ورزش برای انرژی
راه های متفاوتی برای شاد و سرحال شدن وجود دارد که ورزش جزء بهترین روش ها است زیرا این حرکات مخصوص علاوه بر انرژی دادن به شما در تناسب اندام نیز تاثیر گذار است.

حرکات ورزشی که باعث سرحالی و افزایش انرژی شما می شود

باشگاه رفتن و ساخت عضله فواید زیادی برای بدن دارد؛ اما تمرینات کششی را هم نباید فراموش کنید. انعطاف پذیری در بهبود انجام کار های روزانه و افزایش انرژی بسیار موثر است و باعث می شود که قدرت حرکت و به طور کل سلامت بدنی شما افزایش پیدا کند. در این قسمت از ورزش و سلامت نمناک این تمرین های ورزشی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در طول روز آن ها را انجام دهید.

حرکت نیم دایره با لگن

کافی است که چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید که البته بهتر است که از یک تشک نرم یوگا استفاده کنید. سعی کنید که زانوی خود را بالا بیاورید و به سمت بیرون، یک دایره با پای تان بزنید و دوباره برای پای بعد هم؛ این کار را تکرار کنید.

کشش 90 درجه لگن

برای انجام این کار باید روی زمین بنشینید و یک پای خود را به سمت جلو و یک پا را به سمت عقب بکشید، زانوی پای جلو را به سمت داخل بدن تان خم کنید و کشش لگن را انجام دهید.

کشش عضلات پا

روی زمین دراز بکشید. کمر خود را کاملاً روی زمین نگه دارید، ساق پای خود را خم کنید. زانوی شما باید در راستای لگن قرار بگیرد. یکی از پاها را به سمت بالا بیاورید و دست خود را پشت ران تان قرار داده و کمی بکشید. این حرکت را برای پای دیگر هم تکرار کنید.

کشش عضلات پا

چرخش کمر

برای این حرکت باید روی زمین دراز بکشید. دست های خود را باز کنید، پاهایتان را از زانو خم کنید و کناره پاها را روی زمین قرار دهید؛ به طوری که کناره پا از لگن تا مچ پا و همچنین کل کمر شما صاف روی زمین باشد که اینگونه چرخش در بدنتان ایجاد می شود.

حرکت سوزن نخ

برای انجام این حرکت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید؛ سپس یکی از دستان خود را روی زمین بکشید؛ به گونه‌ای که همزمان دو زانوی شما روی زمین قرار گرفته باشد. همزمان با دستی که به سمت یک طرف بدن کشیده شده است، سر خود را هم به همان طرف بچرخانید. دست دیگر را بالا نگه دارید و بعد همین حرکت را برای سمت دیگر بدن تان انجام دهید.

صاف نگه داشتن کمر

مقابل یک میز بایستید و روی آن خم شوید؛ به طوری که دست ها و سر شما روی میز قرار بگیرد. کمر با پا باید زاویه 90 درجه داشته و کاملاً هم صاف باشد. 15 الی 30 ثانیه در این حالت بمانید و 2 الی 4 بار این حرکت را تکرار کنید.

کشش شانه

یک گوشه از خانه را در نظر بگیرید، دستان تان را دو طرف گوشه دیوار نگه دارید، یکی از پاهای خود را عقب و پای دیگر را دور نگه دارید؛ سپس به سمت جلو خم شوید و شانه های خود را بکشید.

کشش شانه

کشش دست روی دیوار

مقابل دیوار بایستید، یکی از دست های خود را بکشید و به دیوار بچسبانید. دست دیگر باید از قسمت کف روی دیوار باشد. با انجام این حرکت، بدن شما به سمت بیرون متمایل می‌ شود و زیر بغل و دستان تان هم حالت کششی را تجربه می کند و سپس دستان خود را عوض کنید و جهت را بچرخانید.

کشش لگن با پوزیشن نشسته

می توانید این حرکت را به صورت ایستاده یا نشسته انجام دهید؛ کافی است که یک پا را روی دیگری بیندازید، کمر خود را صاف نگه دارید، شبیه به حالت اسکات باشید و حالتی شبیه به نشستن بگیرید؛ یعنی زانوهای شما کمی خم شود و سپس پاهای تان را عوض کنید و یک پا را روی پای دیگر بگذارید و دستانتان را به حالت تعظیم مقابل صورت تان بگیرید و چندی بعد؛ مجدد پای خود را تغییر دهید.

حرکت بال پروانه

این حرکت را نیز می توان به صورت ایستاده یا حتی نشسته انجام داد. دست های خود را بالا بیاورید، نوک انگشتان شما باید شانه هایتان را لمس کند؛ سپس آرنج خود را به سمت بیرون نگه دارید و حالت چرخشی به شانه های تان بدهید.

کشش گردن

روی زمین دراز بکشید که بهتر است روی یک تشک باشد. کمرتان باید صاف روی زمین قرار بگیرد‌. یک عدد حوله یا روسری بردارید و آن را بالای سر خود بیندازید و با دستانتان، گوشه های دستمال را بگیرید و سر را به سمت بالا و جلو بکشید.

کشش کمر

روی شکم دراز بکشید، شانه های خود را کمی به سمت بالا بیاورید. دستان تان را از قفسه سینه رد کنید و صاف به جهت مخالف بکشید؛ پیشانی شما باید روی زمین یا روی تشک باشد. هر دو طرف بدن را بکشید تا کشش روی انگشتان هم حس شود؛ اما مراقب باشید که زیاده روی نکنید. چشمان خود را ببندید، 8 بار نفس عمیق بکشید و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

ورزشی که یادت میدم هم سرحالت میکنه هم پرانرژی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن/ش
برچسب : حرکات ورزشی
وبگردی