تاریخ و تمدن

روز پدر ایران باستان
در ایران باستان علاوه بر روز بزرگداشت مادران و بانوان چند تاریخ برای روز بزرگداشت پدران و مردان نیک اندیش نیز وجود دارد.
صنایع دستی سیستان و بلوچستان

صنایع دستی سیستان و بلوچستان+ سوغات معروف

زمان مطالعه : 6 دقیقه
صنایع دستی زیباترین یادگاری و سوغاتی است که میتوان تهیه کرد. سیستان و بلوچستان یکی از استان های هنر دوست ایران، دارای اصیل ترین صنایع دستی می باشد.
سومین جشن دیگان

دی به مهر روز، جشنی در میانه دی ماه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ایرانیان در قدیم همنام شدن روز و ماه را در هر ماه جشن می گرفتند. یکی از این جشن ها، دی به مهر روز 15 دی سومین جشن دیگان می باشد.
صنایع دستی خراسان جنوبی

صنایع دستی و سوغات زیبای خراسان جنوبی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
استان خراسان جنوبی جزء استان های پهناور کشور است و مردم بسیار خوب و هنرمندی دارد که صنایع دستی زیبای خراسان جنوبی هنر دست این مردم است.
صنایع دستی مازندران

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف مازندران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
صنایع دستی هر استان از هنر و فرهنگ مردمان آن استان سرچشمه میگیرد، از این رو مازندران به دلیل تمدن دیرینه مهد هنر بوده است و صنایع دستی و سوغات ارزشمندی دارد.
سوغاتی اراک

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف اراک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هنرمند و هنر پرور بودن مردمان اراک زبان زد است و صنایع دستی استان مرکزی جزء معروف ترین هنرها شناخته شده است که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست.
صنایع دستی گلستان

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف گلستان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تمدن دیرینه استان گلستان، آنجا را به یکی از مراکز بزرگ صنایع دستی در ایران تبدیل کرده است. شناخت این صنایع دستی خالی از لطف نیست.
صنایع دستی قم

صنایع دستی بسیار شیک و معروف قم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استان قم از استان های متمدن و باستانی کشور عزیزمان است که با حضور در این استان، توصیه می شود حتما از صنایع دستی محبوب آن بازدید نمائید.
صنایع دستی زنجان

صنایع دستی و سوغات معروف زنجان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
صنایع دستی زنجان از زیباترین سوغاتی هایی هستند که میتوان هنگام سفر به این شهر خرید. آشنایی با این صنایع به شما برای انتخاب به یادماندنی ترین سوغاتی کمک میکند.
جشن های پاییزی ایران

جشن های پاییزی ایران؛ از مهرگان تا سوکوت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا شما را با مهم ترین جشن های پاییزی ایران باستان و زمان برگزاری آن آشنا کنیم.
کریسمس

روز و تاریخ دقیق کریسمس امسال (1401 - 2023)

تاریخ انتشار : 5 آذر 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
جشن کریسمس یکی از بزرگترین جشنهای مذهب مسیحیان است که هر سال در روز مشخصی برگزار شده و تاریخ دقیق آن در تقویم های مختلف ذکر شده است.
سوغات تهران

صنایع دستی و سوغات معروف تهران

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اگر به تهران سفرکرده و دوست دارید سوغاتی از این استان به یادگار داشته باشید باید بدانید که برخلاف تصور برخی افراد، تهران سوغاتی و صنایع زیبا و ارزشمندی دارد.
صنایع دستی کهگیلویه

صنایع دستی و سوغات اصلی کهگیلویه و بویراحمد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کهگیلویه و بویر احمد از زیباترین استان ها ایران برای سفر است. هنر مردم این استان ریشه در فرهنگ کهن این سرزمین دارد و صنایع دستی آن شما را شگفت زده خواهد کرد.
صنایع چهارمحال و بختیاری

صنایع دستی و سوغات توریستی چهارمحال و بختیاری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تاریخ و شیوه زندگی مردم چهارمحال و بختیاری باعث شده این استان مهد تولید صنایع دستی خاص و زیبا باشد و حتما هنگام سفر به این استان آن ها را از نزدیک تماشا کنید.
سوغات بندرعباس

زیباترین صنایع دستی و سوغات بندر عباس

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بندرعباس از زیباترین بنادر ایران است که صنایع دستی متنوع و در عین حال خارق العاده این شهر از فرهنگ و تمدن غنی بندرعباس سرچشمه گرفته است.
صفحه 1 از 11