گوش پاک کن
طبق عادت همیشگی برای تمیز کردن گوشش از گوش پاک کن استفاده کرد اما اینبار نتیجه مثل همیشه نشد و به دردسری دچار شد که هرگز تصورش را هم نمی کرد!

گوش پاک کنی که بلای جان مرد بینوا شد

تا پیش از این بارها و بارها در بخش های مختلف بهداشت و سلامت نمناک در مورد عوارض استفاده از گوش پاک کن برای تمیز کردن گوش هشدار داده ایم و به خوبی از عوارض آن مطلع هستید اما اگر هنوز به ترک عادت استفاده از آن متقاعد نشده اید حتما لحظاتی با ما همراه شوید.

عفونت مرگبار بر اثر استفاده از گوش پاک کن

به گزارش medical journal BMJ یک مرد بریتانیایی، با استفاده از گوش پاک کن عامل ایجاد یک عفونت باکتریایی در داخل جمجمه اش شد؛ و در حالی که او فقط قصد داشت که گوشش را تمیز کند پایان تلخی برای خود رقم زد.

این مرد یک عدد گوش پاک کن را داخل کانال گوش خود کرد اما گوش پاک کن به جمجمه اش رسید و به مغز او نزدیک شد و باعث ایجاد علائم نورولوژیکی مثل تشنج شد.

این مرد 31 ساله بعد از این اتفاق راهی اورژانس شد. متخصص گوش و حلق و بینی در بیمارستان او را درمان کرد و اظهار داشت که تشنج به دلیل عفونت باکتریایی بوده است که باعث ایجاد سم و فشار مغزی شده است ولی بررسی ها نشان داد مسئله به این سادگی ها هم نیست و از قرار معلوم تکه ای از گوش پاک کن جدا شده و به داخل کانال شنوایی این مرد وارد شده است.

گوش پاک کن

اتفاقی که هر فرد غیرمتخصصی هم میتواند وخامت آن را درک کند. حساسیت ماجرا این مرد را وارد مرحله ی دیگری از درمان کرد چراکه بررسی ها باید دقیق تر صورت میگرفت برای همین از او سی تی اسکن گرفته شد.

پزشکان با بررسی نتایج سی تی اسکن متوجه شدند که یک عفونت باکتریایی به نام “necrotizing otitis externa,” در کانال شنوایی اش ایجاد شده است و او باید یک جراحی کوچک انجام دهد که در آن پزشکان بتوانند گوش پاک کن را پیدا کرده و از داخل سر او خارج کنند.

تمام مراحل درمان و جراحی انجام شد و در نهایت این مرد مجبور شد که یک هفته در بیمارستان بستری باشد و تا دو ماه هم آنتی بیوتیک مصرف کند تا عفونت را از بین ببرد. خوشبختانه مشکل شنوایی و مغزی او مدت زیاد طول نکشید و بهبود یافت اما تجربه ی پشت سر گذاشته شده به قدری تلخ بود که اکنون این مرد میگوید که دیگر هیچ وقت از گوش پاک کن استفاده نمی کند زیرا فقط عامل ایجاد مشکل است و بس، همچنین او را به یاد دردهای وحشتناکی که کشیده است می اندازد.

گیر کردن گوش پاک کن داخل جمجمه مرد بینوا !

4.864
این مطلب مفید بود ؟613
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : درد گوش
وبگردی