی مدرن ابریشمی زیبایی و لطافت خاصی دارد و دکوراسیون خانه را زیباتر می کند.

روفرشی مدرن ترک کشدار:

این نوع روفرشی نازک است و یکی دیگر از طرح های روفرشی مدرن و ساخت کشور ترکیه می باشد. قیمت روفرشی مدرن ترک کشدار نسبت به محصول مشابه بیشتر است و دوام کمتری دارد. دور تا دور این روفرشی کش دوزی شده، سر نمیخورد و جمع نمی شود.

روفرشی ترک کشدار

نکات مهمی که هنگام خرید روفرشی باید به آن ها توجه کنید

هنگام خرید روفرشی به نکات زیر توجه کنید:

به جنس روفرشی دقت کنید:

هنگام خرید روفرشی به جنس آن توجه کنید. جنس روفرشی ها اغلب از نوع ابریشم، مخمل و یا پلی استر می باشد که در این بین پارچه های پلی استری سبک تر و دارای قابلیت شستشوی بسیار آسانی می باشند.

روفرشی بخرید که آسان شسته شود:

روفروشی هایی بخرید که از قابلیت شستشوی آسان برخوردارند و با کمی آب و شامپوی فرش تمیز شوند. هنگام خرید به سبکی روفرشی توجه نمایید زیرا با خیس شدن روفرشی وزن آن سنگین تر می شود.

به رنگ و طرح آن توجه کنید:

انواع و اقسام طرح ها و رنگ های روفرشی در بازار موجود است. توصیه می کنیم رنگ و طرحی متناسب با وسایل خانه تان برای روفرشی انتخاب کنید تا هارمونی رنگی در فضاهای خانه ایجاد شود.

خرید روفرشی

به نوع بافت روفرشی توجه کنید:

در انتخاب و خرید روفرشی به نوع بافت روفرشی توجه کنید. روفرشی هایی را بخرید که از گره هایی ریز در تعداد بالا تولید شده باشند. روفرشی را انتخاب نمایید که از کیفیت و دوام آن مطمئن باشید، در هنگام خرید خود از عدم وجود پارگی و یا زدگی در بخش های مختلف روفرشی تان اطمینان حاصل کنید.

اندازه روفرشی مناسب باشد:

هنگام خرید روفرشی باید به اندازه روفرشی انتخابی تان نیز توجه لازم را داشته باشید. روفرشی ها در اندازه های 3 متری، 6 متری، 9 متری و 12 متری در بازار موجودند. شما باید با توجه به اندازه فرش خود یک روفرشی مناسب انتخاب کنید.

 روفرشی مناسب

به قیمت روفرشی دقت کنید:

روفرشی نسبت به فرش ارزانتر و مقرون به صرفه تر است. در نظر داشته باشید که همیشه روفرشی گران با کیفیت نیست. اگر می خواهید روفرشی ماندگار انتخاب نمایید، روفرشی های یزدی از بهترین محصولات هستند.

نکات دیگری که باید هنگام خرید روفرشی به آن توجه کنید:

  • روفرشی های دو طرف مناسبتر هستند زیرا در صورت نیاز و ایجاد کثیفی یک طرف آن ها، می توان از روی دیگرشان استفاده کرد.
  • روفرشی ها که می خرید مجهز به کش نگهدارنده باشد زیرا روی فرشی های مجهز به کش نگهدارنده از لیز خوردن محصول بر روی فرش جلوگیری می کنند.
  • روفرشی هایی را بخرید که به صورت دور دوز هستند و ریش ریش نمی شوند.
  • برخی روفرشی ها ضد لک هستند و خیلی سخت لکه دار می شوند، اگر کودک کوچک دارید، این نوع روفرشی را تهیه کنید.

کاور فرش

کدام روفرشی مناسب تر است؟

اگر ضخامت برای شما مهم است، می توانید یک روفرشی مخملی و همچنین دوشانل تهیه کنید. روفرشی های مخملی از یک نخ معمولی و یک نخ مخملی تولید می شوند و زیرانداز های دوشانل از دو نخ مخملی تولید می شوند.

این نوع روفرشی ها برای خانه های جدید مناسبند. روفرشی های ترک تولید شده در کشور ترکیه نیز مناسبند و جنس مواد آن مخملی است اما این نوع روفرشی ها نازک هستند.

چگونه از سر خوردن روفرشی جلوگیری کنیم؟

سرخوردن روفرشی باعث به هم ریختگی خانه و نامنظم شدن آن می شود. برای جلوگیری از سر خوردن روفرشی:

  • معمولاً روفرشی ها از یک طرف که جهت خواب فرش هست جمع می شود، برای جلوگیری از سر خوردن روفرشی یک گوشه از روفرشی را زیر پایه مبل یا هر چیز دیگری قرار دهید تا تکان نخورد.
  • برای 4 طرف روفرشی کش بدوزید. با برگرداندن کش، فاصله دادن از کنار روفرشی از کشیده شدن روفرشی به زیر فرش جلوگیری کنید.

راهنمای خرید روفرشی + جلوگیری از جمع شدن روفرشی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : روفرشی
وبگردی