آداب و رسوم

جشن میانه زمستان
جشن میانه زمستان یکی از جشن های فراموش شده در تاریخ ایران است که در چهل و پنجمین روز از فصل زمستان(15 بهمن) در گذشته برگزار می شد.
جشن سده

جشن سده و آیین 10 بهمن در شهرهای ایران

زمان مطالعه : 6 دقیقه
10 بهمن، جشن سده بزرگ ترین جشن آتش و از قدیمی ترین جشن ها در ایران باستان می باشد که علت برگزاری این جشن فلسفه های مختلفی دارد.
تاریخچه جشن نوسره

نوسره ، جشن بهمن ماهی برای زنان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
جشن نوسره یکی از جشنهای ایرانی است که ریشه در تاریخ ایران باستان دارد. در این جشن به پاس گرامیداشت زنان، آداب و رسوم جالبی برگزار می شود.
مراسم روز مادر

مراسم روز مادر کشورهای دیگه چجوریه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز مادر از جمله روزهای مناسبتی است که در تمام کشورهای دنیا در روزهای مختلفی از سال جشن گرفته می شود که برخی از این جشن ها بسیار جالب و عجیب هستند.
صنایع دستی اردبیل

زیباترین صنایع دستی و سوغات استان اردبیل

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اردبیل جزء زیبا ترین شهر های ایران به شمار می آید که علاوه بر جذابیت های گردشگری، صنایع دستی معرف و خاصی دارد که در دنیا شناخته شده هستند.
دی به آذر روز

دی به آذر روز ، جشنی در 8 دی ماه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دی به آذر، یکی از روزهای مهم دی ماه در گاه شماری ایران باستان است که علت خاصی برای نامگذاری آن بیان کرده اند. مردم در این روز به جشن و شادمانی می پرداختند.
رسوم کریسمس

رسم جالب کریسمس برای باز شدن بخت دخترها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در کشورهای مختلف جهان هم مانند کشور ایران اعتقادات و رسوم خاصی وجود دارد. این کشورها با نزدیک شدن به کریسمس رسوم جالبی برای بخت گشایی دارند.
فرق سال نو با کریسمس

سال نو میلادی چه فرقی با کریسمس دارد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
سال نو میلادی و جشن کریسمس از ایام بسیار مهم برای مسیحیان جهان می باشد و با دانستن “فرق سال نو با کریسمس” می توانید به نحو احسن این ایام را تبریک بگویید.
آداب رسوم شب یلدا

آداب و رسوم شب یلدا در جای جای ایران

زمان مطالعه : 16 دقیقه
آداب رسوم شب یلدا از رسوم دلپذیر و به یاد ماندنی در میان ایرانیان است که اغلب ایرانیان آن را در هر کجای دنیا باشند انجام می دهند.
غذای شب یلدا

غذای شب یلدایی شهرهای مختلف ایران، چیه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ایرانیان از قدیم الایام شب چله یا یلدا را جشن میگرفتند و در این شب خوراکی ها و غذاهای خاصی درست میکردند که هر شهر بر طبق آیین خود غذای شب یلدا را انتخاب میکرد.
شب یلدا

شب یلدای 1401 تعطیله؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شب یلدا یکی از بزرگترین جشن ها در آیین ایرانیان است. اگر شماهم این روز را جشن میگیرید بهتر است تاریخ دقیق روز و ساعت شب یلدا را بدانید.
آداب و رسوم جیرفت

آداب و رسوم جیرفت ؛ دیار هزار گوهر ایران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
شهر جیرفت در استان کرمان بنا به دلایلی به بهشت باستان شناسان شهرت دارد. سوغات جیرفت چیست و آیین نوروز در جیرفت چگونه است؟ آداب و رسوم مردم جیرفت چگونه است؟
تاریخچه حمام ایران

تاریخچه ی ساخت اولین حمام در ایران

زمان مطالعه : 6 دقیقه
حمام عمومی های ایرانی و سنتی در گذشته علاوه بر استحمام، محلی برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه بودند و از آداب و رسوم خاصی برخوردار بودند.
فستیوال های عجیب در دنیا

عجیب ترین و جنجالی ترین فستیوال های جهان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هرساله جشنواره های زیادی در سراسر دنیا با مضمون های مختلف برگزار می شود که برخی از آنها بسیار عجیب و غریب و حیرت آور هستند.
مراسم عزاداری محرم

سبک عزاداری محرم در شهرهای مختلف ایران

زمان مطالعه : 10 دقیقه
آداب و رسوم ماه محرم در شهر های ایران هر سال باشکوه تر از قبل برگزار میشود درحالیکه آیین های محرم متناسب با فرهنگ و تاریخچه ی هر شهر یا منطقه متفاوت خواهد بود.
صفحه 1 از 10