دهک بندی خانوارها

زمان اجرای دهک بندی جدید خانوارها + شرایط

تاریخ انتشار : 26 فروردین 1403کد مطلب : 93099زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان با اعلام آخرین به روزرسانی دهک بندی خانوارها در دی ماه سال گذشته از زمان اجرای دهک بندی جدید خبر داد.

دهک بندی جدید خانوارها

بنا به اظهارات علیرضا محمدی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است داده‌های ثبتی دریافتی از دستگاه‌های مختلف را برای دهک‌بندی و وسع‌سنجی خانوارها، 2 بار در سال (هر 6 ماه یکبار) به‌روزرسانی کند.

وی اعلام کرد که به دلیل انجام آخرین به‌روزرسانی در دی ماه سال گذشته، مرحله بعدی این فرآیند اوایل شهریورماه انجام خواهد شد.

محمدی بیان کرد که یارانه‌بگیران بر اساس آخرین به‌روزرسانی دهک‌ها یارانه خود را دریافت می‌کنند و افرادی که اعتراض دارند، توسط مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان بررسی و تغییرات لازم در شهریورماه اعمال خواهد شد.

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار کرد که 8 درصد از افرادی که تغییرات در دهک‌بندی‌شان ایجاد شده بود، اعتراض کرده‌اند و در حال بررسی وضعیت داده‌های ثبتی هستند.

محمدی به صدک‌بندی خانوارها اشاره کرد و توضیح داد که در سامانه حمایت وزارت رفاه، شناسنامه اقتصادی خانوار به صورت صدک‌بندی درآمده است.

او شهروندان را تشویق کرد که در صورت اعتراض به دهک‌بندی‌ها، از طریق سایت حمایت یا با تماس با مرکز پاسخگویی وزارت رفاه اعتراض خود را ثبت کنند.

زمان اجرای دهک بندی جدید خانوارها + شرایط

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برگرفته از ایسنا/م
برچسب : یارانه نقدی
وبگردی