بند انداختن صورت
بند انداختن از زمان های قدیم بین خانم ها بسیار رایج بوده است اما سوالی که همیشه ذهن آن ها را درگیر میکند عوارضی است که ممکن است بعد از اصلاح به وجود بیاید.

آیا بند انداختن عوارضی برای پوست دارد؟

روش های مختلفی برای اصلاح صورت خانم ها وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. بند انداختن یکی از قدیمی‌ترین روش‌های اصلاح صورت خانم‌ها به‌حساب می‌آید که علاوه بر مزایا، عوارضی را نیز دارد که در این بخش از دنیای مد نمناک به آنها پرداخته ایم؛ البته این عوارض برای همه رخ نمیدهد و عمومیت ندارد.

تحریک پوست

افرادی که پوست نازکی دارند پس از بند انداختن دچار تحریک، برآمدگی و سوزش پوست می شوند. برای برخی افراد برآمدگی و سوزش پوست در عرض چند ساعت از بین می رود اما در برخی افراد برآمدگی های پوست مدت زیادی روی پوست باقی می ماند.

قرمزی پوست

بند انداختن و اصلاح صورت با بند در برخی افراد موجب می شود، مناطقی که موهای آن کنده شده اند، قرمز و حساس به لمس شوند.

بند انداختن صورت

ورم صورت

یکی دیگر از عوارض بند انداختن در برخی افراد، ورم و قرمزی صورت است که به دلیل تجمع بیش از حد خون در قسمت بند انداخته می باشد. افزایش جریان خون سبب می شود که گلبول های سفید، فولیکول های موهای تخریب شده در اثر بند انداختن را ترمیم نمایند. ورم می تواند چند دقیقه تا چند ساعت باقی بماند.

درد زیاد و ریزش اشک

بندانداختن و کندن موها با نخ سبب می شود پوست حساس شده و درد بگیرد. درد بند انداختن خیلی طول نمی کشد و به آستانه تحمل درد فرد بستگی دارد.در طول و بعد از بند انداختن، نیز ممکن است اشک از چشمانتان سرازیر گردد و نتوانید اشکتان را کنترل نمایید.

جوش

افراد با پوستهای چرب و مختلط بعد از بند انداختن ممکن است جوش بزنند زیرا صورت این افراد برای جوش زدن، بعد از بند مستعد تر است.

جوش صورت

رشد موهای زیر پوستی

یکی دیگر از عوارض بند انداختن رشد موهای زیر پوستی است.بعد از برداشتن موهای زائد و ضخیم اگر فولیکول مو در پوست باشد، مو زیر پوست رشد می کند.

نکات قابل توجه برای جلوگیری از عوارض بند انداختن

  1. قبل از اصلاح، از نخ تمیزی استفاده کنید.
  2. کمی محلول آنتی باکتریال را قبل از اصلاح برای پیشگیری از حساسیت و التهاب به صورت تان بمالید.
  3. بند انداختن را برای کاهش درد، ابتدا از موهای پیشانی شروع کنید و سپس موهای دو طرف صورت و بعد از آن پشت لب را اصلاح نمایید.
  4. پس از اتمام اصلاح، از کمپرس یخ استفاده کنید. استفاده از کرم خنک‌کننده نیز از قرمز شدن پوست جلوگیری می کند.
  5. برای پیشگیری از زدن جوش صورت و از طرفی خنک شدن پوست، از ژل آلوئه ورا و گلاب استفاده کنید.
  6. بعد از تمام شدن اصلاح برای جلوگیری از جوش زدن از ژل یا کرم های ضدجوش استفاده کنید.
  7. اگر بعد از 24 ساعت، پوست بهبود نیافت، به نزد یک متخصص پوست بروید.

ژل آلوئه ورا

بند انداختن برای چه افرادی مناسب است؟

بند انداختن بهترین روش برای اصلاح صورت افرادی است که دارای موی زیاد و ضخیم هستند و پوست حساسی ندارند.

افرادی دارای موهای صورت نازک و کرکی زیاد هم می توانند از بند انداختن استفاده کنند اما باید زیاد این کار را نکنند و یکی در میان از روش دیگری چون شیوکردن استفاده نمایند.

از عوارض بند انداختن خبر داری؟ راه حلش رو میدونی؟

4.528
این مطلب مفید بود ؟253
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
برچسب : اصلاح صورت
وبگردی