تولد
عصر جدید

بحث احسان علیخانی و کارن همایونفر وسط عصر جدید

تاریخ انتشار : 10 فروردین 1401کد مطلب : 86612زمان مطالعه : 2 دقیقه
عصر جدید یک برنامه استعداد یابی تلویزیونی با مجری گری احسان علیخانی است. اتفاقات عجیبی که در این برنامه میافتد سبب حیرت تمامی بینندگان شده است.

اختلاف نظر احسان علیخانی و کارن همایون فر در عصر جدید

عصر جدید مسابقه استعدادیابی است که هر شب از شبکه سوم سیما پخش می گردد. شب گذشته جوانی به نام علیرضا محمدی از تبارِ قومِ هزاره‌ افغانستان، معضلات مهاجرین افغانستانی را در قالب استندآپ کمدی در عصر جدید روایت کرد. اجرای این استندآپ کمدین در عصر جدید سبب اختلاف نظر و بحث احسان علیخانی و کارن همایون فر شد که در ادامه این بخش از فرهنگ و هنر نمناک به آن پرداخته ایم.

عصر جدید

دلیل بحث احسان علیخانی و کارن همایون فر در برنامه دیشب عصر جدید

علیرضا محمدی جوان افغانستانی در برنامه عصر جدید در قالب استندآپ کمدی زندگی افغان‌ها در ایران را روایت کرد، او در بخشی از متن خود به این موضوع پرداخته بود که ایرانی ها به آنها به عنوان یک کارگر نگاه می کنند.

کارن همایونفر (موسیقی‌دان و آهنگساز) یکی از دوران برنامه عصر جدید متن این جوان افغانستانی را مورد انتقاد قرار داد و عنوان نمود:

بخش اعظم متن تو درسته اما من متن شما رو دوست نداشتم به دلیل اینکه رنجی که ملت افغانستان می کشن ما ایرانی ها خیلی در آن شریکیم، خیلی پیوندهای عجیبی داریم، اما این بدین معنی نیست که تو این جا در یک صحنه ای که داره در این شهر پایتخت این سرزمین پخش میشه، از نامهربونی ایران بگی. من به شخصه تنها چیزی که دارم و آن را با هیچ چیزی عوض نمی کنم، شناسنامه و پاسپورتم است، این دو را از آدم بگیرندهویتی از او باقی نمی مونه.

آیا همش نامهربونیه، یا ایرانی ها به برادران افغانستانی مانند کارگر نگاه می کنند، ما تاجایی که شده رسم مهمان نوازی را ادا کردیم، حالا یک جاهایی بد رفتاری شده اما این بدین معنی نیست که تو روی این صحنه تمام ماهیت اداری، اخلاقی، ارتباطی رو زیر سؤال ببری، من این متن سلیقه ام نبود، دوست داشتم به وجوه مثبت زندگی در ایران هم بپردازی.

احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید بعد از صحبت های کارن همایونفر در خصوص اجرای کمدین افغانستانی عنوان کرد:

افغانستانی ها در کشور ما خلأی را پر کرده اند که اگر کوچ کرده و به کشور خود بازگردند، ما نمی دونیم برای اونجا چکار کنیم.

ما بزرگترین مشکل کار و شغل را برای ایرانی ها داریم اما مطمئنم خیلی ها حاضر نیستیم کاری را انجام دهیم که بچه های افغانستان در ایران انجام دادند. این تصویر یه فرهنگی را برای بچه ها و بزرگترهای ما ساخته که حرف های علیرضا( کمدین) رو تایید می کنه و فکر می کنند این ها فقط کارگر هستند.

احسان علیخانی در ادامه صحبت هایش به کارن هومایونفر گفت علیرضا بیانیه سیاسی نخواند، یک تیکه هایی از مشکلات را به صورت کمدی بیان کرد و اگر به وجوه مثبت می پرداخت دیگر کسی نمی خندید.

بحث احسان علیخانی و کارن همایونفر وسط عصر جدید

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
وبگردی