احادیث و سخن بزرگان

درمان عصبانیت
در قرآن و احادیث روشهای مختلفی برای کنترل و رفع عصبانیت بیان شده است. با پشتوانه باورهای دینی و رعایت دستورهای اخلاقی در زندگی می توان خشم و عصبانیت را درمان کرد.
وظایف زن نسبت به شوهر

وظایف شرعی زن نسبت به شوهرش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
وظایف زن نسبت به شوهر از مسائل مهم در دین اسلام است که رعایت آن ها باعث توسعه روابط صمیمی زوجین و رفع مشکلات خانوادگی می شود.
دعای یا من تحل

متن دعای یا من تحل و معجزات این دعا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از سفارش های رسیده از ائمه اطهار (ع) در هنگام گرفتاری ها توسل به خداوند متعال از طریق دعا می باشد که بهترین دعا در این شرایط خواندن دعا یا من تحل است.
دعای رفع سختی ها

برای نجات از سختی ها چه دعایی بخوانیم ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خواندن دعا نقش مهمی در برطرف شدن مشکلات به ویژه گرفتاری های شدید دارد زیرا دعا و نیایش از بهترین ابزارهای ارتباط روح انسان با خداوند متعال است.
دعای فرج اصلی

آداب خواندن دعای فرج برای درمان تمام دردها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دعای «اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ...» دعا برای سلامتی امام زمان است اما در اصل دعایی که به منظور فرج امام زمان باید خوانده شود دعای إلهی عَظُمَ البَلا است.
مختار ثقفی

مختار ثقفی که بود و چه کرد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مختار ثقفی یا همان ابواسحاق بعد از واقعه عاشورا شروع به خونخواهی امام حسین علیه السلام کرد که به قیام مختار معروف است و مهم ترین دستاورد مختار محسوب می شود.
گریه برای امام حسین (ع)

آثار باورنکردنی گریه برای برای امام حسین (ع)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ایام محرم و عزاداری و گریستن بر مصیبت امام حسین(ع) فرصتی است که می توان با آن از گناهان رهایی یافت و قلب و روح را از گناهان سبک کرد.
امام سجاد در کربلا

دلیل شهید نشدن امام سجاد در کربلا

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از سوالات متداولی که در مورد واقعه کربلا می پرسد این است که چرا سپاه دشمن که به طفل شش ماهه رحم نکرده امام سجاد (ع) را به شهادت نرساندیده اند؟
سوم امام حسین

اتفاقاتی که روز سوم امام حسین در کربلا افتاد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سه روز پس از شهادت امام حسین (ع) حوادث عظیمی توسط حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد علیه السلام در کربلا اتفاق افتاد.
قاتلان امام حسین

عاقبت شمر و دیگر قاتلان امام حسین (ع) چه شد ؟

زمان مطالعه : 31 دقیقه
قاتلان امام حسین و یارانش که از پست ترین و بد بخت ترین افراد روی زمین هستند بعد از واقعه کربلا دچار سخت ترین بلاها شده و جزای خود را دیدند.
شهادت حضرت ابوالفضل

تاریخ و چگونگی شهادت حضرت ابوالفضل (ع)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شهادت حضرت ابوالفضل یک نمونه بارز وفاداری و از خود گذشتگی است که در این مطلب نحوه شهادت آن حضرت را به صورت کامل و با استناد به منابع معتبر می خوانید.
زیارت امام حسین از راه دور

ثواب زیارت امام حسین(ع) از راه دور

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اگر شما نمی توانید به حرم امام حسین(ع) بروید می توانید از راه دور آداب زیارت امام حسین را انجام دهید که ثواب و فضیلت بسیار زیادی دارد.
حضرت ابوالفضل باب الحوائج

دلیل باب الحوائج بودن حضرت ابوالفضل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
حضرت ابوالفض باب الحوائج اسطوره ی وفاداری و سرباز دلاور امام حسین در میدان جنگ است که به دلیل برآورده کردن نیاز های بردارش لقب باب الحوائج را گرفته است.
تاسوعا در کربلا

اتفاقات مهمی که روز تاسوعا در کربلا افتاد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تاسوعا روز نهم ماه محرم و روز شهادت ساقی دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) است . شیعیان این روز را گرامی داشته و به سوگواری می نشینند.
یالثارات الحسین

معنا و مفهوم شعار یالثارات الحسین چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شعار یالثارات الحسین شعار کسانی است که بعد از واقعه کربلا برای خونخواهی امام حسین علیه السلام و یارانش قیام کردند و از این شعار استفاده کردند.
صفحه 1 از 6