آداب و رسوم

مراسم عزاداری محرم
آداب و رسوم ماه محرم در شهر های ایران هر سال باشکوه تر از قبل برگزار میشود درحالیکه آیین های محرم متناسب با فرهنگ و تاریخچه ی هر شهر یا منطقه متفاوت خواهد بود.
صنایع دستی اردبیل

زیباترین صنایع دستی و سوغات استان اردبیل

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اردبیل جزء زیبا ترین شهر های ایران به شمار می آید که علاوه بر جذابیت های گردشگری، صنایع دستی معرف و خاصی دارد که در دنیا شناخته شده هستند.
عقد محضری

اگه عقد محضری دعوت شدی، اینطوری رفتار کن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مراسم عقد یکی از مراحل ازدواج بوده و مراسم مهمی برای عروس و داماد است، اگر به این مهمانی دعوت شدید باید آداب مهمانی در محضر را بدانید و براساس آن رفتار کنید.
آداب و رسوم نوروز

آداب و رسوم زیبای مردم آذربایجان غربی در نوروز

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عید نوروز که یک سنت کهن در ایران است در هر استان آداب و رسوم خاصی دارد. آیین نوروزی مردم آذربایجان غربی که در عید نوروز انجام میدهند بسیار زیبا و جذاب است.
خواستگاری در کشورهای مختلف

مدل خواستگاری در کشورهای دیگر

زمان مطالعه : 9 دقیقه
آداب و رسوم خواستگاری در کشورها و فرهنگ های مختلف جهان با هم فرق دارند. برخی از این آداب بسیار جالب و عجیب هستند که شاید تا به حال نمی دانستید.
عید نوروز

رسم جالب مردم قزوین در عید نوروز

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شهر قزوین هم مانند شهر های دیگر ایران رسم و رسومات جالبی در عید نوروز دارد که مردم با این رسومات به پیشواز سال نو میروند و از عید نوروز لذت میبرند.
عید نوروز

کشورهایی که مثل ایران، عید نوروز دارن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عید نوروز یکی از جشن های باستانی ایرانی هاست و همه مردم آن را جشن میگیرند، جالب است بدانید عید نوروز در کشورهای دیگر نیز به شکل های مختلف برگزار می شود.
چهارشنبه سوری

آداب و رسوم چهارشنبه سوری در جای جای ایران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
چهارشنبه سوری که جشن وداع با سال گذشته است از مراسمات نوروزی در ایران می باشد که هر استان این مراسم را با آیین های خاص و محلی خود برگزار می کند.
آداب بچه داری

عجیب ترین آداب و رسوم بچه داری در جهان

زمان مطالعه : 10 دقیقه
شاید باورتان نشود اما در رابطه با بچه داری در کشورهای مختلف دنیا آداب و رسومی وجود دارد که بسیار عجیب و غریب و دور از تفکرات ما هستند.
فلسفه سبزه عید

چرا سبزه را قبل از عید می کارند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایرانیان از گذشته تا به امروز هر سال در اسفند ماه برای عید نوروز سبزه می کارند این کار فلسفه و علت خاصی دارد که شاید شما ندانید.
سپندارمذگان

تاریخچه "سپندارمذگان" و داستان عشق ایرانی (سپنتا)

زمان مطالعه : 9 دقیقه
ما ایرانی هستیم با فرهنگ و سنت هایی با قدمت چند صد ساله پس حتما روز عشق مخصوص هم داریم و نیازی نیست روز عشق کشورهای دیگر را جشن بگیریم.
عید نوروز

تاثیر ارتباطات در نوروز

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در عصر فعلی روش برگزاری نوروز با گذشته تفاوت بسیار دارد، امروزه با پیشرفت تکنولوژی علاوه بر دید و بازدید میدانی از روش هایی مثل چاپ بنر نوروز، تبریک از طریق فضای مجازی و پخش برنامه های نوروزی از رادیو و تلویزیون نیز استفاده می شود.
جشن بهمنگان

جشن بهمنگان و فلسفه ی آن در ایران باستان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایرانیان باستان اهمیت خاصی به گردش ایام می دادند و جشن های ماهانه برگزار می کردند و جشن بهمنگان از جشن های باستانی ایرانیان است.
رسوم کریسمس

رسم جالب کریسمس برای باز شدن بخت دخترها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در کشورهای مختلف جهان هم مانند کشور ایران اعتقادات و رسوم خاصی وجود دارد. این کشورها با نزدیک شدن به کریسمس رسوم جالبی برای بخت گشایی دارند.
اسامی هندی

مردم این روستا خاص ترین اسم دنیا را دارند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در سرتاسر جهان آداب و رسوم و سنت های عجیب و غریب زیادی وجود دارد که از شنیدن آن تعجب میکنید، یکی از عجیب ترین سنت ها برای انتخاب اسم در هند وجود دارد.
صفحه 1 از 10