آیا میدانید

تفاوت زمان در زمین و فضا
تفاوت زمان در زمین با سیاره های دیگر گاهی به قدری زیاد است که اعداد و ارقام ما زمینی ها فاصله ی بسیار دارد، مثل سیاره ای که هر سالش برابر با 248 سال ماست.
کاربردهای آب

برای ساخت یه گوشی موبایل چقدر آب لازمه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آب، این مایه حیات کاربردهای وسیعی در زندگی ما دارد که از آنها بی خبریم. خوب است بیشتر با این موارد آشنا شوید پس با جزئیات بیشتر آشنا شوید.
اولین قربانی کوسه

کشف اولین انسانی که قربانی کوسه شد

زمان مطالعه : 1 دقیقه
پس از سالیان سال محققان به این موضوع پی برده اند که اولین انسانی که توسط کوسه قربانی شده چه کسی بوده و در چه سالی کشته شده است!
قوانین عجیب

قوانین عجیب و جالب در برخی کشورها

زمان مطالعه : 8 دقیقه
هر یک از کشورهای جهان، دارای قوانین خاص خودشان می باشند که ممکن است برخی از آنها برای ما شوکه کننده باشند. اما این قوانین عجیب و قریب کدام اند؟
خرافات مردم کره

خرافات عجیب و غریب مردم کره

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خرافات عجیب و غریبی وجود دارد که مردم کشور کره به آن ها اعتقاد دارند، باورها و خرافاتی که بسیار منحصر بفرد و غیر قابل باور هستند.
پشه دور لامپ

چرا پشه ها دور لامپ جمع میشن؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فقط انسانها به نور و روشنایی علاقه ندارند بلکه حیوانات مخصوصا حشرات نیز به نور علاقمند هستند. حشرات به لامپ هایی با رنگ های زرد و سفید علاقه زیادی دارند.
حقایق الاغ

اسراری که کمترکسی درباره الاغ ها می داند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
حقایق و دانستنی های بسیار جالبی در رابطه با الاغ ها وجود دارد، حقایق و رازهایی که اغلب افراد از آن ها به خوبی آگاه نیستند.
اختراع قیچی

اختراع قیچی ، کار چه کسی بود ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نخستین نفری که قیچی را اختراع کرده چه کسی می باشد و ماجرای اختراع قیچی چیست؟ موارد مهمی درباره اختراع قیچی و تاریخچه آن وجود دارد.
تاریخ روز ماما

تاریخچه ی خواندنی روز جهانی ماما

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همه ساله روز 15 اردیبهشت ماه برابر با 5 می در سراسر جهان روز ماما جشن گرفته می شود و مردم از ماماها برای کار بسیار ارزشمندی که انجام می دهند از این قشر قدردانی می کنند.
ضرب المثل زیر آب زنی

تاریخچه ضرب المثل زیر آب زنی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از رایج ترین ضرب المثل هایی که می توان گفت تمام افراد با آن آشنا هستند ضرب المثل "زیر آب زنی" می باشد، اما ریشه این ضرب المثل از کجاست؟
در مورد پنگوئن ها

حقایق باورنکردنی در مورد زندگی و بدن پنگوئن ها

زمان مطالعه : 9 دقیقه
پنگوئن ها در جاهای سردسیر نیمکره جنوبی زمین زندگی می کنند و این حیوانات بامزه و دوست داشتنی رفتار و زندگی شگفت انگیزی دارند که هیچکس در مورد آن ها نمی داند.
هیپنوتیزم

حقایقی که جالبه درباره هیپنوتیزم بدونید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
آیا می دانستید هیپنوتراپیست ها می توانند گواهی و مجوز رسمی برای هیپنوتیزم دریافت کنند؟ در ادامه می توانید با رازهای جالب بیشتری در مورد هیپنوتیزم آشنا شوید.
دعای روز دوم ماه رمضان

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خواندن دعا در ماه مبارک رمضان فواید بسیاری دارد، متن و ترجمه دعای روز دوم ماه رمضان به همراه تفسیر آن را می توانید بخوانید.
قلب عجیب

صاحب عجیب ترین قلب بین حیوانات

زمان مطالعه : 5 دقیقه
همه حیوانات کره خاکی با یکدیگر متفاوت اند ولی برخی از این تفاوت ها بسیار چشم گیر و عجیب است که شما می توانید این موارد خاص را در نمناک بخوانید.
ساعت زمین

ساعت زمین ؛ وقتی همه جا خاموش می شود!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ساعت زمین همیشه در آخرین شنبه ماه مارس انجام می شود، در این روز بسیاری از کشورهای جهان یک کار بی نظیر برای حمایت از سیاره زمین انجام دهند.
صفحه 1 از 53