پد آرایشی
پوست شما، آینه سلامتی شماست و شادابی و طراوت آن، گویای توجه شما به خوتان است.

آرایش پاک کن ، یکی از لوازم مراقبت پوست

پوست شما، آینه سلامتی شماست و شادابی و طراوت آن، گویای توجه شما به خوتان است. قرار گرفتن در معرض هوای آزاد که سرشار از ذرات آلاینده و آلودگی است ممکن است پوست، مو و ناخن شما را دچار مشکل کند. همچنین آرایش باقی مانده روی پوست پس از یک روز طولانی منافذ اصلی پوست را می پوشاند و جلوی تنفس آن را می گیرد. پس بهتر است در پایان هر روز پوست خود را پاکیزه کنید و به آن رسیدگی کنید. با استفاده از آرایش پاک کن می توانید این عمل را انجام دهید و به پوستتان طراوت و تازگی را هدیه کنید. 

پاک کردن آرایش

یکی از مراحل مهم در روتین مراقبت پوست پاک کردن صورت در پایان روز است. بسیاری از خانم ها در ابتدای روز آرایش می کنند بنابراین پوست باید در پایان روز از هرگونه آلودگی و مواد آرایشی پاک شود. 

ازجمله سوالاتی که در این خصوص ممکن است با آن مواجه شویم این است که آرایش پاک کن ها را چگونه انتخاب کنیم ؟ قبل از خرید یک پاک کننده پوست چه نکاتی را باید بدانیم ؟ اگر آرایش چشمها را پاک نکنیم چه اتفاقی می افتد ؟

برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند محصولات پاک کننده صورت حاوی ترکیبات شیمیایی خطرناکی برای پوست هستند. این در حالی است که به عقیده متخصصان پوست، ترکیبات موجود در این محصولات، بی خطر هستند و ممکن است فقط در مواردی انفرادی برای برخی از افراد، دردسرساز شود.

پدهای آرایش پاک کن از الیاف طبیعی یا پنبه های طبیعی و دستچین ساخته می شود تا با لطافت و مواد پاک کننده ای که به آن آغشته است، پوست شما را پاکسازی کند. پدهای آرایش پاک کن را می توانید به راحتی از همه ی داروخانه ها و مراکز فروش کالاهای آرایشی و بهداشتی تهیه کنید. 

پد آرایش پاک کن مناسب انواع مختلف پوست است و به دلیل لطافت و نرمی برای همه ی انواع پوست به ویژه پوست های حساس مناسب است و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. 

اگر به پد آرایش پاک کن دسترسی ندارید، از جایگزین-هایی مانند دستمال کاغذی استفاده نکنید. چرا که بافت این دستمال ها بسیار زبر است و ممکن است سطح پوست شما را دچار آسیب هایی جزئی کند. به علاوه دستمال کاغذی به دلیل نداشتن مواد مخصوص آرایش پاک کردن، نمی تواند پوست شما را کاملاً از آلودگی ها و آرایش پاک کند و میزانی از آلودگی روی پوست شما باقی خواهد ماند.

پد های آرایش پاک کنی که از جنس پنبه طبیعی هستند، به مواد مخصوص پاک کردن آرایش آغشته هستند و هنگام لمس این پدها، دستتان مقداری مرطوب خواهد شد. بنابراین توجه داشته باشید بعد از هر بار استفاده از پد آرایش پاک کن، در بسته ی پدها را محکم ببندید 

تا هنگام استفاده های بعدی، سایر پدها خشک و غیرقابل استفاده نشوند.

همه محصولات آرایشی برای پوست های خاص طراحی شده اند و پوست های چرب و خشک محصولات متفاوتی دارند پس باید همیشه با در نظر گرفتن ویژگی های پوست مان محصولات آرایشی بخریم. چون هر شب قبل از خواب آرایش صورت را با آرایش پاک کن (شیر پاک کن) تمیز میکنیم باید در انتخاب آن هم بسیار دقت کنید و آرایش پاک کن مخصوص پوست خودتان بخرید تا نتیجه بهتری بگیرید.

شرکت های تولیدکننده پدهای آرایش پاک کن، این پدها را با رایحه های مختلفی مثل پرتقال یا کاکائو تولید می کنند. تعداد پدهای پاک کننده آرایشی کر در هر بسته قرار می گیرد، با توجه به شرکت تولیدکننده متفاوت است. در هربسته ممکن است بیست، چهل و پنج یا هفتاد پد آرایش پاک کن قرار بگیرد.

از طرفی آرایش و رسیدگی به پوست، مو و ناخن مدت-هاست که در مرکز توجه عاشقان مد و زیبایی قرار دارد. رسیدگی به ناخن ها و آراسته و زیبا کردن در مقایسه پوست و مو بسیار آسان تر است و به علاوه اثرات ماندگاتری دارد. یکی از راه های زیباسازی ناخن ها، زدن لاک ناخن است. قرن ها از شکل گیری ایده زدن لاک به ناخن های دست و پا می گذرد ولی این ترند همجنان در قرن 21 به قوت خود باپرجاست. لاک ناخن انتخاب خانم های جذاب و خوش سلیقه ای است که به ظاهر خود اهمیت می دهند و برای زیبایی خود، ارزش قائلند.

یکی از انواع لاک ناخن، لاک ناخن درخشان و براق است. لاک ناخن براق رایج ترین لاک در میان سایر انواع لاک ناخن است. این لاک در تمامی رنگ ها تولید می شود و تقریباً سریع تر از سایر لاک های ناخن خشک می شود.

لاک مات یکی دیگر از انواع لاک است. لاک مات، درخشان نیست و از خود نور ساطع نمی کند. لاک مات نیز مانند لاک درخشان در رنگ دلخواه شما تولید شده است. البته پیدا کردن لاک ناخن مات در رنگ های خاص و کمیاب کمی مشکل است.

لاک ترک یکی از ترندهای جدید دنیای لاک است که به سرعت توانست طرفداران زیادی را جذب خود کند. لاک ترک چند دقیقه پس از زدن روی ناخنتان و پس از خشک شدن، ترک ترک شده و شکلی خاص و متفاوت از سایر لاک-های ناخن مثل لاک مات و براق را نمایش می گذارد. لاک ناخن ترک بیشتر جنبه دیزاین و طراحی دارد. در نتیجه در تمامی رنگ ها تولید نمی شود یا اگر هم بشود، یافتن آن کمی سخت خواهد بود. 

لاک های حرارتی، کروم و نگینی نیز از جدیدترین انواع لاک ناخن هستند که به تازگی وارد بازار شده اند. هر سال ترند جدیدی در زمینه مد و زیبایی ناخن ها شکل می گیرد و خانم ها و بانوان جوان بسیار زیادی را به خود جذب می کند

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی مراقبت پوست و دست به سایت https://www.khanoumi.com مراجعه کنید.

پد آرایش پاک کن برای پوستی جذاب

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی