تولد
انشا ماه شعبان
با فرا رسیدن ماه شعبان بسیاری از دانش آموزان انشاهایی با موضوع ماه شعبان می نویسند. دانش آموزان در هر مقطعی میتوانند از این متن های زیبا برای انشا کمک بگیرند.

انشا درباره ماه شعبان، ماه پیامبر اکرم(ص)

ماه شعبان یکی از این موضوعات رایج برای انشانویسی است. در این مطلب از نمناک به این موضوع پرداخته ایم؛ با ما همراه باشید تا شما را با 2 ایده‌ی خوب برای نوشتن انشا در مورد ماه شعبان آشنا نماییم.

انشا درمورد ماه شعبان برای مقطع ابتدایی

ماه شعبان یکی از ماه های قمری است که ماهی بسیار شریف و منسوب به رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می باشد. پیامبر اکرم(ص) ماه شعبان را ماه خودش معرفی می کرد و روزهای ماه شعبان را روزه می‌گرفت و به ماه رمضان وصل می‌کرد و همواره توصیه می کرد هر انسان مؤمنی از این ماه برای نزدیک شدن به خداوند و پیامبر او یاری جوید و خود را در چشمه سار این ماه، پاک نماید و به سوی کمال رود.

در سوم شعبان نوه پاک رسول الله چشم به جهان گشود، یکی از بزرگ مردانی که سراسر پراز شهامت و راستگویی است. به جز تولد امام حسین (ع) ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل (ع) علمدار کربلا نیز در این ماه است، جوانمردی که با کمال معرفت در راه دین و امام خویش جانبازی نمود و مراحل کمال و تعالی را طی کرد.

روز پنجم این ماه مزین به تولد امام سجاد (ع) است، امامی که زینت عبادت کنندگان، بزرگمرد عبادت، عرفان وسجده، مجاهد بزرگ فی سبیل الله و کانون علم و اندیشه ومعرفت بود.

نیمه شعبان نیز سالروز تولد حضرت مهدی(عج)، امام دوازدهم شیعیان است که در دوران غیبت به سر می‌برد. موعودی که همه ما مسلمانان جهان منتظر ظهورش هستیم، ظهوری که با آن ظالمان و ستمگران جهان شکست خواهند خورد و عدالت سراسر جهان را فرا خواهد گرفت.

مولای ما، کاش امروز که آدمیان صداقت را به زیر آوار فراموشی‌ها از یاد برده‌اند؛ حالا که خاک از خون سرخ عدالت گلگون است؛ زمین در حسرت یک مرد می‌سوزد، بیایی و دنیای پر از ظلم و جنگ را پر از صلح و عدالت سازی.

ماه شعبان

انشا در مورد شعبان برای مقطع راهنمایی و دبیرستان

باردیگر ماه شعبان از راه می رسد، ماهی که ماه توبه و بازگشت به سوی خداست، ماهی که بهترین فرصت است تا خود را شایسته دعای ملکوتیان کنیم، و طلب مغفرت نماییم. ماهی که روزهای ابتدایی آن مقارن با تولد امام حسین (ع)، حضرت عباس و امام سجاد(ع) و اواسط آن روزی است که مهدی موعود متولد شد و برای همیشه نور امیدی در دل مومنان روشن گرداند.

اما من هرسال که ماه شعبان از راه می رسد، دلتنگ تر از همیشه می شوم. دلتنگ مولایی که غایب است، مولای ما بیا و بر این زمین پر از ظلم و جنگ بنگر، گوشهایمان از ضجه کودکان بی پناه و مویه زنان داغدار و ناله مردمان ستم دیده پر شده است،خنده بر لبهایمان خشکیده و غم همچون سایه ای شوم پرده سیاه خود را بر دلهایمان گسترانده، بیا که شکستن این بت جهل و غفلت فقط از ید تو بر می آید.

آری آقا جان نیمه شعبان را با همه ی وجود و با قلبی مملو از سرور جشن میگیریم تا اردات و عشق خود را به ساحت مقدست نشان دهیم، این نیمه شعبان که از راه می رسد، کاش بیایی چرا که جهان مرده را تنها نفس تو ممد حیات است.

ای همیشه حاضر، امسال از آغاز شعبان تا انتهای آن منتظر ظهورت هستم، تو از خدای مهربان تعجیل در فرجت را بخواه، ما هم بر سجاده عشق فقط همین را از خدا می‌خواهیم.

متن و انشا جدید ماه شعبان برای دبستان و دبیرستان

3.8161
این مطلب مفید بود ؟12239
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : ماه شعبان
وبگردی