گوناگون

سوره های قرآن
سوره های قرآن به همراه معنی اسم آنها و همچنین ترتیب نزول سوره ها در مکه و مدینه را در این بخش از نمناک مشاهده کنید.
واقعیت های جن

خرافات و حقایق خواندنی در مورد جن ها

زمان مطالعه : 6 دقیقه
جن نام گروهی از موجودات فراطبیعی است که با توجه به آیات قرآنی که به آن اشاره شده است ماهیت واقعی دارد. اما خرافات زیادی در مورد جن وجود دارد که نمی توان آنها را ثابت کرد.
دعای دفع بلا

دعای دفع بلا از پیامبر (ص) و امامان معصوم

زمان مطالعه : 10 دقیقه
همه انسانها هنگام بروز بلا و گرفتاری به دنبال راهکار مناسب هستند. در آموزه های دینی، آیات و روایات متعددی برای دفع بلا و گرفتاری و محفوظ ماندن از مشکلات توصیه شده است.
درب های بهشت و جهنم

روی درب های بهشت چه نوشته شده؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
در آیات و روایات بسیاری در مورد درب های بهشت و جهنم صحبت شده است. اما بهشت و جهنم چند درب دارد و روی آنها چه چیزی نوشته شده است؟ و هر کدام از درب ها مخصوص چه افرادی است؟
هجرت پیامبر

هجرت پیامبر (ص) چه تاریخی و چرا انجام شد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
دلایل هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه چه بود و در چه تاریخی انجام شد؟ در ادامه از جرئیات هجرت پیامبر (ص)، ماجرای لیلة المبیت و ماجرای پنهان شدن پیامبر در غار ثور مطلع خواهید شد.
روح رفتگان

بهترین کارها برای شادی روح والدین و اموات

زمان مطالعه : 10 دقیقه
بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.
روز آخر ماه صفر

اعمال روز آخر ماه صفر + زیارتنامه امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 19 دقیقه
روز آخر ماه صفر روز شهادت امام رضا(ع) است که دارای آداب و اعمالی می باشد و یکی از مهمترین اعمال این روز، خواندن زیارت نامه امام رضا(ع) است.
اعمال 28 صفر

اعمال کامل شب و روز 28 صفر در مفاتیح

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز 28 صفر که مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است دارای آداب و اعمالی است که در منابع دینی توصیه شده اند.
یس قلب قرآن

چرا سوره یس قلب قرآن نامیده می شود؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
چرا به سوره یس قلب قرآن گفته می شود؟ سوره یاسین دارای مفاهیم اصلی و بنیادی است که درک آن اهمیت بسیاری دارد و به خاطر همین مفاهیم قلب قرآن نامیده شده است.
ترک نماز

حکم و عاقبت کسی که نماز نمیخواد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کسی که از روی عمد نماز نمی خواند و یا خواندن آن را ترک می کند مانند فردی است که به خدوند کفر می ورزد. اهمیت نماز به اندازه ای است که بارها و بارها در قرآن به آن اشاره شده است.
معنای اربعین

معنای اربعین و دلیل مقدس بودن عدد چهل

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اعداد نه تنها در زندگی مادی بلکه در زندگی معنوی انسان اهمیت بسیاری دارند. اربعین به معنای چهل یکی از اعدادی است که اسرار مختلفی را در آیات و احادیث بسیاری بازگو می کند.
رنگ کفن

چرا رنگ کفن میت سفیده ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آخرین لباسی که همه مسلمانان بر تن می کنند کفن است، لباسی به رنگ سفید که سرتاسر بدن را می پوشانند. اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا رنگ کفن سفید رنگ است؟
مشکلات زندگی

حکمت سختی های زندگی چیست ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
هیچ کدام از سختی های زندگی بی حکمت نیست و پشت تمام مشکلات و سختی های زندگی حکمتی الهی نهفته است که شاید بر ما پوشیده باشد.
دعای فرج

متن و ترجمه ی کامل دعای فرج اصلی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دعای فرج یکی از دعای های مجرب برای ظهور حضرت مهدی (عج) می باشد، در ادامه متن و ترجمه ی کامل دعای فرج اصلی را ملاحضه می نمایید.
تسلیت ماه صفر

پیامک تسلیت آغاز ماه صفر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
به مناسبت فرارسیدن ماه صفر در ادامه مجموعه ای از جدیدترین متن، پیامک و اس ام اس های مناسب برای تسلیت آغاز ماه صفر را ملاحضه می نمایید.
صفحه 1 از 18