ضد سرطان
سرطان یکی از خطرناک ترین بیماری ها در دنیا شناخته شده اما بسیاری از افراد نسبت به خوراکی های ضد سرطان که بهترین روش برای مقابله با سرطان است، بی توجه هستند.

بهترین مواد غذایی و میوه های ضد سرطان

بهترین غذاها و خوراکی ها برای مبارزه با سرطان حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیباتی هستند که از سلول ها در برابر آسیب محافظت می کنند و نشان داده شده که از بدن نیز تا حد زیادی در برابر سرطان محافظت خواهند کرد. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک خوراکی هایی را معرفی خواهیم کرد که طبق نظر متخصصان تغذیه سرطان را از بدن دور می کنند.

توت های تازه

توت ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند که وظیفه اصلی آن ها مبارزه با سرطان است که می توانید آن ها را به صورت اسموتی یا داخل ماست هم استفاده کنید.

موز

موز به خاطر اینکه راحت استفاده می شود، یک میوه محبوب است و می‌ تواند شبیه به دارو های جلوگیری از سرطان عمل کند.

فواید موز

پرتقال

پرتقال سرشار از ویتامین c، فلاوونوئید ها و فیبر رژیمی است و تحقیقات نشان می دهند که می تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا حد زیادی کم کند.

میوه های فصل

سیب و گلابی مخصوصاً در فصل پاییز جزء میوه های اصلی فصل هستند و پیدا کردن آن ها راحت تر است. سیب سرشار از فیبر رژیمی بوده که به مبارزه با میکروب ها می پردازد و خطر سرطان را کم می کند. گلابی هم سرشار از ویتامین c، پتاسیم و فیبر است که به مبارزه با سرطان می پردازد.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از ویتامین c، ویتامین آ، بتاکاروتن و لیکوپن است که نوعی کاروتنوئید هستند و خطر ابتلا به سرطان سینه را کم خواهند کرد.

کدو تنبل

کدو تنبل ها در دسته بندی کاروتنوئید ها قرار می گیرند و حاوی بتاکاروتن و ویتامین سی هستند و آنتی اکسیدان موجود در آن ها خطر سرطان سینه را به شدت کاهش می دهد.

کدو تنبل

فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای هم منبع خوبی از کاروتنوئید ها و بتاکاروتن و همچنین ویتامین C و پتاسیم است که به جلوگیری از سرطان کمک زیادی خواهند کرد.

سینه مرغ

بدونِ شک بدن همه ما به پروتئین نیاز دارد و مطالعات هم نشان می دهند که پروتئین موجود در سینه مرغ خطر ابتلا به سرطان ریه، روده بزرگ و سرطان مری را کم می کند.

کلم پیچ

این نوع کلمِ برگ دار با رنگ تیره سرشار از کاروتنوئید و آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال های آزاد که با آسیب به دی ان ای، عاملی برای سرطان هستند؛ می پردازد. این کلم همچنین سرشار از ویتامین سی، فولات کلسیم، فیبر رژیمی و بتاکاروتن است.

اسفناج

اسفناج سرشار از ویتامین C، فیبر و بتاکاروتن است و ممکن است دارای مواد شیمیایی گیاهی هم باشد که می تواند در برابر سرطان از بدن محافظت کند که می توانید آن را به اسموتی و سالاد خود اضافه کنید.

ویتامین اسفناج

سبزیجات چلیپایی

سبزیجاتی چلیپایی شامل بروکلی، کلم، جوانه بروکسل و گل کلم می باشد که حاوی فولات، بتاکاروتن، ویتامین سی و فیبر رژیمی هستند که می توانند با سرطان مبارزه کنند و به طور خاص در برابر سرطان تخمدان هم از بدن محافظت می کنند.

پیاز، هویج و کرفس

هر سه این مواد را می توانید داخل سوپ هم استفاده کنید. هویج سرشار از بتاکاروتن است و به خاطر رنگ روشنش؛ سرشار از کاروتنوئید ها می باشد که خطر ابتلا به سرطان دهان، ریه، مری، روده بزرگ و معده را کم می کند.

کرفس

کرفس حاوی بتاکاروتن، ویتامین سی و انواع آنتی اکسیدان هاست که به مبارزه با سرطان می پردازد.

تخم مرغ

تخم مرغ علاوه بر پروتئین بالایی که دارد؛ حاوی ماده‌ای به نام کولین است. برخی از تحقیقات هم نشان می دهند که کولین با حفظ سلامت DNA خطر سرطان را کاهش می دهد، اگر چه همچنان مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

فواید تخم مرغ

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین سرشار از بتاکاروتن و فیبر است و آنتی اکسیدان هم دارد که به مبارزه با رادیکال های آزاد می پردازد.

ماست یونانی

مطالعات بین المللی در این زمینه نشان می‌ دهند که لبنیات حاوی کلسیم هستند و خطر ابتلا به سرطان سینه را کم می کنند که ماست یونانی هم یکی از بهترین ها است.

پنیر سالم و ارگانیک

پنیر هم مانند همه خوراکی هایی که کلسیم دارند، می‌ تواند به مبارزه با سرطان سینه بپردازد و از طرفی هم یک میان وعده عالی محسوب می شود.

خوردنی هایی که سرطان رو از بدن شما دور میکنه

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی