شارژ گوشی
وقتی موبایل شارژ ندارد فکر می‌کنیم که باید هر طور که شده پریز برق پیدا کنیم، بدون توجه به وجود مکان های ممنوعی که هرگز نباید باطر گوشی در آن جا شارژ شود.

جاهایی که شارژ کردن باطری گوشی موبایل در آن توصیه نمی شود

قطعا هیچ کسی دوست ندارد وقتی از خانه دور شده است؛ شارژ تلفنِ همراهش تمام شود؛ در چنین شرایطی مکان هایی هستند که می توانید گوشی موبایل تان را شارژ کنید و احتمالا شما هم بارها این کار را کرده یا وسوسه شده اید که انجامش دهید؛ اما بهتر است که این کار را نکنید؛ زیرا ممکن است گاها اطلاعات تلفن همراه تان در معرض خطر قرار بگیرد. در این قسمت از نمناک با این مکان ها آشنا خواهید شد.

فرودگاه

فرودگاه ها ایستگاه های مربوط به شارژ گوشی دارند که نباید گوشی موبایل خود را در آنجا به شارژ بزنید، زیرا ممکن است در معرض حمله سایبری و نرم‌ افزاری قرار بگیرید.

ایستگاه شارژ گوشی

ایستگاه قطار

پورت usb داخل ایستگاه قطاری که از آن برای شارژ گوشی تان استفاده می‌ کنید، ممکن است خطر استخراج کردن اطلاعات تان را به همراه داشته باشد و در نتیجه تا حد ممکن در ایستگاه قطار و ایستگاه ترمینال اتوبوس، نباید گوشی خود را شارژ کنید.

هتل

سیستم های اطلاعاتی داخل هتل ممکن است زمانی که شما گوشی تان را در آنجا به شارژ می زنید، به اطلاعات تان دسترسی پیدا کنند و بدافزار هایی را وارد گوشی تان کنند.

مکان های توریستی

وقتی که به تعطیلات می روید و به مکان های توریستی سفر می کنید، شاید بخواهید گوشی خود را شارژ کنید. ایستگاه هایی هم مخصوص انجام این کار هستند؛ اما برخی از دستگاه ها به طور کامل به گوشی شما تسلط پیدا می‌ کنند؛ تا حدی که می توانند دوربین و میکروفن گوشی شما را از راهِ دور روشن کنند.

شارژ کردن گوشی

مراکز خرید

در مراکز خرید یا پاساژ هرگز گوشی موبایل خود را به شارژ نزنید که به اطلاعات گوشی تان دسترسی پیدا می کنند و می توانند لیست مخاطبین، پیام های متنی و صوتی، عکس ها و ویدیو های شما را ببینند.

کتابخانه

کتابخانه یک محل امن به نظر می رسد؛ اما نباید موبایل خود را در آن جا به شارژ بزنید، زیرا ممکن است که مشکلی مثل استخراج اطلاعات برای گوشی شما به وجود بیاید.

کافه‌ و رستوران ها

متخصصان امنیت سایبری هشدار داده‌ اند که هرگز گوشی خود را در کافه و رستورانی به شارژ نزنید، زیرا افرادِ سودجویی هستند که به صورت پنهانی اطلاعات شما را استخراج می کنند.

جاهایی که نباید باطری گوشیتو شارژ کنی

3.817
این مطلب مفید بود ؟134
منبع : بخش فناوری نمناک/ن/ش
وبگردی