مریم مومن
سینما و تلویزیون کشورمان در سالهای اخیر شاهد نقش آفرینی دختران جوانی بوده است که بازیگر نقش اصلی بوده و یا در اولین کارهای خود به شهرت رسیده اند.

بازیگران خانم و با استعداد جدید در سینما و تلویزیون

در چند سال اخیر سینما و تلویزیون کشورمان شاهد ورود دختران نسل جدید به عرصه بازیگری بوده است که با فیلم و سریالهایی ماندگار معروف شده اند، دخترانی که قهرمان اصلی فیلم هایشان بوده و یا تاثیر زیادی در روند داستان آن داشته اند.

دعوت از بازیگران نوظهور و با استعداد، روال کاری بسیاری از کارگردانان بود است چنانچه در فیلم من ترانه پازده سال دارم، رسول صدرعاملی کارگردان فیلم از چهره ای ناشناخته دعوت کرده و حضور تاثیر گذار او در این فیلم باعث دیده شدن و دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فجر شد.

در این بخش از نمناک برخی از چهره های جوانی را معرفی می کنیم که در سالهای اخیر ورد عرصه بازیگری شده و استعداد بازیگری خود را نشان داده اند.باید منتظر ماند و دید که آیا می توانند مسیر موفقیت خود را همچون بازیگران موفق زن در سینما ادامه دهند یا خیر؟!

سارا مقربی

سارا مقربی یکی دیگر از بازیگران جوانی است که در سالهای اخیر وارد عرصه بازیگری شده است.

سارا مقربی متولد دهه 70 است و فعالیت هنری خود را با تئاتر آغاز کرده است. او برای اولین بار در سریال زندگی زیباست مقابل دوربین رفت که پخش آن به تعویق افتاد . تصویر این هنرمند برای اولین بار با سریال بوتیمار به کارگردانی علرض نجف زاده در قاب تلویزیون پخش شده و با نقش نهال در این مجموعه به شهرت رسید.

مریم مومن

مریم مومن چهره جدید و جوان دیگر کشورمان است که در ابتدای مسیر بازیگری خود مقابل دوربین سریال بانوی عمارت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد قرار گرفته و به شهرت رسید.

مریم مومن متولد 6 مرداد 1377 است و در این سریال ایفاگر نقش فخرالزمان و همسر ارسلان میرزا با بازی حسام منظور بود. سریال بانوی عمارت و بازی مریم مومن در آن مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته و این بانوی هنرمند یک شبه ره صد ساله را پیمود.

این بانوی هنرمند در جدیدترین تجربه خود در سریال سرزده ایفاگر نقش پریناز شده و دومین تجربه تلویزیونی خود را رقم زد. علاوه بر این به تازگی بازی در مسابقه شب های مافیا و تئاتر اتاق عروس را به اتمام رسانده است.

نیلوفر کوخانی

نیلوفر کوخانی متولد 2 شهریور 1370 است و یکی از بازیگران نوظهوری است که تجربه دستیاری و برنامه ریزی دارد.

او با گذراندن کلاس های بازیگری فریدون جیرانی نقش کوتاهی در سریال ستایش 2 ایفا کرد و در دومین تجربه تلویزیونی خود مقابل دوربین سریال چرخ و فلک و پس از آن سریال تاریکی شب روشنایی روز قرار گرفت.

شهرت خانم کوخانی مربوط به نقش تابان درسریال خانه امن در سال 1399 است. این بانوی هنرمند به تازگی در سریال مردم معمولی به کارگردانی رامبد جوان در شبکه نمایش خانگی مقابل دوربین قرار گرفته است.

شبنم قربانی

شبنم قربانی چهره جدید بازیگری در کشورمان است که با نقش سارا در سریال ملکه گدایان به شهرت رسید. این بازیگر متولد 19 تیر سال 1368  است و فعالیت خود را با تئاتر آغاز کرد و برای اولین بار در سریال لحظه گرگ و میش مقابل دوربین تلویزیون قرار گرفت.

شبنم قربانی در اولین تجربه سینمایی خود مقابل شهاب حسینی در فیلم اولین برف نقش آفرینی کرده است.

 

پردیس احمدیه

پردیس احمدیه بازیگر جوان و با استعداد کشورمان متولد 8 تیر 1371 است و برای اولین بار در فیلم مقلد شیطان در 15 سالگی مقابل دوربین سینما رفت و اما با فیلم سینمایی لاک قرمز در نقش اکرم به شهرت رسید.

این چهره جدید سینما با کارگردانان سرشناسی همچون داریوش مهرجویی در فیلم لامینور، رضا درمیشیان در فیلم مجبوریم، فریدون جیرانی در فیلم خفگی و ... همکاری کرده است.

سارا باقری

سارا باقری بازیگر جوان و با استعداد کشورمان متولد 1374 است که تجربه بازی در سریال های زیادی را در شبکه استانی دارد و سریال ملکاوان و هیولا از کارهای مطرح سارا باقری در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی است.

اما این بازیگر در سریال افرا به کارگردانی بهرنگ توفیقی و با نقش مائده به شهرت رسید.ه شهرت رسید.

سریالهای نیمه پنهان ماه، عطر ترنج، ماه نشین، آپارتمان نشین ها، کوبار، و فیلم سوگند، خون‌بها و مارال از دیگر کارهای این هنرمند جوان کشورمان است.

دختران نسل جوان سینما و تلویزیون + تصاویر

4201
این مطلب مفید بود ؟16041
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی