پوست بعد از اصلاح
برخی افراد با دون دون شدن پوست بعد اصلاح مواجه می شوند و نمی دانند که دلایل این موضوع چیست و حتی چه راه حل هایی برای دون دون شدن پوست بعد اصلاح وجود دارد؟

دلیل و راه حل دون دون شدن پوست بعد اصلاح

همه ما بعد از اصلاح صورت با روش های مختلف، ممکن است حساسیت هایی را روی پوست خود احساس کنیم که مدیریت آن ها گاهی اوقات سخت و دشوار است. بعضی از افراد بعد از اصلاح صورتشان با دون دون هایی روی پوست مواجه می شوند که قطعاً کلافه کننده بوده و باعث می شود که پوست صاف و یکدستی نداشته باشند.

دون دون بعد از اصلاح چیست؟

این دون دون ها معمولاً حاصل کلافگی و حساسیت پوست است که به دلیل خشک بودن پوست صورت یا خشونت زیاد هنگام اصلاح یا تیز بودن لبه تیغ اتفاق می افتد. معمولا چند دقیقه بعد از شیو کردن رخ می دهد و شبیه به حساسیت بیرون می ریزد. گاهی اوقات موهای زیر پوستی هم باعث ایجاد این شرایط می شوند.

از تیغ مخصوص صورت استفاده کنید

سال های زیادی است که تیغ هایی را مخصوص اصلاح صورت آماده کرده اند و در دسترس مردم قرار می دهند که باعث می شوند ناراحتی و حساسیتی روی پوست افراد ایجاد نشود بنابراین برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید، باید از این تیغ ها استفاده کنید.

پوست بعد از اصلاح

علت دون دون شدن صورت بعد از اصلاح

هر تغییری در پوست پس از اصلاح، دلیلی دارد که با دانستن آن به راحتی می توان مانع از این تغییرات شد. در مورد دون دون شدن پوست پس از اصلاح هم باید ابتدا علل را بدانید که شامل :

خشکی پوست

همیشه باید از کرم شیو استفاده کنید. کرم شیو پوست شما را نرم می کند و یک لایه محافظتی روی آن ایجاد می کند و باعث می شود تا خشکی تیغ به آن آسیب وارد نکند و در نتیجه برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، پوست خود را مرطوب نگه دارید و روی پوست خشک اصلاح انجام ندهید. همچنین از فوم شیو استفاده کنید که حاوی ویتامین e و آلوورا است و پوست شما را نرم و خنک می کند.

فشار زیاد

خشونت زیاد و برخورد سفت و سخت تیغ با پوست باعث ایجاد حساسیت می شود. سعی کنید تیغ را خیلی نرم روی صورت خود حرکت دهید و به آن فشار وارد نکنید و از قبل هم پوست تان را نرم نگه دارید.

فشار تیغ

درمان حساسیت صورت و دون دون شدن پوست بعد اصلاح

برای رفع این مشکل و رهایی از پوست دون دون شده چند راه حل میتوان پیشنهاد داد که شامل :

بعد از اصلاح تیغ را عوض کنید

هرگز از تیغ بد استفاده نکنید؛ حتی اگر پول زیادی برایش خرج کرده باشید. اگر تیغ بد بود و یا کهنه و قدیمی شده بود، هر چه سریع تر آن را عوض کنید تا به پوست تان آسیب وارد نشود و بتوانید مشکلات قبلی را جبران کنید.

تیغ را در یک قسمت چند بار استفاده نکنید

بسیاری از افراد عادت دارند صورت خود را اصلاح می کنند و دوباره یک اصلاح نهایی را با تیغ انجام می دهند. بهتر است دقت کنید و جاهایی که هیچ مویی ندارند را دوباره با تیغ رویش نکشید زیرا باعث نازک شدن پوست و حساسیت می شود.

نکات استفاده تیغ

نرم و سبک کار کنید

تیغ باید روی صورت حالت کاملاً نرم و سبک داشته باشد و باعث حساسیت نشود. مراقب زاویه تیغ باشید. خیلی آرام و سبک، آن را روی صورت تان حرکت دهید تا هیچ گونه زخم و بریدگی به وجود نیاید. اگر پوست تان را با کرم و فوم مرطوب کنید، قطعا نتیجه خوبی خواهید گرفت.

لایه برداری کنید

حتمأ زمان بگذارید و قبل از شیو کردن لایه برداری کنید تا خطر حساسیت کاهش پیدا کند. لایه برداری قطعاً چربی، کثیفی و سلول های پوستی مرده را از بین می برد پوست شما را تمیز تر می کند و باعث می شود تا تیغ، حرکت نرم و راحت تری روی پوست تان داشته باشد.

از دستمال نرم و مرطوب و خنک استفاده کنید

اگر دون دون یا قرمزی روی پوست احساس کردید، حتماً یک دستمال نرم و مرطوب را روی صورت خود بگذارید و آن را خنک نگه دارید تا این التهابات کاهش پیدا کند.

استفاده دستمال مرطوب

آبرسانی کنید

حتماً با استفاده از مرطوب کننده کار را به اتمام برسانید. آبرسانی کردن پوست باعث می شود تا پوست تان زودتر خنک شود، التهابات در آن برطرف شود و حساسیت به وجود نیامد.

زمان بدهید

بسیاری از این حساسیت ها با گذشت زمان بهبود پیدا می کنند. پس عجله نکنید. حتما به آن زمان بدهید تا این حساسیت ها بتوانند خودشان را درمان کنند و پوست دوباره به حالت صاف و یکدست خودش برگردد.

دلیل اصلی دون دون شدن پوست بعد اصلاح + راه حل

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : اصلاح صورت
وبگردی