آیا میدانید

دعای روز دوم ماه رمضان

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

تاریخ انتشار : 24 فروردین 1400زمان مطالعه : 2 دقیقه
خواندن دعا در ماه مبارک رمضان فواید بسیاری دارد، متن و ترجمه دعای روز دوم ماه رمضان به همراه تفسیر آن را می توانید بخوانید.
قلب عجیب

صاحب عجیب ترین قلب بین حیوانات

زمان مطالعه : 5 دقیقه
همه حیوانات کره خاکی با یکدیگر متفاوت اند ولی برخی از این تفاوت ها بسیار چشم گیر و عجیب است که شما می توانید این موارد خاص را در نمناک بخوانید.
ساعت زمین

ساعت زمین ؛ وقتی همه جا خاموش می شود!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ساعت زمین همیشه در آخرین شنبه ماه مارس انجام می شود، در این روز بسیاری از کشورهای جهان یک کار بی نظیر برای حمایت از سیاره زمین انجام دهند.
حقایق شگفت انگیز آب

دانستنی های جالب و باورنکردنی درباره آب

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانستنی های شگفت انگیزی در مورد آب وجود دارد که از آن آگاهی ندارید و جالب است بدانید 31 درصد از استخوان های شما از آب تشکیل شده است.
سفره هفت سین

جزئیات دقیق و کامل تحویل سال 1400

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در این روزها همه دوست دارند تا با روز و ساعت و نماد سال 1400 هجری شمسی آشنا گردند تا بتوانند کارهای خود را برنامه ریزی کنند.
دانستنی های خواب

یک عالمه دانستنی جذاب درباره خواب

زمان مطالعه : 6 دقیقه
انسان در طول روز حداقل به 7 ساعت خواب نیاز دارد و به کسانی که کمتر می خوابند کم خواب می گویند. در ادامه رازهای جالبی از خواب می خوانید که باورتان نمی شود.
حیوانات پدر

پدران نمونه ی حیات وحش

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عشق مادر به فرزند در طبیعت و در دنیای حیوانات به وفور دیده می شود اما تعداد زیادی از حیوانات نیز هستند که پدران بسیار عالی می باشند.
تولید مثل کوسه ها

رازهای جالب از تولید مثل و زندگی کوسه ها

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کوسه ها یکی از خطرناک ترین موجودات جهان هستند که رازهای جالبی درمورد جفت گیری و تولید مثل آنها وجود دارد .
اختراعات تصادفی

چیزهایی که کاملا تصادفی اختراع شدند !

زمان مطالعه : 9 دقیقه
دنیا سرشار از کشفیات و اختراعات اتفاقی است که تنها ذهن خلاق دانشمندان می توانست بدون هیچ برنامه ریزی خاصی به این اختراعات برسد.
شوری اشک چشم

چرا اشک انسان شوره؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر شما هم هنگام گریه کردن اشک چشم خود را خورده باشید، می دانید که شور است. این شوری چشم خاصیت عجیبی برای انسان دارد که هر کسی نمی داند.
حقایق درختان

درختی که در سال 10 هزار میوه میدهد!

زمان مطالعه : 9 دقیقه
درختان یکی از هزاران نماد قدرت الهی می باشد که برخی حقایق جذاب و جالبی درباره این اعضای بسیار مفید کره ی زمین وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست.
راز کرم ها

کرم ها هم زبان دارند ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
رازهای بسیار جالب و خواندنی درباره کرم ها و زبان آن ها وجود دارد، همچنین برای بسیاری از افراد این موضوع سوال است که آیا اصلا این موجودات زبان دارند یا خیر؟
رنگ آسمان سیارات

آسمان در سیارات دیگر چه رنگی است ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای برخی افراد این موضوع سوال است که آیا سیاره های دیگر هم اتمسفر و آسمان آبی دارند؟ رازها و حقایق جالبی در رابطه با آسمان در سیارات دیگر وجود دارد.
حس بویایی سگ

چرا سگ قبل حادثه واق واق می کند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سگ ها حس بویایی بسیار قوی دارند به طوری که می توانند بوی هر چیزی را احساس کنند، اما راز واق واق کردن آن ها پیش از حادثه چیست؟
درست شدن عسل

آیا عسل همون مدفوع زنبوره؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای درست کردن عسل، زنبورهای عسل شهد گل ها را در کندو گرد آوری می کنند. در فرآیند تولید عسل توسط زنبورهای عسل رازهایی نهفته است که جالب است بدانید.
صفحه 1 از 52