آیا میدانید

ضرب المثل دیوانه
به احتمال فراوان تا به حال این ضرب المثل "دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید" را شنیده اید، این ضرب المثل معروف ریشه و داستان بسیار جالبی دارد.
رنگ ابرهای بارانی

دلیل اصلی تیره رنگ بودن ابرهای بارانی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اغلب ما معمولا از این موضوع مطلع هستیم که ابرهای بارانی رنگ تیره ای دارند، اما دلیل اصلی و راز تیره رنگ بودن ابرهای بارانی چیست؟
مضر برای باروری

آقایون سمت این نوشیدنی ها نرن لطفا

تاریخ انتشار : 15 مهر 1400زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخی از نوشیدنی های هستند که مصرف آن ها برای مردان مضر است، تاثیرات مصرف این نوشیدنی ها می تواند برای مردان بسیار خطرناک و جبران ناپذیر باشد!
مخترع آدامس

اولین بار چه کسی آدامس را اختراع کرد؟

تاریخ انتشار : 3 مهر 1400زمان مطالعه : 4 دقیقه
جوییدن آدامس سرگرمی محبوبی برای کودکان و بزرگسالان است، آدامس علاوه بر خوشبو کردن دهان یا یک عادت روزانه، خاصیت های درمانی نیز دارد.
گرانترین تبلیغات جهان

آگهی تبلیغ 891 میلیارد تومانی!!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تا به حال به این فکر کرده اید که بیشترین هزینه ی ساخت آگهی تبلیغات، متعلق به کدام برند و محصول بوده است؟ پاسخ آگهی است که تعجب و حیرت همه را به همراه داشت.
گير كردن در آسانسور

کاری که هنگام گیر کردن در آسانسور باید انجام داد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
حتی فکر کردن به این موضوع که امکان دارد روزی در آسانسور گیر کنیم وحشتناک است ولی بهتر است بدانیم در این مواقع باید چه کاری انجام دهیم تا نجات پیدا کنیم.
قیمت بنزین در جهان

کشوری که گران ترین بنزین دنیا را دارد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
قیمت بنزین در جاهای مختلف دنیا، متفاوت است و در میان همین تفاوت ها نظرها به سمت کشوری که گران ترین و کشوری که ارزان ترین بنزین جهان را دارند جلب میشود.
ناپدید شدن خورشید

اگه خورشید ناپدید بشه چی میشه ؟

تاریخ انتشار : 14 مرداد 1400زمان مطالعه : 4 دقیقه
بعد از ناپدید شدن خورشید چه اتفاقاتی برای زمین رخ می دهد و وضعیت زمین چگونه خواهد شد؟ متخصصان در رابطه با زمین بعد ناپدید شدن خورشید نظراتی را مطرح کرده اند.
تفاوت زمان در زمین و فضا

سیاره ای که هر یک روزش 5832 ساعته !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تفاوت زمان در زمین با سیاره های دیگر گاهی به قدری زیاد است که اعداد و ارقام ما زمینی ها فاصله ی بسیار دارد، مثل سیاره ای که هر سالش برابر با 248 سال ماست.
کاربردهای آب

برای ساخت یه گوشی موبایل چقدر آب لازمه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آب، این مایه حیات کاربردهای وسیعی در زندگی ما دارد که از آنها بی خبریم. خوب است بیشتر با این موارد آشنا شوید پس با جزئیات بیشتر آشنا شوید.
اولین قربانی کوسه

کشف اولین انسانی که قربانی کوسه شد

زمان مطالعه : 1 دقیقه
پس از سالیان سال محققان به این موضوع پی برده اند که اولین انسانی که توسط کوسه قربانی شده چه کسی بوده و در چه سالی کشته شده است!
قوانین عجیب

قوانین عجیب و جالب در برخی کشورها

زمان مطالعه : 8 دقیقه
هر یک از کشورهای جهان، دارای قوانین خاص خودشان می باشند که ممکن است برخی از آنها برای ما شوکه کننده باشند. اما این قوانین عجیب و قریب کدام اند؟
خرافات مردم کره

خرافات عجیب و غریب مردم کره

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خرافات عجیب و غریبی وجود دارد که مردم کشور کره به آن ها اعتقاد دارند، باورها و خرافاتی که بسیار منحصر بفرد و غیر قابل باور هستند.
پشه دور لامپ

چرا پشه ها دور لامپ جمع میشن؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فقط انسانها به نور و روشنایی علاقه ندارند بلکه حیوانات مخصوصا حشرات نیز به نور علاقمند هستند. حشرات به لامپ هایی با رنگ های زرد و سفید علاقه زیادی دارند.
حقایق الاغ

اسراری که کمترکسی درباره الاغ ها می داند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
حقایق و دانستنی های بسیار جالبی در رابطه با الاغ ها وجود دارد، حقایق و رازهایی که اغلب افراد از آن ها به خوبی آگاه نیستند.
صفحه 1 از 53