شارژ گوشی
وقتی موبایل شارژ ندارد فکر می‌کنیم که باید هر طور که شده پریز برق پیدا کنیم، بدون توجه به وجود مکان های ممنوعی که هرگز نباید باطر گوشی در آن جا شارژ شود.

نکات شارژ باطری گوشی و جاییکه مناسب شارژ موبایل نیست

شارژ باطری گوشی موبایل، به دلیل اهمیت استفاده پرتکرار از این وسیله، ضرورت بالایی دارد. قطعا شما هم دوست ندارید وقتی از خانه دور هستید، شارژ تلفن همراهتان هشدار اتمام بدهد.
ولی وقتی شارژ باطری موبایل رو به اتمام است، ناچارا باید جایی را برای تقویت آن پیدا کنید؛ در چنین شرایطی مکان هایی هستند که می توانید تلفن همرا خود را شارژ کنید، اما بهتر است که این کار را در هر جایی انجام ندهید زیرا ممکن است گاها اطلاعات تلفن همراه تان در معرض خطر قرار بگیرد. حالا که مسئله برایتان روشن و مهم شد، با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا با این مکان ها آشنایتان کنیمغ یعنی جاهایی که شارژ کردن باطری گوشی موبایل در آن توصیه نمی شود.

فرودگاه

فرودگاه ها ایستگاه های مربوط به شارژ گوشی دارند که نباید گوشی موبایل خود را در آنجا به شارژ بزنید، زیرا ممکن است در معرض حمله سایبری و نرم‌ افزاری قرار بگیرید.

ایستگاه شارژ گوشی

ایستگاه قطار

پورت usb داخل ایستگاه قطاری که از آن برای شارژ گوشی تان استفاده می‌ کنید، ممکن است خطر استخراج کردن اطلاعات تان را به همراه داشته باشد و در نتیجه تا حد ممکن در ایستگاه قطار و ایستگاه ترمینال اتوبوس، نباید گوشی خود را شارژ کنید.

هتل

سیستم های اطلاعاتی داخل هتل ممکن است زمانی که شما گوشی تان را در آنجا به شارژ می زنید، به اطلاعات تان دسترسی پیدا کنند و بدافزار هایی را وارد گوشی تان کنند.

مکان های توریستی

وقتی که به تعطیلات می روید و به مکان های توریستی سفر می کنید، شاید بخواهید گوشی خود را شارژ کنید. ایستگاه هایی هم مخصوص انجام این کار هستند؛ اما برخی از دستگاه ها به طور کامل به گوشی شما تسلط پیدا می‌ کنند؛ تا حدی که می توانند دوربین و میکروفن گوشی شما را از راهِ دور روشن کنند.

شارژ کردن گوشی

مراکز خرید

در مراکز خرید یا پاساژ هرگز گوشی موبایل خود را به شارژ نزنید که به اطلاعات گوشی تان دسترسی پیدا می کنند و می توانند لیست مخاطبین، پیام های متنی و صوتی، عکس ها و ویدیو های شما را ببینند.

کتابخانه

کتابخانه یک محل امن به نظر می رسد؛ اما نباید موبایل خود را در آن جا به شارژ بزنید، زیرا ممکن است که مشکلی مثل استخراج اطلاعات برای گوشی شما به وجود بیاید.

کافه‌ و رستوران ها

متخصصان امنیت سایبری هشدار داده‌ اند که هرگز گوشی خود را در کافه و رستورانی به شارژ نزنید، زیرا افرادِ سودجویی هستند که به صورت پنهانی اطلاعات شما را استخراج می کنند.

جایی که نباید باطری گوشیتو شارژ کنی

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش فناوری نمناک/ن/ش
وبگردی