آگاهی از آزار سالمندان

روز جهانی آگاهی از آزار سالمندان

کد مطلب : 81834زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ 15 ژوئن به عنوان روز جهانی آگاهی از آزار سالمندان نامگذاری شده است. این روز یادآور حمایت از سالمندان و جلوگیری از آزار آن ها می باشد.

15 ژوئن؛ روز جهانی آگاهی از آزار سالمندان

هر سال در 15 ژوئن روز جهانی آگاهی از آزار سالمندان برگزار می شود. آزار افراد سالمند یک مشکل بسیار جدی است و هدف از این روز، افزایش آگاهی در مورد این موضوع است. افراد سالمند باید تحت حمایت و محافظت قرار بگیرند و این روز باعث می شود که این قضیه یادآوری شده و دیگران آن را نادیده نگیرند.

آزار جسمی، عاطفی و مالی و نادیده گرفته شدن سالمندان، یک مسئله بسیار جدی در جهان است و تخمین زده شده که تقریباً 500 هزار سالمند در کشورهای بزرگ تنها هستند و در معرض آزار قرار می گیرند.

روز جهانی آگاهی از آزار افراد سالمند همه ما را تشویق می کند تا قدم هایی را در این جهان برداریم و اقداماتی را به انجام برسانیم که آزار سالمندان دیگر یک مشکل در جامعه نباشد، در نتیجه آگاهی جوامع را افزایش دهیم، و منابع و اطلاعات را برای کمک به مبارزه با این مشکل فراهم کنیم.

آگاهی از آزار سالمندان

سازمان ملل 15 ژوئن را به این روز اختصاص داده است؛ روزی که در آن کل جهان صدای خود را به نشانه اعتراض برای آزار نسل سالمند بلند می کنند. چنانچه در نمناک می خوانید تعداد افراد سالمند در کل جهان در حال افزایش است و این افزایش همچنان ادامه دارد و انتظار می رود که رشد تعداد این افراد بین سال های 2015 تا 2030 بیش از همیشه باشد.

پس همه باید این مشکل را در کل جهان بپذیرند و برای برطرف کردن آن بیندیشند، زیرا این یک نوع خشونت محض است و یکی از مشکلات بزرگ اجتماعی محسوب می شود.

همه افراد سالمند در سنین بالا حق امنیت و احترام دارند و باید یک زندگی فارغ از هرگونه آزار و اذیت یا نادیده گرفته شدن را تجربه کنند. این روز جهانی تضمین می کند که تعداد افراد سالمند بی خانمان، بیمار، گرسنه و فقیر در کل جهان کم تر شود و شرایط بهتری برای زندگی آن ها فراهم گردد.

تاریخ روز جهانی آگاهی از آزار سالمندان

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سالمندان
وبگردی